Zobacz także:

Kino Europa i NDK zapraszają

Styczeń w Nowosolskim Domu Kultury oraz kinie Europa zapowiada sie bardzo atrakcyjnie. Sprawdź repertuar, kup bilety online.

Więcej…

Alosza Awdiejew z zespołem

Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Artysta, ale i człowiek kultury i nauki Alosza Awdiejew jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej…

O 73 rocznicy likwidacji obozu w Bibliotece

Wkrótce przypada 73. rocznica likwidacji nowosolskiej filii obozu Gross Rosen. O wydarzeniach tych w czwartek 18 stycznia w Galerii pod Tekstem opowie Marek Grzelka.

Więcej…

W poniedziałek zapraszamy najmłodszych czytelników na literackie warsztaty detektywistyczne z pisarką Magdaleną Podbylską

W najbliższy poniedziałek (6 listopada) o godz. 10.00 zapraszamy najmłodszych czytelników do Biblusia na wyjątkowe literackie warsztaty detektywistyczne z pisarką Magdaleną Podbylską. Dlaczego wyjątkowe? Bo oprócz bawienia się tajemnicą, autorka, jak na biologa z wykształcenia przystało, w zabawny sposób wprowadza uczestników w arkana wiedzy o zwierzętach. Zrobi to posiłkując się swoją najnowszą książką pt. ,,Tajemnice Końskiej Zagrody". Są to kolejne przygody małych detektywek, które na pewno spodobają się wielbicielom koni. Tym razem bowiem dziewczynki spędzają wakacje w gospodarstwie agroturystycznym, w którym są aż trzy klacze – Sensacja, Kostaryka i Pomarańcza. Wiele dowiedzą się o jeździe konnej i zaprzyjaźnią się z tymi pięknymi zwierzętami. Oczywiście także w Końskiej Zagrodzie nie brakuje tajemniczych zjawisk, więc dziewczynki mogą się wykazać swoimi umiejętnościami detektywistycznymi, wyjaśniając zagadki znikających kwiatków, tajemniczych śladów na furtce czy nieoczekiwanego zniknięcia kota Wędrucjusza.
Pani Magda jest autorką trzech innych detektywistycznych książek: ,,Tajemnic Zatoki Delfinów", ,,Tajemnic Świstakowej Polany" oraz ,,Wiewórka i Bobra. Przygód leśnych detektywów". Prywatnie nasz poniedziałkowy gość jest wielbicielką truskawek, zielonej herbaty i upałów. Na co dzień mamą Marysi i Zuzi, a od święta – właśnie autorką opowiadań dla dzieci.

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/