Zobacz także:

Lekcje biblioteczne dla uczniów

Przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych (ale tylko grupy zorganizowane). Zapraszamy Was do Biblusia na lekcje biblioteczne

Więcej…

Ósemkowy piknik w Stawach

Jak co roku dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowej Soli, które brały udział w Korowodzie Solan, w nagrodę wyjechały na piknik rodzinny.

Więcej…

Wyprawka szkolna

Wniosek o dofinansowanie o zakupu podręczników w roku szkolnym 2017/2018 w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. – „Wyprawka szkolna” (wg ustalonego wzoru) należy złożyć w szkole do której uczęszcza uczeń w roku szkolnym 2017/2018 w terminie do dnia 13 września 2017 r.

Więcej…

W środowe przedpołudnie 21 czerwca w Nowosolskim Domu Kultury, odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Uczniowie nowosolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, których wyniki w nauce są bardzo wysokie oraz są laureatami konkursów, olimpiad czy zawodów sportowych, otrzymali z rąk swoich dyrektorów gratulacje oraz nagrody. Wiceprezydent Jacek Milewski gratulował uczniom wyników w nauce oraz życzył udanych wakacji. Uroczystość przygotowało Gimnazjum nr 1. Oprawę artystyczną w NDK uświetniły występy uczniów tej szkoły. Oto nazwiska i osiągnięcia uczniów nowosolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Galeria zdjęć

*SP1*

*Aleksandra Kałużna, klasa 5 c*

średnia; 5,30

osiągnięcia:

finalistka Diecezjalnego Konkursu Biblijnego - Ew. Św. Jana

Ogólnopolskie Zawody o Puchar Prezydenta Nowej Soli (Regaty kajakowe) - K-2 500m Dzieci Dziewcząt - I miejsce

K-1 500m Dzieci Dziewcząt - IV miejsce

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym

*Karolina Prucnal, klasa 6c*

Średnia ocen: 5,36

Osiągnięcia:

Finalistka wojewódzkiego konkursu z przyrody.

Brała udział w konkursach rejonowych z historii, matematyki i z języka polskiego

Zajęła III miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie "Bezpieczne wakacje z Lupo

*Zofia Mielniczuk, Klasa 6c*

Średnia ocen: 5,09

Osiągnięcia:

Finalistka Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej-ewangelia św. Jana w Paradyżu

W zawodach kajakowych w Cottbus uzyskała:

VIII miejsce w K-1 2000m Młodziczek

VII miejsce w K-2 2000m Młodziczek

Ogólnopolskie zawody o Puchar Prezydenta Nowej Soli:

IV miejsce w K-2 500m Młodziczek

VII miejsce w K-1 500m Młodziczek

brała udział w konkursie rejonowym z przyrody

*Agata Wojtasińska, Klasa VI B*

Średnia ocen: – 4,73

Osiągnięcia: I miejsce w powiatowych drużynowych biegach sztafetowych dziewcząt, VI miejsce w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych Dziewcząt

*Martyna Kraszewska, Klasa 4c*

średnia 4,91

Osiągnięcia: II miejsce w Szkolnym Konkursie na Najciekawszy Album Przyrodniczo-Historyczny Nowej Soli

II miejsce na najciekawszy strój ekologiczny w ramach obchodów Szkolnego Dnia Ziemi

*SP2*

*Urszula Czapczyńska *– kl. VIb

wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce

średnia 4,8

Jest członkiem zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej „Dwójkowicz”,

aktywnie działa w szkolnym klubie PCK, reprezentowała szkołę w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Czerwonym Krzyżu oraz Mistrzostwach Rejonowych Pierwszej Pomocy.

*Dawid Zawali*– kl. VI b

bardzo dobre zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce

średnia 4,8

Interesuje się historią, uczęszczał na zajęcia koła historycznego oraz matematycznego, reprezentował szkołę w Rejonowym Konkursie Historycznym oraz Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym.

