IMGW ostrzega, że 18 sierpnia od godziny 18.00 do 3.00 dnia 19 sierpnia w naszym województwie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz z porywami wiatru do 100km/h. Lokalnie może wystąpić grad.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stanisława Wesołowskiego, Radnego Rady Miasta Nowa Sól V, VI i VII kadencji, naszego kolegi, długoletniego samorządowca zaangażowanego w sprawy Miasta, niezwykle skromnego człowieka o wielkim sercu.

We wtorek 1 sierpnia o godzinie 17.00, przed Pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę, odbędzie się złożenie kwiatów z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Od kilku dni w Nowej Soli przebywa 60-osobowa grupa młodych ludzi z miast partnerskich naszego miasta: Senftenberg, Püttlingen (Niemcy), Fresagrandinaria (Włochy), Veszprém (Węgry), Žamberk (Czechy), Saint-Michel-sur-Orge (Francja).

Ze względu na niski stan wody rejsy LAGUNĄ w dniach 7 - 10 lipca odbywać się będą z Głogowa! Tym samym przepływ z Głogowa do Nowej Soli w dniu 6 lipca zostaje odwołany!

Zobacz także:

9 Solanin Film Festiwal

SOLANIN FILM FESTIWAL to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Solanin to przede wszystkim niezależne produkcje oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe.

Więcej…

Ustawa dekomunizacyjna

W wyniku ustawy dekomunizacyjnej, samorząd jest zobligowany do zmiany nazw ulic propagujących system totalitarny. Gmina Nowa Sol Miasto otrzymała od Instytutu Pamięci Narodowej oficjalne pismo, wskazując do zmiany 4 nazwy ulic w naszym mieście.

Więcej…

Wakacje w Mieście 2017

Wakacje w Mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć sportowych, edukacyjnych, rekreacyjnych i artystycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej…