15 i 16 listopada w Nowosolskim Domu Kultury odbyły się urozystości Złotych Godów, podczas których pary ze stażem 50 lat małżeństwa otrzymały medal za długoletnie pożycie małzeńskie, nadawany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W jego imieniu wręczał go pełniący obowiązki prezydenta Nowej Soli Maciej Jankowski.W tym roku medal otrzymali:

Józefa i Tadeusz Bańkowscy, Urszula i Tadeusz Batura, Krystyna i Eugeniusz Buszewscy,   Bożena i Józef Chrzęściewscy, Barbara i Ryszard Dłubakowie, Krystyna i  Marian Dobrowolscy, Halina i Czesław Dykta, Janina i Aleksander Gibowscy, Teresa i Roman Goszczyńscy, Jadwiga i Jerzy Hallala, Lucylia i Leonard Igiel, Barbara i Jan Izydorkowie, Halina i Henryk Jankowscy, Danuta i Tadeusz Juncewiczowie, Janina i Henryk Kabata, Urszula i Józef Kolerzyńscy, Maria i Dionizy Komarniccy, Krystyna i Józef Krajewscy, Krystyna i Zbigniew Królikowie, Alfreda i Andrzej Krzyszkowiczowie, Halina i Zbyszek Krzyżosiakowie.

zdj, wspólne

 

Lucyna i Lech Ludwiczakowie, Halina i Adam Małeccy, Jadwiga i Marian Marciniakowie, Lucyna i Wiesław Matysiakowie, Wiesława i Ignacy Mazurkowie, Elżbieta i Feliks Mosorzewscy, Irena i Henryk Mroziukowie, Janina i Kazimierz Niedzielscy, Stanisława i Jerzy Nowakowie, Józefa i Józef Paś, Józefa i Zygmunt Religa, Aldona i  Kazimierz Skupień, Janina i Henryk Smok, Krystyna i Janusz Szatkowscy, Stanisława i Jan Tłuczkowie, Helena i Józef Turkiewiczowie, Henryka i  Henryk Urbaniakowie, Czesława i Bogdan Wasylukowie, Irena i  Adam Wesołowscy, Krystyna i Czesław Wider, Halina i Jerzy Włodarkowie, Irena i Jan Wojtowiczowie, Teresa i Jerzy Zarzyccy, Halina i Tadeusz Żero.

zdj. wspólne

Uroczystość została zorganizowana przez nowosolski Urząd Stanu Cywilnego, Nowosolski Dom Kultury oraz artystów skupionych przy NDK

W celu zapewnienia możliwości uczestnictwa w uroczystości wszystkim Parom, które obchodzą jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego już dzisiaj informujemy, że można zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Soli na jubileusz w 2020 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane od grudnia 2019 roku do końca stycznia 2020 roku - osobiście w siedzibie urzędu, telefonicznie pod nr 68 459 03 65 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zobacz także

Rozpoczęła się przebudowa przy cmentarzu

Rozpoczęła się przebudowa i jednocześnie zmiana układu komunikacyjnego w rejonie wejścia na cmentarz przy ulicy Wandy w Nowej Soli. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę konstrukcji nawierzchni chodników i miejsc postojowych, rozbiórkę krawężników i obrzeży betonowych, przebudowę/remont konstrukcji jezdni celem dowiązania wysokościowego projektowanych miejsc postojowych oraz budowę nowych i przebudowę istniejących ciągów pieszych z betonowej kostki brukowej.

Więcej…

Kolejny rok pomagamy usuwać azbest

W Nowej Soli zakończono realizację zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nowa Sól- Miasto – edycja 2019". Projekt miał na celu wsparcie finansowe właścicieli nieruchomości, na których terenie zlokalizowane są budynki zabudowane materiałami zawierającymi azbest, zgodnie z założeniami „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowa Sól - Miasto na lata 2015-2032.”

Więcej…

Trwa wyburzenie wieży

W sobotę 30 listopada rozpoczęły się wyburzenia wieży na terenie byłej fabryki nici Odra - to kontynuacja wielkiego projektu rewitalizacji tego terenu. Zarządu Województwa Lubuskiego przyznał w 2016 roku Miastu dofinansowanie 13.5 miliona na projekt „Re Odra aktywizacja społeczna i gospodarcza terenów pofabrycznych w Nowej Soli”.

Więcej…