Kolejna gmina wspiera nowosolski szpital w kupnie tomografu – podczas środowej konferencji prasowej, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zadeklarował, że na najbliższej sesji zwróci się do radnych o zgodę na wsparcie zakupu tego urządzenia ze środków z budżetu Głogowa.

Z prośbą o pomoc, w ramach samorządowej solidarności, zwrócił się Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

Dotychczasowy tomograf, obsługujący także pacjentów z Głogowa, zepsuł się. Powiatowy szpital w Nowej Soli, gdzie wykonywane są także operacje na otwartym sercu, bez tomografu pracować nie może. Zakup nowego urządzenia to koszt ok. 6 mln zł. Miasto Nowa Sól przeznaczy na ten cel 1,2 mln zł. W naszym mieście trwa akcja społeczna, której celem jest uzbieranie środków na zakup nowoczesnego tomografu.

Pieniądze można wpłacać TUTAJ

 

Zobacz także

Czerwcowa sesja RM

W czwartek 27 czerwca o godzinie 10.00, odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli.

Więcej…

Wakacje w mieście 2019

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje w mieście! Sprawdź jakie atrakcje przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży z nowosolskich szkół.

Więcej…

Zapraszamy do składania ofert

Prezydenta Miasta Nowa Sól zaprasza do składania ofert na najem pawilonu handlowego nr 1, o powierzchni użytkowej 15,39 m2, zlokalizowanego na skwerze przy zbiegu ulic Wandy i Jaracza ( działka nr 303/4, obręb 3 miasta Nowa Sól ), z przeznaczeniem na działalność handlową polegającą na sprzedaży kwiatów, wiązanek, wieńców, zniczy, akcesoriów nagrobkowych  i dekoracyjnych, nagrobków oraz innych o podobnym przeznaczeniu.

Więcej…