21 października odbędą się wybory samorządowe. Nowosolanie bedą wybierać: prezydenta Nowej Soli, radnych do Rady Miejskiej w Nowej Soli, radnych do Rady Powiatu Nowosolskiego oraz radnych do Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Miasto Nowa Sól podzielone zostało na 18 obwodów. Do głosowania uprawnionych jest 30 222 mieszkańców Nowej Soli.

 

Kto może głosować? Takie prawo przysługuje osobom pełnoletnim, wpisanym do rejestru wyborców na obszarze miasta Nowa Sól. Wybierając się na głosowanie,  należy wziąć ze sobą dokument potwierdzajacy tożsamość wyborcy.

Otrzymasz cztery karty do głosowania:

do głosowania na prezydenta Nowej Soli,

radnych do Rady Miejskiej w Nowej Soli,

radnych do Rady Powiatu Nowosolskiego

oraz radnych do Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Kiedy wybierzesz kandydatów na każdej z kart, pamiętaj, by przy wyborze radnego postawić tylko jeden znak "X" przy jednym nazwisku. Ta sama zasada dotyczy wyborów do Rady Powiatu, Sejmiku i prezydenta. Jeśli mieszkasz w Nowej Soli,ale jesteś zameldowany w innej miejscowości, a chcesz zagłosować w naszym mieście musisz dopisać się do rejestru wyborców. Należy przyjść do Urzędu Miejskiego (pokój nr 114) do 16 października i dopisać się do rejestru wyborców.

Siedziby obwodowej komisji wyborczej otwarte będą od godziny 7.00 do 21.00.

TUTAJ w zakładce "wybory samorządowe 2018" znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące wyborów samorzadowyc, na przykład:

OBWIESZCZENIE PREZYDENTA MIASTA NOWA SÓL z dnia 27 sierpnia 2018 r. w sprawie utworzenia okręgów wyborczych

OBWIESZCZENIE PREZYDENTA MIASTA NOWEJ SOLI z dnia 14 września 2018 r. informacja o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych

 

Zobacz także:

Zapraszamy na Miejską Wigilię

 

Szanowni Mieszkańcy i Goście Nowej Soli

Serdecznie zapraszamy Państwa na tradycyjną już Miejską Wigilię – spotkajmy się na Placu Wyzwolenia w sobotę 22 grudnia między godziną 16.00 a 18.00.

Radni jak co roku będą częstować wszystkich pierogami i gorącym barszczem, a Mikołaj zaprzyjaźniony z Uniwersytetem Trzeciego Wieku będzie rozdawał dzieciom smakowite słodkości. Oczywiście podczas Wigilii Miejskiej nie zabraknie kolęd i pastorałek w wykonaniu znakomitych artystów skupionych wokół Nowosolskiego Domu Kultury, którzy wprowadzą nas w świąteczny czas. Nie zabraknie także szopki bożonarodzeniowej autorstwa państwa Sienkiewiczów oraz Betlejemskiego Światła Pokoju, które do Nowej Soli przyniosą harcerze z Hufca ZHP Nowa Sól. Bądźmy więc w tę sobotę jak zawsze razem – czekamy na Państwa!

Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli
Andrzej Petreczko, przewodniczący Rady Miejskiej Nowa Sól

 

Interpelacje i zapytania radnych

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z interpelacjami i zapytaniami radnych Rady Miejskiej Nowa Sól.

Więcej…

Zmiana organizacji ruchu

Do końca tygodnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na ulicy "Grota" Roweckiego. Będzie można parkować tylko po lewej stronie ulicy patrząc (jak na zdjęciu) z ulicy Zjednoczenia w stronę Wojska Polskiego.

Więcej…