Prezydent Wadim Tyszkiewicz wziął udział w piątek 7 czerwca w debacie: My-rocznik ’89” poświęconej 30-leciu Wolnej Polski i 15-leciu w Unii Europejskiej, w której żyjemy od urodzenia. Debata odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Celem debaty było podsumowanie doświadczeń (życiowych, społecznych i zawodowych) nabytych przez jej uczestników. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele różnych grup zawodowych, którzy urodzili się w 1989 roku. Wzięli w niej udział:
- Dr Dorota Matuszak, Magdalena Urbaniak, Kacper Wojtkowiak, Karol Kolba oraz Konrad Paszkowski. Debata była moderowana przez dziennikarza Marka Czyża i politologa prof. UZ Łukasza Młyńczyka. Po debacie, przy współpracy z Muzeum Miejskim w Nowej Soli, w Liceum Ogólnokształcącym odbył się wernisaż wystawy upamietniający wydarzenia z 1989 roku. Można ją oglądać do końca wakacji.

 

Zobacz także

Zapraszamy do składania ofert

Prezydenta Miasta Nowa Sól zaprasza do składania ofert na najem pawilonu handlowego nr 1, o powierzchni użytkowej 15,39 m2, zlokalizowanego na skwerze przy zbiegu ulic Wandy i Jaracza ( działka nr 303/4, obręb 3 miasta Nowa Sól ), z przeznaczeniem na działalność handlową polegającą na sprzedaży kwiatów, wiązanek, wieńców, zniczy, akcesoriów nagrobkowych  i dekoracyjnych, nagrobków oraz innych o podobnym przeznaczeniu.

Więcej…

Najlepsi nowosolscy uczniowie

Wielkie brawa dla uczniów nowosolskich szkół  którzy w roku szkolnych 2018/2019 uzyskali najlepsze wyniki w nauce mając przy tym najwyższe osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.

Więcej…

Wybory ławników Sądów Powszechnych

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że w związku z wyborem ławników na kadencję 2020-2023, w terminie do 30 czerwca 2019 roku uprawnione podmioty mogą zgłaszać radom gmin kandydatów

Więcej…