*Adam Drozdowski*- kl. V a wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce.

średnia 5,5Brał udział w wielu konkursach plastycznych, matematycznych i historycznych. Zajął III miejsce Powiatowym konkursie plastyczno - czytelniczym ,,Symbol wybranej baśni braci Grimm” za pracę „Chatka Baby Jagi”. Wraz z klasą zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym Eko-konkurs.

*Jakub Drzała*–klasa Va wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce

średnia:5,2

Otrzymał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem ,,Budowle szalone z patyczków i zapałek postawione” zorganizowanym przez PSP nr 6 oraz w wojewódzkim konkursie plastycznym ph. „Moja szkoła życia – o edukacji podczas zesłania”. Wraz z klasą zajął III miejsce ogólnopolskim konkursie ekologicznym Eko-konkurs.

*Jeremiasz Czajkowski*- klasa IVb

wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce

średnia 5,5

Interesuje się muzyką i historią, jest członkiem szkolnego zespołu wokalnego. Zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Religijnym o Janie Pawle II,reprezentował szkołę w wielu konkursach plastycznych i matematycznych.

*SP3*

*Agata Szajkiewicz *kl. VIb *- średnia ocen - 5,7*

finalistka I edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Biblista Junior 2016/2017, Ewangelia wg Św. Jana

I miejsce w Międzyszkolnym drużynowym konkursie historycznym "Dzieje Nowej Soli"

III miejsce w Międzyszkolnym konkursie ortograficznym "Zostań mistrzem ortografii" w kat. kl. VI

II miejsce w Ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy o Janie Pawle II

Udział w konkursach przedmiotowych z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki  i przyrody na etapie rejonowym

*Maciej Hutnik *

kl. VIb *–*

*średnia ocen - 5,**3*

I miejsce w Międzyszkolnym drużynowym konkursie historycznym "Dzieje Nowej Soli"

I miejsce w Finale miejskim "Czwartków Lekkoatletycznych" w biegu na 300 m

I m w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców

II m w Rejonowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców

IV m  w Półfinale Wojewódzkim Piłki Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej

Udział w konkursach przedmiotowych z j. angielskiego i przyrody na etapie rejonowym

*Maciej Lewandowski *kl. Vb

*- średnia ocen – 5,2*

finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii i Społeczeństwa

laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II  (10 miejsce)

finalista I edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Biblista Junior 2016/2017, Ewangelia wg Św. Jana

V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Edi – Panda” – tytuł laureata

działa**w Szkolnym Kole Teatralnym „Melpomena” - przy jego udziale koło zdobyło I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych w Nowosolskim Domu Kultury

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii klas V

I m w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców

II m w Rejonowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców

IV m  w Półfinale Wojewódzkim Piłki Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej

*Igor Gornostaj *

kl. Vb

*- średnia ocen - 5,**2*

I m w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców

II m w Rejonowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców

IV m  w Półfinale Wojewódzkim Piłki Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej

*Kamila Gryglewicz *

kl. IVa

*średnia ocen - 5,**55*

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym dla kl. IV – VI „Dziewczynka z szóstego księżyca”

II miejsce w Powiatowym Konkursie PIEŚNIĄ MOJĄ JEST PAN

III miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej

Udział w konkursach:

języka polskiego ALBUS,

historii EDI,

matematycznych

plastycznych np. Wiosna bez płomieni, Brat Albert Chmielowski, Bajki Braci Grimm,

recytatorskim

SP5

*Dorian Balcerzak*

uczeń klasy szóstej, średnia ocen 5,75 i wzorowe zachowanie

brał udział w Rejonowym Konkursie z Języka Polskiego

reprezentant szkoły w Czwartkach LA, członek Pocztu Sztandarowego Szkoły

*Marcel Michajłow*

klasa szósta, średnia ocen 5,33, wzorowe zachowanie, finalista Wojewódzkiego Konkursu z Historii, uczestnik Rejonowego Konkursu z Matematyki

