Zobacz także:

Botoks w NDK

Kino Europa zaprasza na film "Botoks".

Więcej…

DKF zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na film "Frantz".

Więcej…

Malarstwo Haliny Maszkiewicz

Muzeum zaprasza na wystawę malarstwa Haliny Maszkiewicz. Potrwa ona do 30 grudnia tego roku. Kurator wystawy: Krystyna Szmek-Bakalarz. 

Więcej…

Na ogłoszony w marcu konkurs odpowiedziało 6 osób.Laureatami są autorzy listów w kategorii PRZESZŁOŚĆ”: Pani Monika Borowiecka i Pan Przemysław Siborowski.

Pozostali uczestnicy konkursu zostaną wyróżnieni nagrodami pocieszenia.

Wszystkim bardzo dziękujemy za nadesłane listy. Doceniamy, że podzieliliście się swoimi refleksjami, wspomnieniami i wizją naszego miasta. Dowiedzieliśmy się z nich czym jest Nowa Sól dla jej mieszkańców? Z jakimi miejscami, wydarzeniami i ludźmi się kojarzy? Budujące jest to, że w każdym z listów Nowa Sól, czy ta z przeszłości, czy ta w przyszłości,zawsze jest pełna sentymentu , pozytywnych emocji i bardzo bliska jej mieszkańcom.

Fragmenty listu Przemysława Siborowskiego:

„ Przeprowadziłem się tu z Wrocławia, gdy miałem 12 lat. Był rok 1985. Mamy przed oczami pierwszy rekonesans z moim nowo poznanym kumplem Tomkiem, który z dumą oprowadzał mnie po mieście. To był dla mnie szok. To był kompletny folkor. Jedno kino, które niczym szczególnie się nie wyróżniało, do tego kilka kawiarni, delikatnie mówiąc o mocno przeciętnym standardzie. Pierwsze miesiące były dla mnie trudne, tym bardziej, że była zima. Ciemno, szaro i ponuro. Szczyt komunizmu w Polsce. Z czasem jednak zacząłem dostrzegać zalety tego miejsca, a przede wszystkim jego mieszkańców. Byli dumni, że mają kino, że mają drużynę piłkarską Dozamet, która walczy o wejście do 3 ligi.”

Fragment listu Moniki Borowieckiej

„I miejsce, którego zapach pamiętam do dziś: odwracamy się od sklepów na placu Wyzwolenia i co widzimy: cudo Nowej Soli – „Murzynek”. Trzy stopnie dzielące od bajki. Na ścianie duży Murzynek, okrągłe stoliki, a za szybą lodówki kolorowe galaretki, pyszne kremy czekoladowe z bitą śmietaną. Niebo w gębie. To jest wspomnienie, które oprócz obrazu pozostawiło zapach.”

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/