Zobacz także:

Książki na święta

Nie wiesz co czytać? W Biblusiu czeka na Ciebie książka niespodzianka! Wypożycz ją w ciemno, może to początek nowej przyjaźni?

Więcej…

Kawiarenki językowe w styczniu

Oto styczniowy ,,rozkład jazdy" kawiarenek językowych:

Więcej…

Ikona - oblicze wiary XVIII - XX wieku

W piątek 14 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Ikona - oblicze wiary XVIII - XX w”. ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Więcej…

W poniedziałek zapraszamy najmłodszych czytelników na literackie warsztaty detektywistyczne z pisarką Magdaleną Podbylską

W najbliższy poniedziałek (6 listopada) o godz. 10.00 zapraszamy najmłodszych czytelników do Biblusia na wyjątkowe literackie warsztaty detektywistyczne z pisarką Magdaleną Podbylską. Dlaczego wyjątkowe? Bo oprócz bawienia się tajemnicą, autorka, jak na biologa z wykształcenia przystało, w zabawny sposób wprowadza uczestników w arkana wiedzy o zwierzętach. Zrobi to posiłkując się swoją najnowszą książką pt. ,,Tajemnice Końskiej Zagrody". Są to kolejne przygody małych detektywek, które na pewno spodobają się wielbicielom koni. Tym razem bowiem dziewczynki spędzają wakacje w gospodarstwie agroturystycznym, w którym są aż trzy klacze – Sensacja, Kostaryka i Pomarańcza. Wiele dowiedzą się o jeździe konnej i zaprzyjaźnią się z tymi pięknymi zwierzętami. Oczywiście także w Końskiej Zagrodzie nie brakuje tajemniczych zjawisk, więc dziewczynki mogą się wykazać swoimi umiejętnościami detektywistycznymi, wyjaśniając zagadki znikających kwiatków, tajemniczych śladów na furtce czy nieoczekiwanego zniknięcia kota Wędrucjusza.
Pani Magda jest autorką trzech innych detektywistycznych książek: ,,Tajemnic Zatoki Delfinów", ,,Tajemnic Świstakowej Polany" oraz ,,Wiewórka i Bobra. Przygód leśnych detektywów". Prywatnie nasz poniedziałkowy gość jest wielbicielką truskawek, zielonej herbaty i upałów. Na co dzień mamą Marysi i Zuzi, a od święta – właśnie autorką opowiadań dla dzieci.

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/