Rada Miejska w Nowej Soli podjęła dziś jednogłośnie uchwałę w sprawie przekazania blisko 292 tysięcy złotych na zakup tomografu dla nowosolskiego szpitala.

Formalnie-pieniądze zasilą budżet Powiatu Nowosolskiego jako organu prowadzący nasz szpital. Radni wyrazili również zgodę na zawarcie wzajemnego porozumienia o współpracy i współdziałaniu z zakresu ochrony zdrowia w WS SP ZOZ w Nowej Soli przez nasze Miasto z Powiatem Nowosolskim. Oznacza to, że w latach 2019-2022 wpłacimy blisko 1 milion 200 tysięcy złotych na pokrycie kosztów zakupu tomografu.

Rada Miejska w Nowej Soli to kolejny organi który deklaruje realne wsparcie dla nowosolskiego szpitala. Zrobiły to także: Gmina Kolsko, Gmina Bytom Odrzański, Gmina Otyń, Głogów , Niegosławice, Polkowice, Nowogród Bobrzański,  swoje wsparcie deklarują także Wschowa i Zabór. DZIĘKUJEMY!

 

Zobacz także

Wielkanoc z WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej jak co roku zaprosiły swoich przyjaciół na śniadanie wielkanocne. Wśród tego szacownego grona, kolejny już raz znalazł się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Będą opryski przeciwko kleszczom

W najbliższych dniach powinny rozpocząć się opryski przeciw kleszczom. Obejmą one tereny nadodrzańskie.

Więcej…

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

W sześciu nowosolskich miejskich podstawówkach rozpoczął się w poniedziałek 15 kwietnia egzamin klas ósmych. Pisze go 328 uczniów.

Więcej…