*Maria Szwagra*

klasa szósta, średnia ocen 5,5, wzorowe zachowanie, zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Matematyka i ja”organizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski, laureatka III stopnia konkursu z j. angielskiego „Memory Masters”; zajęła 28 miejce w kraju w konkursie z j. polskiego „Omnibus”;

*Radosław Fudalej*

klasa trzecia, wzorowe zachowanie, I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas trzecich „Czar par”, I miejce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym dla klas młodszych, III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla klas trzecich, reprezentant szkoły w Mistrzostwach Województwa w Szachach Drużynowych.

*Magdalena Narloch*

klasa trzecia, wzorowe zachowanie, I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas trzecich „Czar par”, II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla klas trzecich;

SP6

*Ewa Majchrowicz *kl. VI A

średnią ocen – 5,63

bierze udział w wielu konkursach przedmiotowych, w których osiąga bardzo wysokie wyniki:

-wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur,

-laureat 3 stopnia Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka Plus,

-II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Zostań Mistrzem Ortografii"

-II miejsce w Szkolnym Konkursie "Master of English",

uczennica wyróżnia się kulturą osobistą, jest pracowita, sumienna, aktywna, chętny do niesienia pomocy w Szkolnym Klubie Wolontariatu,

wzorowo wywiązuje się z wszelkich obowiązków ucznia,

zaangażowana w działanie na rzecz klasy , szkoły.

*Zofia Trela kl. VI A*

średnią ocen – 5,72

bierze udział w wielu konkursach przedmiotowych, w których osiąga bardzo wysokie wyniki:

- Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia,- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur,- Konkurs z Języka Angielskiego Oxford,- Konkurs Matematyczny Oxford,

- I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie SUDOKU,

uczennica wyróżnia się kulturą osobistą, jest pracowita, sumienna, aktywna, chętny do niesienia pomocy w Szkolnym Klubie Wolontariatu,

wzorowo wywiązuje się z wszelkich obowiązków ucznia,

zaangażowana w działanie na rzecz klasy , szkoły.

*Magdalena Zagórska *kl. 6B

średnia ocen - 5,63

bierze udział w wielu konkursach przedmiotowych, w których osiąga bardzo wysokie wyniki:

- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur,- I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym.

wykonuje wyjątkowe gazetki i dekoracje, stroje na przedstawienie klasowe i wkłada w to inwencję własną,

uczennica wyróżnia się kulturą osobistą, jest pracowita, sumienna, aktywna, chętny do niesienia pomocy w Szkolnym Klubie Wolontariatu,

wzorowo wywiązuje się z wszelkich obowiązków ucznia,

zaangażowana w działanie na rzecz klasy , szkoły.

*Katarzyna Deplewska *kl. 6C

średnią ocen - 5,30.

bierze udział w wielu konkursach przedmiotowych, w których osiąga bardzo wysokie wyniki:- Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia,- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur,- Konkurs z Języka Angielskiego Oxford,- Konkurs Matematyczny Oxford,

uczennica wyróżnia się kulturą osobistą, jest pracowita, sumienna, aktywna, chętny do niesienia pomocy w Szkolnym Klubie Wolontariatu,

wzorowo wywiązuje się z wszelkich obowiązków ucznia,

zaangażowana w działanie na rzecz klasy , szkoły.

*Aleksandra Kamińska *kl. 6 C

Średnia ocen - 5,0

bierze udział w wielu konkursach przedmiotowych, w których osiąga bardzo wysokie wyniki:- Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia,- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur,- Konkurs z Języka Angielskiego Oxford,- Szkolny Konkurs Recytatorski,

•uczennica wyróżnia się kulturą osobistą, jest pracowita, sumienna, aktywna, chętny do niesienia pomocy w Szkolnym Klubie Wolontariatu,

•wzorowo wywiązuje się z wszelkich obowiązków ucznia,

•zaangażowana w działanie na rzecz klasy , szkoły.

