Czym jest Festiwal Dawnych Komputerów i Gier? Dla tych, którzy sami przygodę z komputerami rozpoczynali od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będzie to sentymentalna podróż do przeszłości, dla młodszych natomiast okazja do przekonania się jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu.

Zapraszamy na jednogodzinne rejsy statkiem turystycznym Laguna, który 7 i 8 maja (wtorek i środa) będzie wypływał z nowosolskiego portu. Rejs rozpocznie się o godzinie 18.00.

Muzeum Miejskie w Nowej Soli serdecznie zaprasza w w piątek 17 maja na IX edycję Nocy w Muzeum.

Muzeum Miejskie w Nowej Soli serdecznie zaprasza w piątek 17 maja na IX edycję Nocy w Muzeum.

Zapraszamy na kolejną edycję Zielonych Ogrodów nad Odrą, które odbędą się w ten weekend 11 -12 maja w godz.od 9.00 -16.00 przy Alei Wolności.

Zobacz także:

Złota Rybka ponownie w Nowej Soli

9  czerwca  w Nowej Soli odbędą się największe w Europie zawody wędkarskie „Złota Rybka". Współorganizatorem zawodów, jest nowosolski Urząd Miasta.

Więcej…

Utrudnienia na kładce w porcie

Od poniedziałku 20 maja rozpoczynają się prace montażowe stałej iluminacji świetlnej kładki nad kanałem portowym.

Więcej…

Zapraszamy na koncert

30 maja o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Antoniego w Nowej Soli odbędzie się koncert Orkiestry kameralnej oraz chóru z Senftenbergu. Orkiestra kameralna oraz chór kameralny są częścią szkoły muzycznej w Senftenbergu, mieście partnerskim Nowej Soli.

Więcej…