15 i 16 listopada w Nowosolskim Domu Kultury odbyły się urozystości Złotych Godów, podczas których pary ze stażem 50 lat małżeństwa otrzymały medal za długoletnie pożycie małzeńskie, nadawany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W jego imieniu wręczał go pełniący obowiązki prezydenta Nowej Soli Maciej Jankowski.W tym roku medal otrzymali:

Józefa i Tadeusz Bańkowscy, Urszula i Tadeusz Batura, Krystyna i Eugeniusz Buszewscy,   Bożena i Józef Chrzęściewscy, Barbara i Ryszard Dłubakowie, Krystyna i  Marian Dobrowolscy, Halina i Czesław Dykta, Janina i Aleksander Gibowscy, Teresa i Roman Goszczyńscy, Jadwiga i Jerzy Hallala, Lucylia i Leonard Igiel, Barbara i Jan Izydorkowie, Halina i Henryk Jankowscy, Danuta i Tadeusz Juncewiczowie, Janina i Henryk Kabata, Urszula i Józef Kolerzyńscy, Maria i Dionizy Komarniccy, Krystyna i Józef Krajewscy, Krystyna i Zbigniew Królikowie, Alfreda i Andrzej Krzyszkowiczowie, Halina i Zbyszek Krzyżosiakowie.

zdj, wspólne

 

Lucyna i Lech Ludwiczakowie, Halina i Adam Małeccy, Jadwiga i Marian Marciniakowie, Lucyna i Wiesław Matysiakowie, Wiesława i Ignacy Mazurkowie, Elżbieta i Feliks Mosorzewscy, Irena i Henryk Mroziukowie, Janina i Kazimierz Niedzielscy, Stanisława i Jerzy Nowakowie, Józefa i Józef Paś, Józefa i Zygmunt Religa, Aldona i  Kazimierz Skupień, Janina i Henryk Smok, Krystyna i Janusz Szatkowscy, Stanisława i Jan Tłuczkowie, Helena i Józef Turkiewiczowie, Henryka i  Henryk Urbaniakowie, Czesława i Bogdan Wasylukowie, Irena i  Adam Wesołowscy, Krystyna i Czesław Wider, Halina i Jerzy Włodarkowie, Irena i Jan Wojtowiczowie, Teresa i Jerzy Zarzyccy, Halina i Tadeusz Żero.

zdj. wspólne

Uroczystość została zorganizowana przez nowosolski Urząd Stanu Cywilnego, Nowosolski Dom Kultury oraz artystów skupionych przy NDK

W celu zapewnienia możliwości uczestnictwa w uroczystości wszystkim Parom, które obchodzą jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego już dzisiaj informujemy, że można zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Soli na jubileusz w 2020 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane od grudnia 2019 roku do końca stycznia 2020 roku - osobiście w siedzibie urzędu, telefonicznie pod nr 68 459 03 65 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz także

Powstanie nowy Park Interior

Czy Nowa Sól ma szansę stać się stolicą startupów województwa lubuskiego? To bardzo prawdopodobne!

Więcej…

Grant dla noclegowni

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło Nowosolskie od lat realizuje dla Miasta Nowa Sól zadanie prowadzenia Noclegowni dla bezdomnych.

Więcej…

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że w ramach kolejnego etapu kampanii: "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" mającej na celu promocję obronności oraz służby wojskowej, w dniach 13-14 lipca 2020 r.

Więcej…