Strażnik Miejski Dariusz Niczyporowski oraz jego partner -8-letni owczarek niemiecki Jerry, zdobyli III miejsce na zawodach organizowanych przez Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych.

Był to kurs doskonalący zakończony zawodami dla przewodników psów służbowych ze wszystkich służb mundurowych, którego celem było podniesienie wartości użytkowej psów, umiejętności praktycznej pracy przewodnika z psem, doskonalenie technik pozorowania dla pozorantów oraz wzajemna wymiana doświadczeń między przewodnikami z różnych służb mundurowych.
Darek i Jerry w kategorii praca z psem patrolowo-obronnym zajęli trzecie miejsce na 20 startujących ekip. W całym szkoleniu wzięło udział przeszło 100 psów wraz z przewodnikami. Gratulujemy!

Darek w służbie Straży Miejskiej jest od 1998 roku, a Jerry od 2013. To drugi pies w nowosolskiej SM. Jak mówi Darek, Jerry to świetny pies patrolowy, który pomógł mu w niejednej interwencji. Dwa lata temu na przykład wraz z przewodnikiem ujęli sprawcę rozboju na gorącym uczynku. Prywatnie jednak, Jerry to bardzo przyjacielski pies. Ale tylko w kontakcie ze swoim panem, podkreśla Darek.

 

Zobacz także

Rozpoczęła się przebudowa przy cmentarzu

Rozpoczęła się przebudowa i jednocześnie zmiana układu komunikacyjnego w rejonie wejścia na cmentarz przy ulicy Wandy w Nowej Soli. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę konstrukcji nawierzchni chodników i miejsc postojowych, rozbiórkę krawężników i obrzeży betonowych, przebudowę/remont konstrukcji jezdni celem dowiązania wysokościowego projektowanych miejsc postojowych oraz budowę nowych i przebudowę istniejących ciągów pieszych z betonowej kostki brukowej.

Więcej…

Kolejny rok pomagamy usuwać azbest

W Nowej Soli zakończono realizację zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nowa Sól- Miasto – edycja 2019". Projekt miał na celu wsparcie finansowe właścicieli nieruchomości, na których terenie zlokalizowane są budynki zabudowane materiałami zawierającymi azbest, zgodnie z założeniami „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowa Sól - Miasto na lata 2015-2032.”

Więcej…

Trwa wyburzenie wieży

W sobotę 30 listopada rozpoczęły się wyburzenia wieży na terenie byłej fabryki nici Odra - to kontynuacja wielkiego projektu rewitalizacji tego terenu. Zarządu Województwa Lubuskiego przyznał w 2016 roku Miastu dofinansowanie 13.5 miliona na projekt „Re Odra aktywizacja społeczna i gospodarcza terenów pofabrycznych w Nowej Soli”.

Więcej…