W wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października, zwyciężył Wadim Tyszkiewicz, uzyskując ok. 79% poparcia. 

Szanowni Państwo, drodzy Nowosolanie, bardzo dziękuję za zaufanie, jakim mnie po raz kolejny obdarzyliście. Dziękuję wszystkim, którzy spełnili swój obywatelski, patriotyczny obowiązek i wzięli udział w głosowaniu.
Dziękuję przede wszystkim tym, którzy oddali na mnie i na moją drużynę głos. Dziękuję wszystkim moim sympatykom, w Polsce i za granicą, którzy trzymali za mnie kciuki, nie mogąc wziąć w Nowej Soli udziału w wyborach.
Zapewniam też tych, którzy nie oddali na mnie głosu, że będę starał się godnie reprezentować wszystkich Nowosolan przez kolejne lata, bez względu na poglądy polityczne i preferencje wyborcze mieszkańców naszego miasta.
Będę, jak do tej pory, przede wszystkim samorządowym rzemieślnikiem, menadżerem działającym na rzecz i w interesie wszystkich mieszkańców miasta.
Wynik wyborów na prezydenta miasta na poziomie ok. 79% jest dzięki Wam jednoznaczny. Bardzo się z tego wyniku cieszę i bardzo, bardzo dziękuję.
Mam świadomość tego, że mój wynik jest o 8% gorszy, niż w poprzednich wyborach, mimo tego, że Nowa Sól przez te lata zrobiła ogromny krok do przodu w swoim rozwoju.
Wiem, że dzisiaj w kraju są bardzo mocno rozhuśtane emocje polityczne, że często ludzie głosują przeciwko czemuś i komuś, a nie za czymś i za kimś.
Moi kontrkandydaci nie przedstawili żadnego racjonalnego i realnego programu, a jednak zdobyli zaufanie sporej części mieszkańców Nowej Soli. To też jest dla mnie wyraźny sygnał i mobilizacja do tego, żeby dotrzeć z moim programem i argumentami do tej części lokalnej społeczności.
Ja, jak i radni z mojego komitetu wyborczego oraz moi współpracownicy chcemy przede wszystkim skupić się na pracy dla miasta. Każdy z nas ma różne poglądy polityczne, od lewa do prawa. W samorządzie jednak „polityczność” schodzi na marginalny plan. Tu się liczy praca i współpraca na rzecz naszej małej ojczyzny. I taką pracę, zaangażowanie i poświęcenie obiecuję w imieniu własnym oraz wszystkich radnych miejskich i powiatowych, z naszego bezpartyjnego Komitetu Wyborczego Wyborców Wadim Tyszkiewicz.
Pozdrawiam
Wadim Tyszkiewicz

 

Zobacz także:

Wakacje na sportowo

Sprawdź jak w okresie wakacyjnym działają nowosolskie boiska. W Nowej Soli jest 5 boisk przyszkolnych, dwa Orliki oraz 2 boiska wielofunkcyjne MOSiR: przy ulicy Staszica i św. Barbary.

Więcej…

Nowy dowód osobisty od 4 marca

Od 4 marca wszystkie urzędy miasta i gminy będą przyjmować wnioski o wydanie nowego e- dowodu osobistego. Jeśli Twój dowód jest aktualny, nie musisz go wymieniać.

Więcej…

Podziel się jednym procentem

 

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz zachęca wszystkich Nowosolan do przekazania 1% podatku lokalnym organizacjom pozarządowym.

Więcej…