SP8

*Kaczmarek Karina *

kl. VI A

*Średnia 5,82*

*1*. Reprezentowała szkołę w międzyszkolnych konkursach: poezji religijnej,

ortograficznym, matematycznym oraz plastycznych „ Krew darem życia”,_„ _Jak dbać o ziemię”

*2.*Brała udział w :

-Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym zajmując 19 miejsce na 2271 uczestników

olimpiady

- historycznym konkursie „ Losy żołnierza polskiego”,

- w Międzynarodowym konkursie matematycznym – „Kangur”

*3*. Czynnie działała w szkolnej grupie teatralnej „ Iskierki” /( II m w pokazie Grup /

/Teatralnych) /oraz Szkolnym Klubie „ Caritas”.

4. Brała udział w przygotowywaniu i prezentowaniu przedstawień teatralnych

organizowanych przez bibliotekę szkolną.

*5*. Udzielała się w pracach Samorządu Uczniowskiego biorąc aktywny udział

w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci chorych

*Julia Dudek *kl. V C

*Średnia 5,82*

1. Licznie reprezentowała szkołę w zawodach sportowych – zajmując znaczące miejsce, między innymi:

- I m. - *MIĘDZYNARODOWYTURNIEJ* KYOKUSHIN KARATE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN (KUMITE)

- I m.- *MISTRZOSTWA POWIATU* NOWOSOLSKIEGO W KARATE KYOKUSHIN (KUMITE)

- III m -*MISTRZOSTWA POWIATU* NOWOSOLSKIEGO W KARATE KYOKUSHIN (KATA)

- III m. -*OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZTUK WALK* O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA ZIELONA GÓRA (KUMITE)

- II m.- *MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ* O PUCHAR SOLNY KARATE KYOKUSHIN WIELICZKA (KUMITE)

- III m. -*OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO* O PUCHA BURMISTRZA KOŻUCHOWA (KUMITE)

*2.*Zdobyła II miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym i reprezentowała szkołę w konkursie międzyszkolnym tego przedmiotu. Otrzymała wyróżnienie w szkolnym konkursie ortograficznym i recytatorskim

*3*. Brała czynny udział w organizowanych przez Samorząd Uczniowski akcjach charytatywnych na rzecz dzieci chorych - jest członkiem Caritas,

*4*. Dobrowolnie udzielała pomocy w nauce uczniom słabszym.

*Zofia Dubaniowska*kl. V C

*Średnia 5,82*

1.Zdobyła :

- II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym,

- I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym.

2.Brała udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym i Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” w którym zajęła wysokie miejsce.

3.Jej pasją jest taniec, należy do Klubu Tanecznego „ Gamikx” w ramach którego bierze udział w konkursach tanecznych.

4. Jest wzorową, sumienną uczennicą godnie reprezentuje szkołę na zewnątrz.

*Magdalena Urbaniak *kl. V B

*Średnia 5,73*

1. Jest Laureatką Szkolnego Konkursu Matematycznego „Kangur”

2.Zdobyła:

- I miejsce w szkolnym konkursie Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej.

- I m w Szkolnym Konkursie Recytatorskim.

- III m w Szkolnym Olimpus z historii.

Otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”

3. Aktywnie pełni funkcję przewodniczącej klasy. Wyróżnia się zaangażowaniem i sumiennością w pracach na rzecz szkoły

*Milewska Iga *kl. IV C

*Średnia 5,73*

1. Jest członkiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka „Judo”, który reprezentuje w turniejach i zawodach.

2. Zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Dzieci w Judo

3. Uczestniczka Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”

4. Czynnie i sumiennie brała udział w

Ogólnopolskim programie „Czytaj z Bartkiem” realizowanym przez szkołę.

