Zobacz także:

Koncert Michał Miskiewicz Quartet

Perkusista Michał Miśkiewicz, znany z licznych występów m.in. z Tomaszem Stańko, Marcin Wasilewski Trio debiutuje w roli lidera zespołu.

Więcej…

Masz w domu piękne ekslibrisy?

 Jeśli tak, to pochwal się nimi i przynieś je do naszej biblioteki. Zostań współautorem majowej wystawy.

Więcej…

Wypożycz planszówkę w Bibliotece

Trwa moda na ,,planszówki"! Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej i wypożycz jedną z nich.

Więcej…

 Jeśli tak, to pochwal się nimi i przynieś je do naszej biblioteki. Zostań współautorem majowej wystawy.

*Ekslibris? Dziwne słowo. Dziwne i dawne jak bibliofil. Bibliofil lubi książki. Jest na nie łasy i zazdrośnie ich strzeże. Oznacza je małymi obrazkami – często mistrzowskimi grafikami z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru.*

Te niewielkie cudeńka coraz rzadziej pojawiają się w książkach. Stają się eksponatami i przedmiotami pożądania kolekcjonerów. Nie są już stróżami książek, księgoznakami przypisanymi do konkretnego egzemplarza. Wychodzą ex libris, z książek (łac. ex libris – z książek). Stają się dedykowaną miniaturą graficzną.

I w takiej to postaci zobaczymy je na wystawie w Galerii pod Tekstem. Już niedługo. Ekspozycja pt. ,,Ekslibris - sztuka oznaczania książki" zostanie otwarta w środę 10 maja, podczas 14. już Tygodnia Bibliotek. Zależy nam bardzo, żeby ekspozycja była jednym z ważniejszych wydarzeń w tym roku, kiedy to nasza biblioteka świętuje okrągłe 70. urodziny. Zachęcamy więc mieszkańców Nowej Soli do tego, by zostali współtwórcami wystawy. Liczymy bardzo na Was i na Wasze prywatne zbiory. Niech przyświeca nam wspólna idea, żeby razem stworzyć wspaniałą kolekcję, o której będzie w naszym mieście głośno.

Nie jest ważne, jaką są wykonane techniką, mogą to być linoryty, drzeworyty, akwaforty, plastikoryty, miedzioryty... Mogą to być też prace stworzone techniką własną, na przykład zwykłym piórem i tuszem. Właściciela takich bibliofilskich ,,skarbów" prosimy tylko o jedno, o podanie imienia i nazwiska, krótkiego opisu swoich eksponatów, daty ich powstania, oznaczeń autorskich i danych twórcy, wymiarów, opisu techniki, jaką zostały wykonane.

Czasu zostało niewiele. Na Wasze eksponaty (oryginały lub prace zeskanowane albo odbite ksero) czekamy do końca marca. Można je przynieść do biblioteki osobiście, można też je przysłać mejlowo na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

My zaś obiecujemy, że nadesłane prace zostaną profesjonalnie wyeksponowane. W taki sposób, że z pewnością ucieszą oczy wielu odwiedzających naszą wspólną wystawę.

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/

UWAGA! NOWY NUMER RACHUNKU BANKOWEGO: 62 1020 5402 0000 0302 0365 3466 PKO Bank Polski S.A.