Zobacz także:

Super okazja! Niezwykła atrakcja!

Muzeum Miejskie w Nowej Soli zaprasza na warsztaty filmowe - od 13.07 do 17.07 WARSZTATY FILMOWE "ZRÓB SWÓJ FILM!". 5 dni intensywnej pracy z kamerą i montażem! Warsztaty są bezpłatne, doświadczenie nie jest wymagane, zapewniamy profesjonalny sprzęt do realizacji filmów.

Więcej…

Zmiany w MBP

Od 1 lipca Tomasz Marek Jedraszak pełni obowiązki dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.Pani Elżbieta Gonet przeszła na emeryturę.

Więcej…

Informacja dla czytelników MBP

Od poniedziałku 22 czerwca czytelnik Biblioteki Głównej, Filii i Biblioteki dla Dzieci może oddać i wypożyczyć zbiory w wypożyczalniach poszczególnych agend. Biblioteka obsługuje czytelników w dni powszednie od 9.00 do 17.00.

Więcej…

22 listopada zapraszamy na spotkanie podróżnicze ,,Świat oczami reporterek", którego bohaterkami będą Urszula Jabłońska i Karolina Sulej

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli zaprasza na spotkanie podróżnicze „Świat oczami reporterek”, które odbędzie się 22 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii pod Tekstem.

Jego bohaterkami będą dwie uznane reporterki i podróżniczki, Urszula Jabłońska i Karolina Sulej, które opowiedzą o swoich najnowszych książkach o Tajlandii i USA, o kulisach ich powstawania, o doświadczeniach kobiet w podróży w nieznane. Przy okazji usłyszymy wiele anegdot i ciekawostek dotyczących pracy reportera oraz obejrzymy sporo zdjęć dokumentujących tematy ich książek.

Urszula Jabłońska jest absolwentką orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Swoje teksty publikowała w gazetach, głównie ,,Dużym Formacie" i ,,Wysokich Obcasach" oraz w książkowych zbiorach ,,Walka jest kobietą" (2014), ,,Mur. Dwanaście kawałków o Berlinie" (2015) i ,,Obrażenia. Pobici z Polską" (2016). Jest też laureatką nagrody Grand Press 2012 w kategorii reportaż prasowy oraz finalistką Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego 2013. Niedawno nakładem wydawnictwa Dowody na Istnienie ukazała się jej najnowsza książka ,,Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii".

Karolina Sulej jest dziennikarką, reporterką, redaktorką „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Ekstra”, doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej UW, gdzie działa w Zespole Badań nad Pamięcią o Zagładzie, jako część którego współtworzyła książkę „Ślady Holokaustu w imaginarium kultury polskiej” (2017). Jest też autorką zbioru reportaży o polskiej modzie po 1990 roku „Modni. Od Arkadiusa do Zienia” (2015) oraz reporterskiej opowieści „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”. Wraz z Sylwią Chutnik i Mateuszem Kubikiem prowadzi na YouTube program Barłóg Literacki o książkach i czytelnictwie.

W przeszłości była m.in. kuratorką sekcji eksperymentalnej Miesiąca Fotografii w Krakowie 2013, wicenaczelną magazynu o stylu życia „Exklusiv“, redaktor prowadzącą magazynu „Podróże”. Jest absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu.

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.com.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 3553430

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/