W piątek 8 marca po raz pierwszoklasiści kolejny odwiedzili Straż Miejską.

Byli to tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 klasa 1A wraz z wych. klasy Iwoną Kałuską oraz nauczyc. wspomagającym Violettą Kostrzewską. Dzieci miały okazje zapoznać się z umundurowaniem strażnika miejskiego, środkami przymusu bezpośredniego jakimi dysponują funkcjonariusze, oraz innym sprzętem niezbędnym do wykonywania codziennych zadań. Najbardziej zaciekawiła ich łączność oraz monitoring m.in. na placach zabaw oraz działania prewencyjnie mające na celu uniemożliwienia dewastacji takich placów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, odpowiadały na pytania, jak również chętnie zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie klasy I otrzymali odblaski Nowej Soli.

Zobacz także

Dzień otwarty MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli zaprasza mieszkańców na dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli.

Więcej…

Wybory do EUroparlamentu

O czym warto pamiętać i jakie są najważniejsze nowości dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.? Przedstawiamy poradnikowy skrót najczęściej zadawanych pytań dotyczących eurowyborów.

Więcej…

Fundacja nagrodziła już kolejny raz uczniów

W Parku Interior Fundacja Ukryte Talenty związana z firmą Alumetal wręczyła stypendia zdolnym młodym uczniom z nowosolskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

Więcej…