Najnowocześniejszy w regionie, 320-rzędowy tomograf dla nowosolskiego szpitala został kupiony i pracuje dla pacjentów. 

Kosztował niemal 6 milionów złotych, a złożyła się na niego Nowa Sól, Starostwo Powiatowe w Nowej Soli, osoby prywatne w ramach akcji Razem dla Tomografu, firmy, OSP z Kolska i Konotopu oraz samorządy m.in: Urząd Marszałkowski woj. lubuskiego, Zabór, Bytom Odrzański, Otyń, Niegosławice, Nowogród Bobrzański, Sława i Kolsko. Do akcji włączyły się także samorządy woj. dolnośląskiego, m.in: Polkowice i Głogów. Nowosolski samorząd w tym roku uchwałą Rady Miejskiej zadeklarował 292 tys., a do 2022 łącznie wpłaci 1,2 mln zł! Część pieniędzy na kupno tomografu szpital pokryje z kredytu. W uroczystym otwarciu pracowni tomograficznej w czwartek 8 sierpnia wziął udział prezydent Wadim Tyszkiewicz, starosta Iwona Brzozowska, marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz gospodarze gmin będących darczyńcami. Przybyli także członkowie społecznych komitetów, fundacji, prezesi firm – im wszystkim z całego serca dziękowała dyrektor szpitala Bożena Osińska. „Bez waszego wsparcia i zaangażowania nie byłoby tego nowoczesnego sprzętu. Jestem wszystkim i każdemu z osobna niezmiernie wdzięczna!”-mówiła pani dyrektor.

 

Zobacz także

Rozpoczęła się przebudowa przy cmentarzu

Rozpoczęła się przebudowa i jednocześnie zmiana układu komunikacyjnego w rejonie wejścia na cmentarz przy ulicy Wandy w Nowej Soli. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę konstrukcji nawierzchni chodników i miejsc postojowych, rozbiórkę krawężników i obrzeży betonowych, przebudowę/remont konstrukcji jezdni celem dowiązania wysokościowego projektowanych miejsc postojowych oraz budowę nowych i przebudowę istniejących ciągów pieszych z betonowej kostki brukowej.

Więcej…

Kolejny rok pomagamy usuwać azbest

W Nowej Soli zakończono realizację zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nowa Sól- Miasto – edycja 2019". Projekt miał na celu wsparcie finansowe właścicieli nieruchomości, na których terenie zlokalizowane są budynki zabudowane materiałami zawierającymi azbest, zgodnie z założeniami „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowa Sól - Miasto na lata 2015-2032.”

Więcej…

Trwa wyburzenie wieży

W sobotę 30 listopada rozpoczęły się wyburzenia wieży na terenie byłej fabryki nici Odra - to kontynuacja wielkiego projektu rewitalizacji tego terenu. Zarządu Województwa Lubuskiego przyznał w 2016 roku Miastu dofinansowanie 13.5 miliona na projekt „Re Odra aktywizacja społeczna i gospodarcza terenów pofabrycznych w Nowej Soli”.

Więcej…