Przed Urzędem Miejskim w Nowej Soli stanęła tablica która została wykonana z okazji przypadającej w tym roku rocznicy 30-lecia samorządu terytorialnego.

Autorem tekstu jest Tomasz Andrzejewski, dyrektor Muzeum Miejskiego w Nowej Soli. Zapraszamy do przeczytania o najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń, które dokonały się na przestrzeni ostatnich 30 lat w naszym mieście. To ciekawa lektura oraz żywa historia Nowej Soli.

Podczas sesji absolutoryjnej 25 czerwca, zegar został odsłonięty w obecności radnych RM przez obecnych na sesji byłych przewodniczących Rady Miejskiej: Jacka Zycha i Piotra Szyszko oraz obecnego przewodniczącego Andrzeja Petreczko. Odsłonięcia dokonał także były prezydent Nowej Soli Krzysztof Gonet, Wadim Tyszkiewicz oraz obecny - Jacek Milewski.

Zegar samorządu terytorialnego

Zobacz także

Powstanie nowy Park Interior

Czy Nowa Sól ma szansę stać się stolicą startupów województwa lubuskiego? To bardzo prawdopodobne!

Więcej…

Grant dla noclegowni

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło Nowosolskie od lat realizuje dla Miasta Nowa Sól zadanie prowadzenia Noclegowni dla bezdomnych.

Więcej…

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Urząd Miejski w Nowej Soli informuje, że w ramach kolejnego etapu kampanii: "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" mającej na celu promocję obronności oraz służby wojskowej, w dniach 13-14 lipca 2020 r.

Więcej…