Najnowocześniejszy w regionie, 320-rzędowy tomograf dla nowosolskiego szpitala został kupiony i pracuje dla pacjentów. 

Kosztował niemal 6 milionów złotych, a złożyła się na niego Nowa Sól, Starostwo Powiatowe w Nowej Soli, osoby prywatne w ramach akcji Razem dla Tomografu, firmy, OSP z Kolska i Konotopu oraz samorządy m.in: Urząd Marszałkowski woj. lubuskiego, Zabór, Bytom Odrzański, Otyń, Niegosławice, Nowogród Bobrzański, Sława i Kolsko. Do akcji włączyły się także samorządy woj. dolnośląskiego, m.in: Polkowice i Głogów. Nowosolski samorząd w tym roku uchwałą Rady Miejskiej zadeklarował 292 tys., a do 2022 łącznie wpłaci 1,2 mln zł! Część pieniędzy na kupno tomografu szpital pokryje z kredytu. W uroczystym otwarciu pracowni tomograficznej w czwartek 8 sierpnia wziął udział prezydent Wadim Tyszkiewicz, starosta Iwona Brzozowska, marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz gospodarze gmin będących darczyńcami. Przybyli także członkowie społecznych komitetów, fundacji, prezesi firm – im wszystkim z całego serca dziękowała dyrektor szpitala Bożena Osińska. „Bez waszego wsparcia i zaangażowania nie byłoby tego nowoczesnego sprzętu. Jestem wszystkim i każdemu z osobna niezmiernie wdzięczna!”-mówiła pani dyrektor.

 

Zobacz także

Nowosolska Paczka zagra ponownie!

15 września na Wodnym Świecie Nowosolska Paczka ponownie zagra dla dzieci z regionu. Do akcji włącza się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Więcej…

Bezpłatne badania słuchu

KIND Aparaty Słuchowe w poniedziałek  26 sierpnia 2019 roku zaprasza wszystkich mieszkańców Nowej Soli do nowoczesnego, mobilnego studia na bezpłatne badania słuchu.

Więcej…

Zapraszamy na obchody wydarzeń sierpniowych „Gorzów82”

31. sierpnia 1982 to niezwykle ważna data w historii Gorzowa. W tym dniu odbyła się największa opozycyjna demonstracja na terenie powojennej ziemi lubuskiej.

Więcej…