Rada Miejska w Nowej Soli podjęła dziś jednogłośnie uchwałę w sprawie przekazania blisko 292 tysięcy złotych na zakup tomografu dla nowosolskiego szpitala.

Formalnie-pieniądze zasilą budżet Powiatu Nowosolskiego jako organu prowadzący nasz szpital. Radni wyrazili również zgodę na zawarcie wzajemnego porozumienia o współpracy i współdziałaniu z zakresu ochrony zdrowia w WS SP ZOZ w Nowej Soli przez nasze Miasto z Powiatem Nowosolskim. Oznacza to, że w latach 2019-2022 wpłacimy blisko 1 milion 200 tysięcy złotych na pokrycie kosztów zakupu tomografu.

Rada Miejska w Nowej Soli to kolejny organi który deklaruje realne wsparcie dla nowosolskiego szpitala. Zrobiły to także: Gmina Kolsko, Gmina Bytom Odrzański, Gmina Otyń, Głogów , Niegosławice, Polkowice, Nowogród Bobrzański,  swoje wsparcie deklarują także Wschowa i Zabór. DZIĘKUJEMY!

 

Zobacz także

Zapraszamy do składania ofert

Prezydenta Miasta Nowa Sól zaprasza do składania ofert na najem pawilonu handlowego nr 1, o powierzchni użytkowej 15,39 m2, zlokalizowanego na skwerze przy zbiegu ulic Wandy i Jaracza ( działka nr 303/4, obręb 3 miasta Nowa Sól ), z przeznaczeniem na działalność handlową polegającą na sprzedaży kwiatów, wiązanek, wieńców, zniczy, akcesoriów nagrobkowych  i dekoracyjnych, nagrobków oraz innych o podobnym przeznaczeniu.

Więcej…

Najlepsi nowosolscy uczniowie

Wielkie brawa dla uczniów nowosolskich szkół  którzy w roku szkolnych 2018/2019 uzyskali najlepsze wyniki w nauce mając przy tym najwyższe osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.

Więcej…

Wybory ławników Sądów Powszechnych

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że w związku z wyborem ławników na kadencję 2020-2023, w terminie do 30 czerwca 2019 roku uprawnione podmioty mogą zgłaszać radom gmin kandydatów

Więcej…