Dziś prezydent Wadim Tyszkiewicz podziękował panu Michałowi Romanowskiemu, strażnikowi Służby Więziennej w Krzywańcu, który przyczynił się do ujęcia sprawcy zniszczenia nowego przystanku autobusowego.

Prezydent napisał w podziękowaniu: "Pragnę serdecznie podziękować za Pańską wzorową postawę, którą wykazał się Pan informując Policję o akcie wandalizmu, którego dokonał chuligan niszcząc szyby nowosolskich wiat przystankowych. Prawdziwie obywatelska i godna pochwały postawa którą wykazał się Pan nie pozostając obojętnym na agresję i wandalizm przyczyniły się do ujęcia chuligana. Dzięki Pańskiemu rozsądkowi, szybkości działania i odwadze sprawca nie uniknie odpowiedzialności za czyny których się dopuścił. Udowodnił Pan także, że nawet w czasie wolnym od służby, najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa. Mając w pamięci Pańską postawę jestem pewien, że również podczas wykonywania obowiązków służbowych strażnika Służby Więziennej w Krzywańcu, z równie wielkim zaangażowaniem będzie Pan realizował swoje zadania. Życzę Panu sukcesów także w życiu prywatnym."

Zobacz także

Zapraszamy na maraton filmowy

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Nowej Soli realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Senior w Unii Europejskiej wczoraj – dziś i jutro” w formie wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach działania na rzecz seniorów w 2019 r. Projekt związany jest z 15 – tą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Więcej…

Mija 80 lat od sowieckiej agresji

W 80 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę spotykamy się tu, aby uczcić pamięć o naszych bliskich doświadczonych tragiczną historią, o bohaterach i obrońcach Wolnej Polski - tymi słowami Danuta Cygan, prezes nowosolskiego koła Związku Sybiraków rozpoczęła wustąpienie. Nowosolanie upamiętnili dziś smutną datę w polskiej historii -80 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Dzień bez samochodu

W niedzielę 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Już dziś serdecznie Państwa zachęcamy do rezygnacji z użytkowania auta i skorzystanie z komunikacji miejskiej, która tego dnia będzie dla wszystkich darmowa.

Więcej…