Wszyscy wsiadamy na rowery – najpiękniejsza ścieżka rowerowa "Kolej na Rower", czyli 48 kilometrów ścieżki rowerowej po dawnej trasie kolejowej, czeka na miłośników dwóch kółek.

Dziś powód do jazdy tą ścieżką jest szczególny – dotarły do nas mapy które prowadzą nie tylko po głównej trasie, ale również po 20 alternatywnych trasach powiatu nowosolskiego (trasa wiedzie przez gminy:  Kolsko, gminę wiejską Nowa Sól, Miasto Nowa Sól,  Otyń oraz  Kożuchów).  Mapa jest również  zaproszeniem  do odwiedzenia najciekawszych miejsc Powiatu Nowosolskiego. Jest także podpowiedzią jak urozmaicić sobie przejazd, bowiem na mapie oznaczono 20 alternatywnych tras. Możemy z nich skorzystać wchodząc na stronę Kolej na Rower instalując aplikację Traseo.

Mapy są dostępne w ograniczonej ilości w wydziale Promocji i Programowania nowosolskiego UM, pokój 107. Dlatego jedna osoba będzie mogła otrzymać jedną sztukę. Aby ją otrzymać, będziemy Państwa prosić o pokazanie wgranej na telefon aplikacji "Rowerowa Stolica Polski” – już we wrześniu rozpocznie się główna rywalizacja, podczas której będziemy kręcić dla Nowej Soli kilometry – mamy ambicję, aby po raz drugi otrzymać ten zaszczytny tytuł.  Pokręcicie z nami?

Mapy w wersji papierowej będziemy także rozdawać podczas eventów organizowanych przez nasz urząd w dniach:

25 sierpnia w Kożuchowie, na trasie rowerowej obok sklepu Netto przy ul. 22 lipca 1807, w godzinach od 11:00 do 15:00

26 sierpnia we Wschowie - na placu przed Ratuszem w godzinach od 11:00 do 15:00

27 sierpnia na moście kolejowym w Stanach, w godzinach od 14:00 - 17:00

28 sierpnia w Zielonej Górze na deptaku obok pomnika Bachusa, od 11:00 do 15:00

Dla chcących mieć mapę w wersji elektronicznej proponujemy ściągnąć na komputer PDF (uwaga: pojemność 60MB) :  http://kolejnarower.pl/do-pobrania/

A na telefon aplikację!

Jeżdżąc na trasie "Kolej na Rower" możemy przyczynić się obrony Pucharu Rowerowej Stolicy Polski! Zachęcamy do włączenia się w tą ogólnopolską akcję i kręcenia kilometrów dla Nowej Soli. Więcej o akcji przeczytacie TUTAJ

 Zapraszamy po mapki od wtorku 3 sierpnia.

Zobacz także

Budowa ul. Słonecznikowej zakończona

Zakończyła się budowa ulicy Słonecznikowej na Starym Żabnie – wykonano jezdnię o szerokości 5,00 m i długości ok. 691 m wraz z chodnikami o szerokości 2 m.

Więcej…

Informacja o wynikach naboru w MZdOP

 INFORMACJA O WYNIKACH NABORU
REFERENT DS. ADMINISTRACYJNO – KSIĘGOWYCH
W MIEJSKIM ZESPOLE DO OBSŁUGI PRZEDSZKOLI W NOWEJ SOLI.

Więcej…

Zapraszamy na spacer po Nowej Soli

Przewodnicy Lubuscy zapraszają na bezpłatny spacer po Nowej Soli podczas którego uczestnicy będą poznawać ciekawe obiekty w mieście.

Więcej…