15 września na Wodnym Świecie Nowosolska Paczka ponownie zagra dla dzieci z regionu. Do akcji włącza się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Beneficjentami tegorocznego koncertu są tym razem trzej chłopcy: Alan, Kacper i Pawełek.

Alan Sorówka – urodzony jako wcześniak w 26 tygodniu z jednym punktem w skali Apgar. Intubowany, deformacja rączki, z małopłytkowością, niewydolnymi nerkami, 800 gramów wagi urodzeniowej. Rozwija się wolniej od rówieśników. Ma dużą wadę wzroku (-8 dioptrii).

Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, ortopedy. Alan obecnie jest po operacji rekonstrukcji kciuka. Operacja zakończona sukcesem. Kolejny etap to rehabilitacja dłoni po całkowitym zagojeniu się. Następnie wyciągnięcie drutu Kirschnera który w dalszym ciągu pozycjonuje Alana dłoń po pozycjonowaniu nadgarstka (koszt od 5 do 7 tys. złotych) . Poza pieniędzmi na operację, rodzina potrzebuje również środków na rehabilitację, która jest prowadzona kilka razy w tygodniu.

Kacper Ogrodniczak - ma obecnie 7 lat. Jest dzieckiem leżącym. Nie mówi i nie je samodzielnie. Wymaga stałej opieki, rehabilitacji, zajęć z pedagogiem i logopedą. Jest pod opieką: neurologa, dietetyka diabetologa, psychologa, logopedy, okulisty, ortopedy. Zmaga się z padaczką lekooporną, spadkami cukru mogącymi spowodować śpiączkę, krótkowzrocznością.

Wizyty u specjalistów prywatnie. Podobnie jak rehabilitacja i zajęcia z logopedą, psychologiem itp.

Paweł Cichy – urodzony jako wcześniak. Zmaga się z trisomią 21, wadą serduszka AVSD. Z powodu braku zastawki w serduszku i przegrody między komorami musiał być operowany. Jednak nie jest to operacja, która „wystarczy” na całe życie. Przed dzieckiem kolejne, płatne niestety, które staną się niezbędne podczas wzrastania chłopca. Na co dzień jest pod opieką kardiologa, neurologa, gastroenterologa, neurologopedy, pedagoga, psychologa, logopedy, rehabilitantów. Większość zabiegów usprawniających jest w pełni płatna z prywatnych zasobów rodziców.

Szczegóły akcji wkrótce.

 

Zobacz także

Miasto planuje przebudowę skrzyżowania

Trwają rozbiórki pawilonów na skrzyżowaniu Kościuszki/Waryńskiego/Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na jego przebudowę, po której skrzyżowanie to bedzie bardziej przyjazne dla kierowców. W ramach tej inwestycji zajdą znaczące zmiany:

Więcej…

Konkurs ofert na świadczenie usług opiekuńczych

Ogłaszamy otwarty konkurs ofert na powierzenie zadań Gminy Nowa Sól – Miasto organizacjom pozarządowym - świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób wymagających pomocy od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele i święta, osobom, które ze względu na stan zdrowia takiej opieki wymagają na terenie Gminy Nowa Sól - Miasto w okresie od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.”

Więcej…

Sesja Rady Miejskiej

13 listopada 2019 r. o godzinie  19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli odbędzie się sesja Rady Miejskiej

Więcej…