Rada Miejska w Nowej Soli podjęła dziś jednogłośnie uchwałę w sprawie przekazania blisko 292 tysięcy złotych na zakup tomografu dla nowosolskiego szpitala.

Formalnie-pieniądze zasilą budżet Powiatu Nowosolskiego jako organu prowadzący nasz szpital. Radni wyrazili również zgodę na zawarcie wzajemnego porozumienia o współpracy i współdziałaniu z zakresu ochrony zdrowia w WS SP ZOZ w Nowej Soli przez nasze Miasto z Powiatem Nowosolskim. Oznacza to, że w latach 2019-2022 wpłacimy blisko 1 milion 200 tysięcy złotych na pokrycie kosztów zakupu tomografu.

Rada Miejska w Nowej Soli to kolejny organi który deklaruje realne wsparcie dla nowosolskiego szpitala. Zrobiły to także: Gmina Kolsko, Gmina Bytom Odrzański, Gmina Otyń, Głogów , Niegosławice, Polkowice, Nowogród Bobrzański,  swoje wsparcie deklarują także Wschowa i Zabór. DZIĘKUJEMY!

 

Zobacz także

Zapraszamy na maraton filmowy

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Nowej Soli realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Senior w Unii Europejskiej wczoraj – dziś i jutro” w formie wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach działania na rzecz seniorów w 2019 r. Projekt związany jest z 15 – tą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Więcej…

Mija 80 lat od sowieckiej agresji

W 80 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę spotykamy się tu, aby uczcić pamięć o naszych bliskich doświadczonych tragiczną historią, o bohaterach i obrońcach Wolnej Polski - tymi słowami Danuta Cygan, prezes nowosolskiego koła Związku Sybiraków rozpoczęła wustąpienie. Nowosolanie upamiętnili dziś smutną datę w polskiej historii -80 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Dzień bez samochodu

W niedzielę 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Już dziś serdecznie Państwa zachęcamy do rezygnacji z użytkowania auta i skorzystanie z komunikacji miejskiej, która tego dnia będzie dla wszystkich darmowa.

Więcej…