Zobacz także:

Portret kobiety w Bibliotece

W Galerii pod Tekstem można obejrzeć wystawę ,,Portret kobiety”. Składają się na nią zdjęcia, obrazy, grafika i ceramika wykonane przez pensjonariuszy DPS w Kamieniu Wielkim i studentów ASP we Wrocławiu.

Więcej…

Minikawiarenka językowa zaprasza

22 września w Biblusiu po raz pierwszy dla najmłodszych odbędzie się minikawiarenka języka angielskiego.

Więcej…

Spotkaj się z Marcinem Kydryńskim

26 września w Galerii pod Tekstem z czytelnikami spotka się Marcin Kydryński. Opowie on o swojej książce ,,Biel. Notatki z Afryki”.

Więcej…

W CKZiU "Elektryk" odbył się finał XVIII Konkursu Historycznego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Muzeum Miejskie i CKZiU "Elektryk" pt. " Polskie drogi do wolności".

Zadania nie należały do łatwych, a pierwszy etap był bardzo wyrównany i dopiero w drugim wyłoniono zwycięzców. Jury w składzie Joanna Wojtasik, Jarosław Parahus, Piotr Gwiazda i Beata Jasińska po podliczeniu punktów stwierdziło, że I miejsce zajął Wojciech Feuer, II miejsce Bartłomiej Siborowski, a III miejsce Dawid Buczkowski - wszyscy uczniowie LO. Trudy przygotowań i konkursu nagrodziły upominki ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Nowosolskiego, CKZiU "Elektryk" i Muzeum Miejskie. Gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom, a tryumfatorom zwycięstwa!

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/