Trwają ostatnie prace przy inwestycji pn. „Budowa  pętli do zawracania wraz z przyległymi miejscami postojowymi oraz budowa placu plenerowego na potrzeby organizacji imprez masowych przy alei Wolności”.

Pierwszy etap obejmował  wykonanie budowy pętli do zawracania wraz z przyległymi miejscami postojowymi dla autobusów, wykonanie odwodnienia drogowego, montaż wiaty przystankowej.  Drugi etap inwestycji obejmował budowę miejsc  postojowych oraz budowę placu plenerowego. To bardzo wyczekiwana inwestycja - umiejscowiony nieopodal Nadodrzański Park Rekreacyjny z Parkiem Krasnala czy choćby Parkiem Fizyki, jest chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców Nowej Soli, ale w dużym stopniu przez mieszkańców naszego powiatu, województwa i regionu. Będzie rówież służył dla organizacji imprez masowych jak na przykład Święta Solan. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że już niedługo teren ten zostanie oddany do użytku. 

Zobacz także

Darmowe przejazdy autobusami 22 września

We wtorek 22 września Nowa Sól dołącza do Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazdy Subbusem na wszystkich liniach będą darmowe.

Więcej…

17 września - Nowa Sól pamięta!

17 września obchodzimy dwie ważne dla naszego kraju daty. Tego dnia w roku 1939 doszło do napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

Więcej…

Rozpoczął się remont elewacji dworca PKP w Nowej Soli

Ostatnim elementem remontu dworca, który jest siedzibą Centrum Obsługi Pasażerów oraz Straży Miejskiej, jest remont elewacji budynku. 

Więcej…