Prezydent Wadim Tyszkiewicz otrzymał podsczas sesji RM wotum zaufania - radni podjęli uchwałę po debacie nad Raportem o stanie Gminy Nowa Sól - Miasto. Po raz pierwszy dziś prezentuję Raport o stanie gminy – Miasto Nowa Sól, relację z działalności organu wykonawczego za rok 2018 - mówił podczas sesji W. Tyszkiewicz.

Zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym, raport został opublikowany na stronie miejskiej ze stosownym wyprzedzeniem, z informacją o możliwości udziału w dzisiejszej debacie i zabrania głosu przez mieszkańców miasta Nowa Sól.
Stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy nt. prowadzonej przez Miasto polityki, zgodnie z zasadą mądrej kontynuacji podjętych i konsekwentnie realizowanych celów. Raport prezentuje 16 działów, z których każdy dotyczy określonej działalności, wynikających z zadań realizowanych przez jst, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym - dodał.

Raport został zamieszczony w BIP oraz TUTAJ

Zobacz także

Rondo im. Wadima Tyszkiewicza

Rondo u zbiegu ulic Wieniawskiego i Przyszłości nosi nazwę „rondo Wadim Tyszkiewicza, prezydenta Miasta (200-2019)”. Dziś w niewielkiej uroczystości odbyło się symboliczne odsłoniecie tablicy.

Więcej…

Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców – OPZL

Kryzys wywołany pojawieniem się koronawirusa, określany też jako epidemia COVID-19, dotknął państwa członkowskie w sposób nagły i dramatyczny, i może mieć bardzo poważny wpływ na ich społeczeństwa i gospodarki.

Więcej…

List do byłych prezydentów i przewodniczących RM

Rocznica 30-lecia samorządu terytorialnego jest okazją do wspomnień i podziękowań. W środę 27 maja prezydent Jacek Milewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko podpisali listy z podziękowaniami do byłych prezydentów Nowej Soli oraz przewodniczących Rady Miejskiej.

Więcej…