15 września na Wodnym Świecie Nowosolska Paczka ponownie zagra dla dzieci z regionu. Do akcji włącza się prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Beneficjentami tegorocznego koncertu są tym razem trzej chłopcy: Alan, Kacper i Pawełek.

Alan Sorówka – urodzony jako wcześniak w 26 tygodniu z jednym punktem w skali Apgar. Intubowany, deformacja rączki, z małopłytkowością, niewydolnymi nerkami, 800 gramów wagi urodzeniowej. Rozwija się wolniej od rówieśników. Ma dużą wadę wzroku (-8 dioptrii).

Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, ortopedy. Alan obecnie jest po operacji rekonstrukcji kciuka. Operacja zakończona sukcesem. Kolejny etap to rehabilitacja dłoni po całkowitym zagojeniu się. Następnie wyciągnięcie drutu Kirschnera który w dalszym ciągu pozycjonuje Alana dłoń po pozycjonowaniu nadgarstka (koszt od 5 do 7 tys. złotych) . Poza pieniędzmi na operację, rodzina potrzebuje również środków na rehabilitację, która jest prowadzona kilka razy w tygodniu.

Kacper Ogrodniczak - ma obecnie 7 lat. Jest dzieckiem leżącym. Nie mówi i nie je samodzielnie. Wymaga stałej opieki, rehabilitacji, zajęć z pedagogiem i logopedą. Jest pod opieką: neurologa, dietetyka diabetologa, psychologa, logopedy, okulisty, ortopedy. Zmaga się z padaczką lekooporną, spadkami cukru mogącymi spowodować śpiączkę, krótkowzrocznością.

Wizyty u specjalistów prywatnie. Podobnie jak rehabilitacja i zajęcia z logopedą, psychologiem itp.

Paweł Cichy – urodzony jako wcześniak. Zmaga się z trisomią 21, wadą serduszka AVSD. Z powodu braku zastawki w serduszku i przegrody między komorami musiał być operowany. Jednak nie jest to operacja, która „wystarczy” na całe życie. Przed dzieckiem kolejne, płatne niestety, które staną się niezbędne podczas wzrastania chłopca. Na co dzień jest pod opieką kardiologa, neurologa, gastroenterologa, neurologopedy, pedagoga, psychologa, logopedy, rehabilitantów. Większość zabiegów usprawniających jest w pełni płatna z prywatnych zasobów rodziców.

Szczegóły akcji wkrótce.

 

Zobacz także

List do byłych prezydentów i przewodniczących RM

Rocznica 30-lecia samorządu terytorialnego jest okazją do wspomnień i podziękowań. W środę 27 maja prezydent Jacek Milewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko podpisali listy z podziękowaniami do byłych prezydentów Nowej Soli oraz przewodniczących Rady Miejskiej.

Więcej…

30 lat samorządu

27 maja mija 30 lat polskiego samorządu - tego dnia odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe.

Więcej…

Stacja do dezynfekcji dłoni dla MOPS

Wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska, przekazała na ręce dyrektor nowosolskiego MOPS Grażyny Wlazły, stację do dezynfekcji dłoni, którą Miasto otrzymało od firmy Melaco.

Więcej…