Zobacz także:

Spotkanie z W. Mannem odwołane

Spotkanie z Wojciechem Mannem nie odbędzie się....Wielu nowosolan cieszyło się na myśl, że środowy wieczór 27 listopada spędzi w towarzystwie Wojciecha Manna.

Więcej…

Moniuszko i jego Europa

Zapraszamy do Nowosolskiego Domu Kultury na koncert symfoniczny Filharmonii Zielonogórskiej. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Czesław Grabowski – dyrygent, Yana Hudzovska – sopran, Krzysztof Zimny – tenor, David Roy – baryton, Sławomir Kozłowski – prowadzenie, Program: uwertury i arie m.in. z oper S.Moniuszki, Ch.Gounoda

Więcej…

Lorem Ipsum

„Lorem Ipsum” to autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Więcej…

22 listopada zapraszamy na spotkanie podróżnicze ,,Świat oczami reporterek", którego bohaterkami będą Urszula Jabłońska i Karolina Sulej

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli zaprasza na spotkanie podróżnicze „Świat oczami reporterek”, które odbędzie się 22 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii pod Tekstem.

Jego bohaterkami będą dwie uznane reporterki i podróżniczki, Urszula Jabłońska i Karolina Sulej, które opowiedzą o swoich najnowszych książkach o Tajlandii i USA, o kulisach ich powstawania, o doświadczeniach kobiet w podróży w nieznane. Przy okazji usłyszymy wiele anegdot i ciekawostek dotyczących pracy reportera oraz obejrzymy sporo zdjęć dokumentujących tematy ich książek.

Urszula Jabłońska jest absolwentką orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Swoje teksty publikowała w gazetach, głównie ,,Dużym Formacie" i ,,Wysokich Obcasach" oraz w książkowych zbiorach ,,Walka jest kobietą" (2014), ,,Mur. Dwanaście kawałków o Berlinie" (2015) i ,,Obrażenia. Pobici z Polską" (2016). Jest też laureatką nagrody Grand Press 2012 w kategorii reportaż prasowy oraz finalistką Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego 2013. Niedawno nakładem wydawnictwa Dowody na Istnienie ukazała się jej najnowsza książka ,,Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii".

Karolina Sulej jest dziennikarką, reporterką, redaktorką „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Ekstra”, doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej UW, gdzie działa w Zespole Badań nad Pamięcią o Zagładzie, jako część którego współtworzyła książkę „Ślady Holokaustu w imaginarium kultury polskiej” (2017). Jest też autorką zbioru reportaży o polskiej modzie po 1990 roku „Modni. Od Arkadiusa do Zienia” (2015) oraz reporterskiej opowieści „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”. Wraz z Sylwią Chutnik i Mateuszem Kubikiem prowadzi na YouTube program Barłóg Literacki o książkach i czytelnictwie.

W przeszłości była m.in. kuratorką sekcji eksperymentalnej Miesiąca Fotografii w Krakowie 2013, wicenaczelną magazynu o stylu życia „Exklusiv“, redaktor prowadzącą magazynu „Podróże”. Jest absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu.

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.com.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 3553430

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/