Na tydzień przed 1 listopada, nowosolska Straż Miejska zwiększa patrole na nowosolskich cmentarzach. Działania prewencyjne mają na celu czuwanie nad porządkiem w obrębie tych obszarów, a także zapobieganie działaniom patologicznym takim jak drobne kradzieże czy włamania do samochodów.

Nowosolska Straż Miejska apeluje, aby swoje torby czy torebki zawsze trzymać przy sobie, a także unikać pozostawiania wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu (np. w samochodach czy obok nagrobków).

Warto także znakować kwiaty i inne ozdobne rośliny np. farbą w aerozolu – w ten sposób nie będą już atrakcyjne dla potencjalnych złodziei, ponieważ mogą zostać rozpoznane.

 

Zobacz także

Rozpoczęła się przebudowa przy cmentarzu

Rozpoczęła się przebudowa i jednocześnie zmiana układu komunikacyjnego w rejonie wejścia na cmentarz przy ulicy Wandy w Nowej Soli. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę konstrukcji nawierzchni chodników i miejsc postojowych, rozbiórkę krawężników i obrzeży betonowych, przebudowę/remont konstrukcji jezdni celem dowiązania wysokościowego projektowanych miejsc postojowych oraz budowę nowych i przebudowę istniejących ciągów pieszych z betonowej kostki brukowej.

Więcej…

Kolejny rok pomagamy usuwać azbest

W Nowej Soli zakończono realizację zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nowa Sól- Miasto – edycja 2019". Projekt miał na celu wsparcie finansowe właścicieli nieruchomości, na których terenie zlokalizowane są budynki zabudowane materiałami zawierającymi azbest, zgodnie z założeniami „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowa Sól - Miasto na lata 2015-2032.”

Więcej…

Trwa wyburzenie wieży

W sobotę 30 listopada rozpoczęły się wyburzenia wieży na terenie byłej fabryki nici Odra - to kontynuacja wielkiego projektu rewitalizacji tego terenu. Zarządu Województwa Lubuskiego przyznał w 2016 roku Miastu dofinansowanie 13.5 miliona na projekt „Re Odra aktywizacja społeczna i gospodarcza terenów pofabrycznych w Nowej Soli”.

Więcej…