5. Wykazała dużą aktywność i kreatywność w pracach oraz działaniach na rzecz klasy*.*

ZSK – SP

*AMANDA NORKIEWICZ*

Uczennica klasy IV Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowej Soli

najwyższa frekwencja w klasach IV – VI

najwyższa średnia w klasie 5,50

udział w licznych konkursach na szczeblu szkolnym (z j.ang., j.pol., Kangurek, Konkurs o ptakach, konkurs biblioteczny)

udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Nowosolski Dom Kultury (etap rejonowy)

udział w plastycznym konkursie o św. bracie Albercie Chmielowskim

całoroczne zaangażowanie w pracę szkolnego teatru „Dzikusy”, który zdobył wyróżnienie na Wojewódzkiej Gali Pro Arte 2017

*JAGODA WAWRZYKOWSKA*

Uczennica klasy IV Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowej Soli

bardzo dobre wyniki w nauce, wysoka średnia 5,33

udział w licznych konkursach na szczeblu szkolnym (j.ang.,Kangurek, Konkurs o ptakach,konkurs biblioteczny)

udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Nowosolski Dom Kultury (etap rejonowy)

udział w plastycznym konkursie o św. bracie Albercie Chmielowskim

pomoc w szkolnym teatrze „Dzikusy”, który zdobył wyróżnienie na Wojewódzkiej Gali Pro Arte 2017 (dublerka)

Liczne sukcesy sportowe ( Bieg Solan, Bieg Charytatywny dla Inez, Czwartki Lekkoatletyczne – zawsze pierwsze miejsca)

*ELWIRA BIEL*

Uczennica klasy VI Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowej Soli

Średnia ocen 5,8

Wzorowe zachowanie

Udział w licznych konkursach min. z przyrody, j. polskiego i matematyki

zaangażowanie w akcje charytatywne min. Pączek dla Afryki

VI miejsce w Mini Biegu Solan

*BARTŁOMIEJ PATELKA*

Uczeń klasy VI Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowej Soli

średnia ocen 5,5

Laureat konkursów przedmiotowych z matematyki i przyrody

Finalista konkursów przedmiotowych z j. polskiego i historii

Finalista wojewódzkiego konkursu przyrodniczego „Ptaki Polski”

Zaangażowany w działalność szkolnego teatru „Dzikusy”, z którym zdobył wyróżnienie w Wojewódzkiej Gali Teatralnej PROARTE 2017

3 miejsce w międzyszkolnym konkursie czytelniczym

W konkursie Kangur Matematyczny uzyskał wynik: bardzo dobry

Zaangażowanie w działalność zespołu muzycznego Czarne Stopy

*KLARA LACHOWICZ*

Uczennica klasy V Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowej Soli

średnia ocen 5,17

bardzo dobre zachowanie

Reprezentowała szkołę w licznych konkursach muzycznych

I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej „Pieśnią moją jest Pan”

I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek

Wyróżnienie w Lubuskim Festiwalu Piosenki

liczne sukcesy w grze na skrzypcach – stypendystka Wójta Gminy Otyń.

ZSK – G

*KAROLINA BIELICZ*

Uczennica klasy I  Katolickiego Gimnazjum w Nowej Soli

średnia ocen 5,43 i wzorowe zachowanie

Finalistka wojewódzkiego konkursu przyrodniczego „Ptaki Polski”

Udział w konkursie przedmiotowym z j. polskiego na poziomie rejonowym

Udział w licznych konkursach plastycznych

Zaangażowana w działalność szkolnego teatru „Galimatias”, z którym awansowała  do Wojewódzkiej Gali  Teatralnej PROARTE 2017

