Niestety zima skąpi śniegu, więc tymczasem nie ulepimy bałwana, ale Urząd Miejski w Nowej Soli przygotował dla nowosolskich uczniów wiele atrakcji aby uprzyjemnić ferie zimowe.

Przygotowaliśmy dla młodych mieszkańców szereg rozrywek, m.in. animacje, zajęcia taneczne czy wspólne czytanie i oglądanie bajek. Na uczniów czekają obiekty w miejskich ośrodkach sportu i rekreacji. Wśród nich są boiska, sale i hale sportowe. Rusz się podczas ferii!

W czasie ferii (od 14 do 27 stycznia) zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na boiskach i orlikach. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku od 9.30 do godzin popołudniowych. Przez cały okres zimowej przerwy, najmłodsi mieszkańcy mogą skorzystać z zajęć taneczno-rekreacyjnych i sportowych, a w Bibliotece czy Muzeum odkryć na nowo świat bajek czy nowosolskiego szlaku solnego. Jak co roku pracownia ceramiczna przy Nowosolskim Domu Kultury zaprasza dzieci i młodzież do kreatywnego spędzenia czasu, a pracownia muzyczna pod nazwą „muzyczna planeta barw” oferuje zajęcia rytmiczno-melodyczne. Pasjonatów modelarstwa na pewno zainteresuje pracownia modelarska pn. „na morzach i w przestworzach” .

Jednymi z największych atrakcji na pewno będą animacje dla dzieci w Sali Drabinkowo oraz zajęcia taneczne dla dzieci i zajęcia fitness dla młodzieży organizowane przez Studio Health Step Fitness Dance.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim młodym Mieszkańcom udanych i bezpiecznych ferii.

Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież interesująco, przyjemnie i bezpiecznie wykorzystają czas wolny od zajęć szkolnych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. 

Harmonogram

 

Zobacz także:

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Prezydent Miasta Wadim Tyszkiewicz oraz organizatorzy Święta Solan 2019 składają serdeczne podziękowania mieszkańcom Nowej Soli za bezpieczną, wspaniałą, wspólną zabawę!

Więcej…

Wakacje w mieście

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć sportowych, artystycznych czy edukacyjnych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, zaczynają się 1 lipca.

Więcej…

Nowy dowód osobisty od 4 marca

Od 4 marca wszystkie urzędy miasta i gminy będą przyjmować wnioski o wydanie nowego e- dowodu osobistego. Jeśli Twój dowód jest aktualny, nie musisz go wymieniać.

Więcej…