W piątek 8 marca po raz pierwszoklasiści kolejny odwiedzili Straż Miejską.

Byli to tym razem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 klasa 1A wraz z wych. klasy Iwoną Kałuską oraz nauczyc. wspomagającym Violettą Kostrzewską. Dzieci miały okazje zapoznać się z umundurowaniem strażnika miejskiego, środkami przymusu bezpośredniego jakimi dysponują funkcjonariusze, oraz innym sprzętem niezbędnym do wykonywania codziennych zadań. Najbardziej zaciekawiła ich łączność oraz monitoring m.in. na placach zabaw oraz działania prewencyjnie mające na celu uniemożliwienia dewastacji takich placów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, odpowiadały na pytania, jak również chętnie zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie klasy I otrzymali odblaski Nowej Soli.

Zobacz także

Nowosolska Paczka zagra ponownie!

15 września na Wodnym Świecie Nowosolska Paczka ponownie zagra dla dzieci z regionu. Do akcji włącza się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Bezpłatne badania słuchu

KIND Aparaty Słuchowe w poniedziałek  26 sierpnia 2019 roku zaprasza wszystkich mieszkańców Nowej Soli do nowoczesnego, mobilnego studia na bezpłatne badania słuchu.

Więcej…

Zapraszamy na obchody wydarzeń sierpniowych „Gorzów82”

31. sierpnia 1982 to niezwykle ważna data w historii Gorzowa. W tym dniu odbyła się największa opozycyjna demonstracja na terenie powojennej ziemi lubuskiej.

Więcej…