Zaangażowana w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

Udział w licznych konkursach rejonowych

III miejsce w Powiatowym Konkursie o św. Albercie Chmielowskim

*ZOFIA CIESIELSKA*

Uczennica klasy I Katolickiego Gimnazjum w Nowej Soli

średnia ocen 5,36

wzorowe zachowanie

Zaangażowana w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

Udział w licznych konkursach przedmiotowych na etapie rejonowym

Awans do finału powiatowego konkursu o św. Albercie Chmielowskim

*KAROLINA ŻYGAS*

Uczennica klasy I Katolickiego Gimnazjum w Nowej Soli

średnia ocen 5,21

wzorowe zachowanie

Zaangażowana w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

I miejsce w konkursie plastycznym „Rekwizyty Basni Braci Grimm”

Zaangażowana w działalność szkolnego teatru „Galimatias”, z którym awansowała  do Wojewódzkiej Gali  Teatralnej PROARTE 2017

*DOMINIKA ŻYGAS*

Uczennica klasy I Katolickiego Gimnazjum w Nowej Soli

średnia ocen 4,93

wzorowe zachowanie

Zaangażowana w działalność szkolnego teatru „Galimatias”, z którym awansowała  do Wojewódzkiej Gali  Teatralnej PROARTE 2017

Zaangażowana w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

*WERONIKA BIELICZ *

Uczennica klasy II Katolickiego Gimnazjum w Nowej Soli

średnia ocen – 5,15

wzorowe zachowanie

Finalistka Wojewódzkiej Gali Teatralnej ProArte 2017 - Scena Młodzieżowa

4 miejsce w Mini Biegu Solan

udział w konkursach przedmiotowych z matematyki i języka polskiego na szczeblu rejonowym

asysta pocztu sztandarowego

Zaangażowana w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

*PG1*

Ewa Stryjewska

Kl II A

*Otrzymała średnią 6,0*

laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii

finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

finalistka etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii

finalistka etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego

finalistka etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki

laureatka sesji jesiennej Ogólnopolskiego Konkursu "Olimpus" z matematyki

laureatka sesji jesiennej Ogólnopolskiego Konkursu "Olimpus" z chemii

laureatka sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu "Olimpus" z chemii

laureatka sesji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu "Olimpus" z fizyki

uczestniczka Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur"

uczestniczka Drużynowych Sztafetowych Biegów Przełajowych

*Gabriela Jas*

uczennica klasy 3 D, średnia ocen 5,5

zwyciężyła w konkursie na zaprojektowanie znaczka pocztowego promującego Nową Sól

brała udział w konkursach rejonowych z j. polskiego i geografii,

jest członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej,

zajęła 5 miejsce w Mini Biegu Solan

*Konrad Masztalerz*

uczeń klasy 2 E, średnia ocen 5,62

uzyskał tytuł laureata w konkursie z fizyki „Olimpus”,

zajął 2 miejsce w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z j. angielskiego,

zwyciężył w konkursie „Omnibusów” zorganizowanym w ramach Szkolnego Festiwalu Nauki „Nauka jest fajna”

*Patrycja Popławska*

uczennica klasy 2 a, średnia ocen 5,93

- udział w etapie szkolnym w konkursie przedmiotowym z języka polskiego i
zakwalifikowanie się do etapu rejonowego

- udział w etapie szkolnym w konkursie przedmiotowym z historii i
zakwalifikowanie się do etapu rejonowego

- udział w etapie szkolnym w konkursie przedmiotowym z biologii

- udział w etapie szkolnym w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego

- udział w międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur"

- laureat w ogólnopolskim konkursie matematycznym Olimpus w roku
2015/16

- udział w akcjach charytatywnych

- uczestnictwo w tworzeniu gazetki szkolnej

- udział w szkolnym konkursie grupowym Omnibusów i zajęcie II miejsca

- udział w szkolnym konkursie piosenki "Eurowizja"

*Magdalena Nadolna*

Kl. III E otrzymała średnią 5,91

1. Finalista Konkursu Przedmiotowego z Biologii w roku szkolnym 2016/17.

2. Laureat konkursu OLIMPUS z matematyki- sesja jesienna 2016.

3. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu ALBUS z języka niemieckiego w 2015 roku.

