Zobacz także:

Zaplanuj kwiecień z biblioteką

Zapraszamy na spotkania z autorkami książek, do kawiarenek językowych i szachowej, na lekcje biblioteczne i do klubów dyskusyjnych

Więcej…

Bezpieczna kryjówka

Spektakl „Bezpieczna kryjówka” oparty jest na prawdziwej historii Corrie ten Boom i jej rodziny, którzy podczas działań wojennych w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku ukrywali w komórce wybudowanej przy ścianie w swoim domu prześladowanych Żydów.

Więcej…

Tamte dni, tamte noce

Nagodzony Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany film Luki Guadagnino to sensualna, transcendentna opowieść o porywach pierwszej miłości.

Więcej…

W CKZiU "Elektryk" odbył się finał XVIII Konkursu Historycznego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Muzeum Miejskie i CKZiU "Elektryk" pt. " Polskie drogi do wolności".

Zadania nie należały do łatwych, a pierwszy etap był bardzo wyrównany i dopiero w drugim wyłoniono zwycięzców. Jury w składzie Joanna Wojtasik, Jarosław Parahus, Piotr Gwiazda i Beata Jasińska po podliczeniu punktów stwierdziło, że I miejsce zajął Wojciech Feuer, II miejsce Bartłomiej Siborowski, a III miejsce Dawid Buczkowski - wszyscy uczniowie LO. Trudy przygotowań i konkursu nagrodziły upominki ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Nowosolskiego, CKZiU "Elektryk" i Muzeum Miejskie. Gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom, a tryumfatorom zwycięstwa!

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/