Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Nowej Soli realizuje zadanie publiczne pod nazwą „Senior w Unii Europejskiej wczoraj – dziś i jutro” w formie wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach działania na rzecz seniorów w 2019 r. Projekt związany jest z 15 – tą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Z a p r a s z a m y
na   Maraton filmowy – śladami Unii Europejskiej  w Nowej Soli, który odbędzie się w Nowosolskim Domu Kultury (mała sala) w dniu 23 września 2019r  godz. 18.30.

Nowa Sól jako miasto  w ostatnim piętnastoleciu swojej obecności w UE zrobiła ogromny skok cywilizacyjny i rozwojowy. To głównie dzięki pozyskaniu na ten cel ponad 120 mil. zł dofinansowania z UE  na projekty inwestycyjne. W ramach promocji projektu wykonywane były filmy dokumentujące zmiany zachodzące w przestrzeni miejskiej i życiu mieszkańców. Tym razem przy współudziale PZERiI, Prezydenta Miasta Wadima Tyszkiewicza i jego drużyny odbędziemy niemal 2 godzinny maraton filmowy – prezentujący metamorfozę miasta na przestrzeni ostatnich lat, w których to przemianach my seniorzy żywo uczestniczyliśmy. To dla nas wyjątkowe wydarzenie ponieważ czujemy się współuczestnikami zmieniającej się historii naszego miasta jesteśmy dumni z tych zmian jakie  się wokół nas dokonały. Filmowy klimat naszego spotkania umili poczęstunek dla wszystkich przybyłych seniorów naszego związku, a także zaproszonych przyjaciół i gości.
 
Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Nowej Soli zachęca do uczestnictwa w tej atrakcyjnej  imprezie.

 

Zobacz także

Zapraszamy do konkursów!

Nowa Sól kocha rowery -  jesteśmy przecież Rowerową Stolicą Polski 2019! Zapraszamy Państwa do rowerowych konkursów, w których można wygrać ciekawe nagrody: rowery oraz….kolację z prezydentem Jackiem Milewskim.

Więcej…

Mandaty za brak maseczki

W województwie lubuskim odnotowano w ostatnim czasie znaczący wzrost zakażeń SARS-CoV-2. Obserwujemy również niepokojący trend coraz słabszego przestrzegania obostrzeń sanitarnych dotyczących zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego.

Więcej…

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację w 2020 r. zadania publicznego pn. Puchar Polski Piłki Ręcznej na szczeblu wojewódzkim.

Więcej…