4. Udział w etapach rejonowych konkursów przedmiotowych z biologii, chemii, matematyki oraz języka polskiego.

5. Wyróżnienie w konkursie Mistrz Rozprawki w roku szkolnym 2015/16.

6. W Gimnazjalnym Konkursie Tańca Towarzyskiego otrzymanie złota z następujących tańców: cha cha, walc angielski; srebra z: samby oraz brązowego medalu z walca wiedeńskiego, tango oraz jive.

*PG2*

*JULIA PETRECZKO*

*uczennica klasy trzeciej, otrzymała średnią 5,64*

brała udział w wojewódzkim etapie konkursu z języka polskiego, rejonowych konkursach z biologii, fizyki, matematyki, historii i chemii,

uczestniczka Szkolnego Koła Debat Oxfordzkich przy Lubuskiej Lidze Debat – szkoła otrzymała certyfikat LLD,

_szczególne osiągnięcia sportowe_: reprezentantka Kadry Województwa Lubuskiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (maj 2017), uczestniczka Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale 2015, brązowa medalistka Lubuskiej Ligi Młodziczek w Piłce Siatkowej w sezonie 2015 / 2016, uczestniczka ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w Rumii (woj zachodniopomorskie), półfinalistka Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Gubinie (25.04.2016); zajęła III miejsce w województwie w siatkówce plażowej młodziczek, II miejsce w wojewódzkiej lidze juniorek 2016 / 2017, brała udział w Półfinałach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej (V / VI miejsce) w 2016 roku.

*WERONIKA SADRAKUŁA *– uczennica klasy trzeciej, uzyskała najwyższą średnią w szkole *– 5,79*

brała udział w rejonowym konkursie z biologii, chemii, fizyki, matematyki i historii,

zajęła III miejsce w powiatowym konkursie o HIV i AIDS,

uczestniczka Szkolnego Koła Debat Oxfordzkich przy Lubuskiej Lidze Debat – szkoła otrzymała certyfikat LLD,

_szczególne osiągnięcia sportowe_: reprezentantka Kadry Województwa Lubuskiego, uczestniczka Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale, brązowa medalistka Lubuskiej Ligi Młodziczek w Piłce Siatkowej w sezonie 2015 / 2016, uczestniczka ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w Rumii (woj zachodniopomorskie), półfinalistka Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Gubinie (25.04.2016), brązowa medalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Sulechowie, gdzie wybrana została _najlepszą zawodniczką turnieju (MVP)_ – maj 2017.

*SANDRA BOROWIAK*

– uczennica klasy trzeciej, uzyskała średnią 4,89

laureatka ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Dbamy o piękno Mego Domu - Ziemi" (2016),

zdobyła I nagrodę w wojewódzkim konkursie plastycznym organizowanym przez PCK,

otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "DZIEŁO się czyli SZTUKA ... bujania w obłokach" zorganizowanym przez Liceum Plastyczne w Zielonej Górze, będąc jednocześnie aktywną uczestniczką kółka plastycznego "Bliżej sztuki",

uczestniczka rejonowego etapu konkursu z języka polskiego,

uczestniczka Konkursu "Czytanie warte zachodu" – konkurs przeprowadzany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty

*ZUZANNA HEGER *– uczennica klasy trzeciej, uzyskała średnią 5,11

finalistka XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK,

finalistka Konkursu "Czytanie warte zachodu" – konkurs przeprowadzany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty,

laureatka powiatowego konkursu wiedzy o HIV i AIDS,

uczestniczka rejonowego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego,

aktywnie i twórczo współtworzyła szkolną gazetkę „GimZetka”

*ANITA BENYSEK*– uczennica klasy pierwszej, uzyskała średnią 5,62

laureatka wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka angielskiego,

zdobywczyni III miejsca w drużynowym powiatowym konkursie języka angielskiego i niemieckiego,

aktywnie i twórczo współtworzyła gazetkę szkolną "GimZetka".

