Nowosolski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął we wtorek 1 października nowy rok akademicki. W uroczystości inaugurującej, uczestniczył m.in. prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz starosta nowosolska Iwona Brzozowska.

Wasza działalność z powodzeniem wpisuje się w proces kształcenia i aktywizacji mieszkańców Nowej Soli. Życzę dobrego roku, aktywności oraz dobrej działalności służącej Waszym studentom oraz społeczności lokalnej - mówil prezydent Tyszkiewicz, który na ręce Ludmiły Rudziakowicz przekazał najnowsze wysawnictwo Muzeum Miejskiego: "Nowa Sól dzieje miasta". W tym roku jeszcze, NUTW oferuje osobom w jesieni życia pełną aktywność nie tylko fizyczną. Seniorzy będą uczyć się angielskiego, wyruszą na grzyby i święto pieczonego ziemniaka, będą brać udział w gimnastyce korekcyjnej.Plan zajęć znajdziesz TUTAJ

Działność NUTW jest dofinansowany przez Urząd Miejski w Nowej Soli. Życzymy zdrowia i pełnego nowych wyzwań roku!

Zobacz także

Miasto planuje przebudowę skrzyżowania

Trwają rozbiórki pawilonów na skrzyżowaniu Kościuszki/Waryńskiego/Wojska Polskiego. W najbliższych tygodniach ma zostać ogłoszony przetarg na jego przebudowę, po której skrzyżowanie to bedzie bardziej przyjazne dla kierowców. W ramach tej inwestycji zajdą znaczące zmiany:

Więcej…

Konkurs ofert na świadczenie usług opiekuńczych

Ogłaszamy otwarty konkurs ofert na powierzenie zadań Gminy Nowa Sól – Miasto organizacjom pozarządowym - świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osób wymagających pomocy od poniedziałku do piątku oraz soboty, niedziele i święta, osobom, które ze względu na stan zdrowia takiej opieki wymagają na terenie Gminy Nowa Sól - Miasto w okresie od 01.12.2019 r. do 31.12.2019 r.”

Więcej…

Sesja Rady Miejskiej

13 listopada 2019 r. o godzinie  19.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli odbędzie się sesja Rady Miejskiej

Więcej…