Zobacz także:

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia w NDK

Koncert z okazji 50-lecia Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus, założonej przez Agnieszkę Duczmal.

Więcej…

Ikona - oblicze wiary XVIII - XX wieku

W piątek 14 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Ikona - oblicze wiary XVIII - XX w”. ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Więcej…

Wesele. Poprawiny

W streszczeniach rzecz brzmi prosto. Inteligent z miasta żeni się z chłopką. Potem rzeczywistość się skomplikowała. Rozpadły się wspólnoty, w których ludzie żyli całe życie, wieś migrowała do miasta, chłopskie dzieci poszły na studia. Przyszły zmiany.

Więcej…

10 lipca w Galerii pod Tekstem odbędą się warsztaty poświęcone tworzeniu karykatury i osób fikcyjnych. Poprowadzi je Szymon Teluk, autor wystawy ,,Zamęt"

Czy do rysowania lub malowania potrzebne są jakieś specjalne zdolności? Czy można tę umiejętność opanować, tak jak chodzenie czy pisanie? Czy sztuka rysowania karykatury lub komiksu jest trudna? A jeżeli nie, to jak ją szybko i skutecznie opanować?

Na te i inne pytania odpowie mistrz rysunku - Szymon Teluk, który serdecznie zaprasza wszystkich chętnych (i odważnych!) na czterogodzinne bezpłatne warsztaty poświęcone tworzeniu karykatury i bohaterów fikcyjnych. Odbędą się one we wtorek 10 lipca w Galerii pod Tekstem od godz. 11.00 do 13.00 i od 15.00 do 17.00.

Szymon Teluk jest świetnym karykaturzystą, ilustratorem książek, autorem wielu wspaniałych i nagrodzonych w Polsce i za granicą komiksów. Kto miał okazję go poznać, wie, że uwielbia rysować w terenie i podczas pokazów rysowania na żywo.

Przy okazji przypominamy, że od maja w Galerii pod Tekstem można obejrzeć wystawę rysunków, komiksu i ilustracji Sz. Teluka, która nosi tytuł ,,Zamęt".

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/