We wtorek 29 października Gabriela Juncewicz oraz Aleksandra Kawszyn z komórki rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii nowosolskiego Urzędu Miejskiego, uczestniczyły wraz z nowosolskimi policjantami w akcji Trzeźwy Poranek.

Funkcjonariusze policji badali trzeźwość kierowców, natomiast panie z urzędu zajmujące się profilaktyką kolportowały materiały profilaktyczno - edukacyjne w ramach kampanii "Przeciw pijanym kierowcom" oraz informator dla kierowców. Kolejne zadanie w ramach kampanii "Przeciw pijanym kierowcom" zaliczamy do udanych. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli za współpracę.

 

Zobacz także

Rozpoczęła się przebudowa przy cmentarzu

Rozpoczęła się przebudowa i jednocześnie zmiana układu komunikacyjnego w rejonie wejścia na cmentarz przy ulicy Wandy w Nowej Soli. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę konstrukcji nawierzchni chodników i miejsc postojowych, rozbiórkę krawężników i obrzeży betonowych, przebudowę/remont konstrukcji jezdni celem dowiązania wysokościowego projektowanych miejsc postojowych oraz budowę nowych i przebudowę istniejących ciągów pieszych z betonowej kostki brukowej.

Więcej…

Kolejny rok pomagamy usuwać azbest

W Nowej Soli zakończono realizację zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nowa Sól- Miasto – edycja 2019". Projekt miał na celu wsparcie finansowe właścicieli nieruchomości, na których terenie zlokalizowane są budynki zabudowane materiałami zawierającymi azbest, zgodnie z założeniami „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowa Sól - Miasto na lata 2015-2032.”

Więcej…

Trwa wyburzenie wieży

W sobotę 30 listopada rozpoczęły się wyburzenia wieży na terenie byłej fabryki nici Odra - to kontynuacja wielkiego projektu rewitalizacji tego terenu. Zarządu Województwa Lubuskiego przyznał w 2016 roku Miastu dofinansowanie 13.5 miliona na projekt „Re Odra aktywizacja społeczna i gospodarcza terenów pofabrycznych w Nowej Soli”.

Więcej…