Finalizujemy rozbudowę nowosolskiego żłobka - jesteśmy na etapie odbiorów końcowych robót budowlanych. W przyszłym tygodniu będą przeprowadzane kontrole Sanepidu i Straży Pożarnej, po ich pozytywnym wynikach, wystąpimy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie.

Obecnie trwa montaż wyposażenia: łóżeczek, szafek, toalet dostosowanych do potrzeb maluchów. Oczekujemy także na dostarczenie pomocy dydaktycznych, takich jak: wieże z klocków, aktywne kostki, piramidki, książeczki, cymbałki, piłki, auta, puzzle, klocki, labirynty, muzyczna farma, lalki, bujaki, maty kontrastowe, chusty animacyjne, akcesoria sportowe, kreatywne maty,

Co zostało wykonane:

-dobudowano budynek o powierzchni użytkowej 377,60m2, w którym są sale zajęć (zabaw), sypialnie dla  40 maluchów, hol wielofunkcyjny, toalety, pomieszczenie gospodarcze, wybudowano pergolę i wiatę - altanę rekreacyjną z nawierzchnią bezpieczną na zewnątrz budynku

-zamontowano rolety zewnętrzne

- wykonano wszystkie instalacje elektryczne i sanitarne

Koszt inwestycji to ok. 2684114 zł, z czego 880000 zł. to dofinansowanie w ramach modułu 1b Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +” 2019, przy udziale dotacji ze środków Funduszu Pracy.

 

Zobacz także

List do byłych prezydentów i przewodniczących RM

Rocznica 30-lecia samorządu terytorialnego jest okazją do wspomnień i podziękowań. W środę 27 maja prezydent Jacek Milewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko podpisali listy z podziękowaniami do byłych prezydentów Nowej Soli oraz przewodniczących Rady Miejskiej.

Więcej…

30 lat samorządu

27 maja mija 30 lat polskiego samorządu - tego dnia odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe.

Więcej…

Stacja do dezynfekcji dłoni dla MOPS

Wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska, przekazała na ręce dyrektor nowosolskiego MOPS Grażyny Wlazły, stację do dezynfekcji dłoni, którą Miasto otrzymało od firmy Melaco.

Więcej…