Od 1 października funkcję komendanta nowosolskiej Straży Miejskiej pełni pan Dariusz Rączkowski.

Przez 28 lat pracy w służbie więziennej przez 24 lata sprawował funkcje kierowania i zarządzania zasobami ludzkimi (13 lat kierownik działu ochrony i nieetatowy zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Nowej Soli, 2 lata zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Krzywańcu, 7 lat dyrektor Aresztu Śledczego w Zielonej Górze, 2 lata dyrektor Aresztu Śledczego w Nowej Soli). Przez 8 lat wykładał na Uniwersytecie Zielonogórskim przedmioty związane z resocjalizacją osób pozbawionych wolności. Nowy komendant Straży Miejskiej ukończył Uniwersytet Szczeciński, Szkołę Oficerską Służby Więziennej w Kaliszu oraz studia podyplomowe w zakresie penitencjarystyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dariusz Rączkowski ma 55 lat.

 

Zobacz także

Melaco produkuje stacje do dezynfekcji

Nowosolskie firmy odpowiadają na potrzeby rynku – firma Melaco, producent elementów do mebli i wyposażenia wnętrz stworzyła punkt do dezynfekcji rąk.

Więcej…

Komunikat Starosty Nowosolskiego

Starosta Nowosolski informuje, że od 25 maja br. nastąpi stopniowe przywrócenie bezpośredniej obsługi w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. 

Więcej…

Pieluchy dla maluchów ze żłobka

W czwartek 21 maja do nowosolskiego żłobka dotarł transport 1000 sztuk pieluch dla najmłodszych dzieci.

Więcej…