*PG3*

*Hanna BARYCKA *

uczennica klasy 3 f Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza. Finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego w roku szkolnym 2015/2016, pełni funkcję przewodniczącej samorządu szkolnego, działa w Szkolnym Kole Caritas. Średnia ocen: 5,3

*Julia ROMPALSKA*

uczennica klasy 3 a Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza .

W roku szkolnym 2016/2017 zdobyła tytuł finalistki Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego oraz tytuł laureata IV konkursu dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego „Czytanie Warte Zachodu”.

Julia Rompalska w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskała średnią ocen 5,60.

*Mateusz HUDAK*

uczeń klasy 3d Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza. Finalista konkursu przedmiotowego z fizyki w roku szkolnym 2016/2017, czołowy zawodnik Kajakowego Klubu Sportowego w Nowej Soli, reprezentant szkoły w biegach długodystansowych.

Średnia ocen 5,00.

*Natalia JAŃCZYK *

– uczennica klasy 3 d Gimnazjum nr 3. Finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego w roku szkolnym 2015/2016. Zajęła I miejsce w Konkursie Wiedzy o AIDS i HIV. Brała udział w II etapie Olimpiady z Przedsiębiorczości. Średnia ocen: 5,3

*Oliwia CIOSEK *– uczennica klasy 3 d Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza, Laureatka Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2017, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „BACZYNIAK”, II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Muzycznej i Literackiej Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty. Średnia ocen 5,3.

Placówki edukacyjne:

Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

ul. Gimnazjalna 9

Tel. 68 4583894

www.lonowasol.zgora.pl

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk"

ul. Wincentego Witosa 25

Tel. 68 475 55 55

www.ckziu-elektryk.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej

ul. Wrocławska 33A

Tel. 68 387 47 61

zsp2-nitki.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica

ul. T. Kościuszki 28

Tel. 68 456-56-83

www.zsp3odlewniak.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II

ul. Wojska Polskiego 106

Tel. 68 387 29 31

www.zsp4.net.pl

Powiatowe Centrum Edukacji

ul. Piłsudskiego 65

Tel. 68 387 29 49

Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. gen. Władysława Andersa

Szkoła włączona w struktury Szkoły Podstawowej nr 1

ul. Parafialna 6

Tel. 68 356 21 04, 68 387 54 04

Publiczne Gimnazjum Nr 2 wraz z oddziałami integracyjnymi

Szkoła włączona w struktury Szkoły Podstawowej nr 2

ul. Gimnazjalna 11,

Tel. 68 35 60 964, 67 387 45 31

Publiczne Gimnazjum Nr 3

Szkoła włączona w struktury Szkoły Podstawowej nr 8

ul. Kasprowicza 8

Tel. 68 387 48 18, 68 387 42 09

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Tadeusza Kościuszki

ul. Szkolna 1

Tel. 68 387 54 04

www.sp1nsol.zgora.pl/

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej

ul. Stanisława Staszica 1

ul. Gimnazjalna 11

Tel. 68 387 45 31, 68 356 09 64

www.sp2nowasol.cba.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Juliana Tuwima

ul. Botaniczna 22

Tel. 68 387 54 47

www.psp3nsol.pl/

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 im. im. Władysława Broniewskiego

ul. Młodych 2

Tel. 68 387 44 51

www.psp5.cba.pl/

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

ul. T. Kościuszki 26

Tel. 68 458 84517

www.psp6nsol.pl/

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

ul. Jana Matejki 29

Tel. 68 387 42 09

sp8nowasol.edupage.org/

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

ul. Arciszewskiego 13

Tel. 68 388 24 40

www.soswnowasol.pl

Publiczne Przedszkole Nr 1

ul. Bohaterów Getta 1

Tel. 68 38 72 655

Publiczne Przedszkole nr 2

ul. Okrężna 2

Tel. 68 387 36 48

www.przedszkole2ns.eu/