Zobacz także:

Podczas wakacji zapraszamy do biblioteki

W lipcu i sierpniu koniecznie przyjdź do Biblusia. Nie pożałujesz! Przygotowano tu dla Ciebie moc atrakcji! Z książkami i grami planszowymi.

Więcej…

Wielki zły lis i inne opowieści

Twórcy nominowanego do Oscara filmu "Ernest i Celestyna" tym razem zapraszają na wieś, która bynajmniej nie jest miejscem sielskiej ciszy i spokoju.

Więcej…

Kino Europa podczas wakacji

Kino Europa przy Nowosolskim Domu Kultury zaprasza na seanse podczas wakacji letnich. Bilety można kupić online lub w kasie kina.

Więcej…

10 lipca w Galerii pod Tekstem odbędą się warsztaty poświęcone tworzeniu karykatury i osób fikcyjnych. Poprowadzi je Szymon Teluk, autor wystawy ,,Zamęt"

Czy do rysowania lub malowania potrzebne są jakieś specjalne zdolności? Czy można tę umiejętność opanować, tak jak chodzenie czy pisanie? Czy sztuka rysowania karykatury lub komiksu jest trudna? A jeżeli nie, to jak ją szybko i skutecznie opanować?

Na te i inne pytania odpowie mistrz rysunku - Szymon Teluk, który serdecznie zaprasza wszystkich chętnych (i odważnych!) na czterogodzinne bezpłatne warsztaty poświęcone tworzeniu karykatury i bohaterów fikcyjnych. Odbędą się one we wtorek 10 lipca w Galerii pod Tekstem od godz. 11.00 do 13.00 i od 15.00 do 17.00.

Szymon Teluk jest świetnym karykaturzystą, ilustratorem książek, autorem wielu wspaniałych i nagrodzonych w Polsce i za granicą komiksów. Kto miał okazję go poznać, wie, że uwielbia rysować w terenie i podczas pokazów rysowania na żywo.

Przy okazji przypominamy, że od maja w Galerii pod Tekstem można obejrzeć wystawę rysunków, komiksu i ilustracji Sz. Teluka, która nosi tytuł ,,Zamęt".

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/