Zobacz także:

Podczas wakacji zapraszamy do biblioteki

W lipcu i sierpniu koniecznie przyjdź do Biblusia. Nie pożałujesz! Przygotowano tu dla Ciebie moc atrakcji! Z książkami i grami planszowymi.

Więcej…

Wielki zły lis i inne opowieści

Twórcy nominowanego do Oscara filmu "Ernest i Celestyna" tym razem zapraszają na wieś, która bynajmniej nie jest miejscem sielskiej ciszy i spokoju.

Więcej…

Kino Europa podczas wakacji

Kino Europa przy Nowosolskim Domu Kultury zaprasza na seanse podczas wakacji letnich. Bilety można kupić online lub w kasie kina.

Więcej…

Na ogłoszony w marcu konkurs odpowiedziało 6 osób.Laureatami są autorzy listów w kategorii PRZESZŁOŚĆ”: Pani Monika Borowiecka i Pan Przemysław Siborowski.

Pozostali uczestnicy konkursu zostaną wyróżnieni nagrodami pocieszenia.

Wszystkim bardzo dziękujemy za nadesłane listy. Doceniamy, że podzieliliście się swoimi refleksjami, wspomnieniami i wizją naszego miasta. Dowiedzieliśmy się z nich czym jest Nowa Sól dla jej mieszkańców? Z jakimi miejscami, wydarzeniami i ludźmi się kojarzy? Budujące jest to, że w każdym z listów Nowa Sól, czy ta z przeszłości, czy ta w przyszłości,zawsze jest pełna sentymentu , pozytywnych emocji i bardzo bliska jej mieszkańcom.

Fragmenty listu Przemysława Siborowskiego:

„ Przeprowadziłem się tu z Wrocławia, gdy miałem 12 lat. Był rok 1985. Mamy przed oczami pierwszy rekonesans z moim nowo poznanym kumplem Tomkiem, który z dumą oprowadzał mnie po mieście. To był dla mnie szok. To był kompletny folkor. Jedno kino, które niczym szczególnie się nie wyróżniało, do tego kilka kawiarni, delikatnie mówiąc o mocno przeciętnym standardzie. Pierwsze miesiące były dla mnie trudne, tym bardziej, że była zima. Ciemno, szaro i ponuro. Szczyt komunizmu w Polsce. Z czasem jednak zacząłem dostrzegać zalety tego miejsca, a przede wszystkim jego mieszkańców. Byli dumni, że mają kino, że mają drużynę piłkarską Dozamet, która walczy o wejście do 3 ligi.”

Fragment listu Moniki Borowieckiej

„I miejsce, którego zapach pamiętam do dziś: odwracamy się od sklepów na placu Wyzwolenia i co widzimy: cudo Nowej Soli – „Murzynek”. Trzy stopnie dzielące od bajki. Na ścianie duży Murzynek, okrągłe stoliki, a za szybą lodówki kolorowe galaretki, pyszne kremy czekoladowe z bitą śmietaną. Niebo w gębie. To jest wspomnienie, które oprócz obrazu pozostawiło zapach.”

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/