15 września na Wodnym Świecie Nowosolska Paczka ponownie zagra dla dzieci z regionu. Do akcji włącza się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Beneficjentami tegorocznego koncertu są tym razem trzej chłopcy: Alan, Kacper i Pawełek.

Alan Sorówka – urodzony jako wcześniak w 26 tygodniu z jednym punktem w skali Apgar. Intubowany, deformacja rączki, z małopłytkowością, niewydolnymi nerkami, 800 gramów wagi urodzeniowej. Rozwija się wolniej od rówieśników. Ma dużą wadę wzroku (-8 dioptrii).

Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, ortopedy. Alan obecnie jest po operacji rekonstrukcji kciuka. Operacja zakończona sukcesem. Kolejny etap to rehabilitacja dłoni po całkowitym zagojeniu się. Następnie wyciągnięcie drutu Kirschnera który w dalszym ciągu pozycjonuje Alana dłoń po pozycjonowaniu nadgarstka (koszt od 5 do 7 tys. złotych) . Poza pieniędzmi na operację, rodzina potrzebuje również środków na rehabilitację, która jest prowadzona kilka razy w tygodniu.

Kacper Ogrodniczak - ma obecnie 7 lat. Jest dzieckiem leżącym. Nie mówi i nie je samodzielnie. Wymaga stałej opieki, rehabilitacji, zajęć z pedagogiem i logopedą. Jest pod opieką: neurologa, dietetyka diabetologa, psychologa, logopedy, okulisty, ortopedy. Zmaga się z padaczką lekooporną, spadkami cukru mogącymi spowodować śpiączkę, krótkowzrocznością.

Wizyty u specjalistów prywatnie. Podobnie jak rehabilitacja i zajęcia z logopedą, psychologiem itp.

Paweł Cichy – urodzony jako wcześniak. Zmaga się z trisomią 21, wadą serduszka AVSD. Z powodu braku zastawki w serduszku i przegrody między komorami musiał być operowany. Jednak nie jest to operacja, która „wystarczy” na całe życie. Przed dzieckiem kolejne, płatne niestety, które staną się niezbędne podczas wzrastania chłopca. Na co dzień jest pod opieką kardiologa, neurologa, gastroenterologa, neurologopedy, pedagoga, psychologa, logopedy, rehabilitantów. Większość zabiegów usprawniających jest w pełni płatna z prywatnych zasobów rodziców.

Szczegóły akcji wkrótce.

 

Zobacz także

Zapraszamy na maraton filmowy

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Nowej Soli realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Senior w Unii Europejskiej wczoraj – dziś i jutro” w formie wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach działania na rzecz seniorów w 2019 r. Projekt związany jest z 15 – tą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Więcej…

Mija 80 lat od sowieckiej agresji

W 80 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę spotykamy się tu, aby uczcić pamięć o naszych bliskich doświadczonych tragiczną historią, o bohaterach i obrońcach Wolnej Polski - tymi słowami Danuta Cygan, prezes nowosolskiego koła Związku Sybiraków rozpoczęła wustąpienie. Nowosolanie upamiętnili dziś smutną datę w polskiej historii -80 rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Dzień bez samochodu

W niedzielę 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Już dziś serdecznie Państwa zachęcamy do rezygnacji z użytkowania auta i skorzystanie z komunikacji miejskiej, która tego dnia będzie dla wszystkich darmowa.

Więcej…