Miło nam poinformować, że Nowa Sól  wspiera inicjatywę „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W ramach tej akcji, wszystkie Szkoły Podstawowe na terenie miasta (6 Szkół Podstawowych) otrzymały materiały informacyjne o akcji oraz materiały edukacyjno-profilaktyczne (ulotki i plakaty), które zostaną wykorzystane do przeprowadzenia zajęć dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu w ramach DBI na świetlicach opiekuńczo-wychowawczych.

Akcję prowadzoną przez Gabrielę Juncewicz oraz Aleksandrę Kawszyn z wydziału spraw społecznych, wspierają prezydent Jacek Milewski oraz wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ponadto, podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich za pomocą elektronicznego formularza na stronie DBI.pl – zgłoś swoją inicjatywę! Wszystkie działania można zgłaszać do końca lutego 2020 r. Lokalnych organizatorów akcji DBI zachęcamy także do zamieszczenia na swoich strona www, a także social media banerów promujących DBI - do pobrania w sekcji multimedia. Każda instytucja, która zarejestruje swoją inicjatywę na stronie DBI.pl otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych pomocnych w organizacji obchodów, a także elektroniczne zaświadczenie udziału w DBI.

Co roku, dla lokalnych organizatorów DBI przygotowywany jest także konkurs na najciekawszą inicjatywę. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie swojej akcji do końca lutego 2020 r. (zgłoś inicjatywę), a następnie przesłanie do końca marca 2020 r. sprawozdania ze zrealizowanej inicjatywy.

Więcej na temat konkursu DBI, a także zasad otrzymywania materiałów edukacyjno-promocyjnych można znaleźć w regulaminie DBI 2020. Zapraszamy do zgłaszania swoich inicjatyw!

 

Zobacz także

Zbliża się zakończenie przebudowy ul. Fredry

Na ostatnim fragmencie remontowanej ulicy Fredry trwa wykładanie masy bitumicznej. W następnych dniach firma wykonawcza przystąpi do prac wykończeniowych (m.in. humusowanie terenu).

Więcej…

Spotkanie z proboszczami

Prezydent Jacek Milewski oraz wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska, spotkali się w środę 12 lutego wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Petreczko i radnym Piotrem Szyszko  z proboszczami nowosolskich  czterech parafii: ksiedzem Andrzejem Oczachowskim, księdzem Krzysztofem Koczem, bratem Kazimierzem Golcem oraz księdzem Jerzym Frąckowiakiem.

Więcej…

Złote Gody Nowosolan

Szanowni Jubilaci, Państwo Barbara i Edmund Kotlarscy obchodzą jubileusz Złotych Godów. Z tej okazji prezydent Jacek Milewski wręczył małżonkom medal nadany przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

Więcej…