Zobacz także:

Musical Bodo odwołany

W związku z żałobą narodową po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza sobotni spektakl „BODO - musical” zostaje odwołany.

Więcej…

Carmen

Spektakl transmitowany po raz trzeci. Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie.

Więcej…

Styczeń w Kinie Europa

Zapraszamy do kina Europa przy Nowosolskim Domu Kultury. Repertuar filmów znajduje się TUTAJ

W piątek 31 sierpnia gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli będzie wybitny himalaista Krzysztof Wielicki, którego dokonania przeszły do historii światowego himalaizmu.

Przypomnijmy, jako drugi Polak po Jerzym Kukuczce i piąty człowiek na świecie, skompletował Koronę Himalajów i Karakorum czyli wszystkie czternaście szczytów, które wznoszą się powyżej 8000 m n.p.m. K. Wielicki należy do pokolenia ,,Lodowych Wojowników" - wspinaczkowej elity, która w latach 80. specjalizowała się w zimowym zdobywaniu gór wysokich, co w owym czasie było wyjątkowo trudne. Razem z Leszkiem Cichym, jako pierwsi ludzie na świecie, zdobyli w 1980 r. zimą Everest. Oprócz tego Wielicki jest autorem pierwszych zimowych wejść na Kanczendzongę i Lhotse, kilku wejść nowymi drogami i solo, jak np. na Broad Peak w 1984 r., kiedy to zdobył wierzchołek sam i wrócił do bazy w niecałą dobę po jej opuszczeniu. Gdy zdobywał samotnie swą ostatnią wielką górę Nanga Parbat, jedynymi świadkami jego wyczynu byli pasterze z karabinami kałasznikow w dolinie Diamir. Od wielu lat Wielicki kieruje zimowymi wyprawami w Karakorum: w 2003 r. na K2, w 2013 r. na Broad Peak czy ostatnio ponownie na K2.

Podczas prelekcji pt. ,,Mój wybór" gość nasz opowie o swojej niekończącej się ścieżce górskiej, a spotkanie to połączone będzie z promocją książki wydanej pod tym samym tytułem.

Spotkanie odbędzie się w czytelni regionalnej, początek o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy!

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/