Strażnik Miejski Dariusz Niczyporowski oraz jego partner -8-letni owczarek niemiecki Jerry, zdobyli III miejsce na zawodach organizowanych przez Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych.

Był to kurs doskonalący zakończony zawodami dla przewodników psów służbowych ze wszystkich służb mundurowych, którego celem było podniesienie wartości użytkowej psów, umiejętności praktycznej pracy przewodnika z psem, doskonalenie technik pozorowania dla pozorantów oraz wzajemna wymiana doświadczeń między przewodnikami z różnych służb mundurowych.
Darek i Jerry w kategorii praca z psem patrolowo-obronnym zajęli trzecie miejsce na 20 startujących ekip. W całym szkoleniu wzięło udział przeszło 100 psów wraz z przewodnikami. Gratulujemy!

Darek w służbie Straży Miejskiej jest od 1998 roku, a Jerry od 2013. To drugi pies w nowosolskiej SM. Jak mówi Darek, Jerry to świetny pies patrolowy, który pomógł mu w niejednej interwencji. Dwa lata temu na przykład wraz z przewodnikiem ujęli sprawcę rozboju na gorącym uczynku. Prywatnie jednak, Jerry to bardzo przyjacielski pies. Ale tylko w kontakcie ze swoim panem, podkreśla Darek.

 

Zobacz także

3 przypadki koronawirusa w Nowej Soli

W przedszkolu nr 5 przy ulicy Krętej zostały wykryte 3 zakażenia koronawirusem. W związku z tym przedszkole zostało zamknięte, a dzieci, rodzice oraz personel został skierowany na kwarantannę.

Więcej…

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag

Nowosolskie Stowarzyszenie Nasza Polska 2015 z siedzibą w Nowej Soli (67-100) przy ul. Piłsudskiego 59/4 (KRS 0000599929), złożyło dnia 06.07.2020 r., w trybie  art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. 2020 r., poz. 1057 ze zm.) ofertę dotyczącą realizacji zadania publicznego pn. 100 lecie Bitwy Warszawskiej.

Więcej…

Konkurs: 9 miesięcy pełnych miłości

Dział profilaktyki i promocji zdrowia w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli zaprasza kobiety w ciąży zamieszkujące na terenie Nowej Soli do udziału w konkursie fotograficznym „9 miesięcy pełnych miłości”.

Więcej…