Na tydzień przed 1 listopada, nowosolska Straż Miejska zwiększa patrole na nowosolskich cmentarzach. Działania prewencyjne mają na celu czuwanie nad porządkiem w obrębie tych obszarów, a także zapobieganie działaniom patologicznym takim jak drobne kradzieże czy włamania do samochodów.

Nowosolska Straż Miejska apeluje, aby swoje torby czy torebki zawsze trzymać przy sobie, a także unikać pozostawiania wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu (np. w samochodach czy obok nagrobków).

Warto także znakować kwiaty i inne ozdobne rośliny np. farbą w aerozolu – w ten sposób nie będą już atrakcyjne dla potencjalnych złodziei, ponieważ mogą zostać rozpoznane.

 

Zobacz także

3 przypadki koronawirusa w Nowej Soli

W przedszkolu nr 5 przy ulicy Krętej zostały wykryte 3 zakażenia koronawirusem. W związku z tym przedszkole zostało zamknięte, a dzieci, rodzice oraz personel został skierowany na kwarantannę.

Więcej…

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag

Nowosolskie Stowarzyszenie Nasza Polska 2015 z siedzibą w Nowej Soli (67-100) przy ul. Piłsudskiego 59/4 (KRS 0000599929), złożyło dnia 06.07.2020 r., w trybie  art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. 2020 r., poz. 1057 ze zm.) ofertę dotyczącą realizacji zadania publicznego pn. 100 lecie Bitwy Warszawskiej.

Więcej…

Konkurs: 9 miesięcy pełnych miłości

Dział profilaktyki i promocji zdrowia w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli zaprasza kobiety w ciąży zamieszkujące na terenie Nowej Soli do udziału w konkursie fotograficznym „9 miesięcy pełnych miłości”.

Więcej…