Niestety zima skąpi śniegu, więc tymczasem nie ulepimy bałwana, ale Urząd Miejski w Nowej Soli przygotował dla nowosolskich uczniów wiele atrakcji aby uprzyjemnić ferie zimowe.

Przygotowaliśmy dla młodych mieszkańców szereg rozrywek, m.in. animacje, zajęcia taneczne czy wspólne czytanie i oglądanie bajek. Na uczniów czekają obiekty w miejskich ośrodkach sportu i rekreacji. Wśród nich są boiska, sale i hale sportowe. Rusz się podczas ferii!

W czasie ferii (od 14 do 27 stycznia) zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na boiskach i orlikach. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku od 9.30 do godzin popołudniowych. Przez cały okres zimowej przerwy, najmłodsi mieszkańcy mogą skorzystać z zajęć taneczno-rekreacyjnych i sportowych, a w Bibliotece czy Muzeum odkryć na nowo świat bajek czy nowosolskiego szlaku solnego. Jak co roku pracownia ceramiczna przy Nowosolskim Domu Kultury zaprasza dzieci i młodzież do kreatywnego spędzenia czasu, a pracownia muzyczna pod nazwą „muzyczna planeta barw” oferuje zajęcia rytmiczno-melodyczne. Pasjonatów modelarstwa na pewno zainteresuje pracownia modelarska pn. „na morzach i w przestworzach” .

Jednymi z największych atrakcji na pewno będą animacje dla dzieci w Sali Drabinkowo oraz zajęcia taneczne dla dzieci i zajęcia fitness dla młodzieży organizowane przez Studio Health Step Fitness Dance.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim młodym Mieszkańcom udanych i bezpiecznych ferii.

Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież interesująco, przyjemnie i bezpiecznie wykorzystają czas wolny od zajęć szkolnych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. 

Harmonogram

 

Zobacz także:

Spotkanie z prezydentem Tyszkiewiczem

Ekologia, przyjazne środowisko, czyste powietrze, walka ze smogiem – możliwości i plany” - to temat pierwszego w tym roku i już szóstego z kolei spotkania mieszkańców z Wadimem Tyszkiewiczem z cyklu ,,Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli”.

Więcej…

Ferie w mieście 2019

Niestety zima skąpi śniegu, więc tymczasem nie ulepimy bałwana, ale Urząd Miejski w Nowej Soli przygotował dla nowosolskich uczniów wiele atrakcji aby uprzyjemnić ferie zimowe.

Więcej…

Nowa Sekretarz Urzędu Miejskiego

Od stycznia 2019 roku sekretarzem Urzędu Miejskiego w Nowej Soli będzie Natalia Walewska-Wojciechowska.


Pani Wojciechowska wygrała konkurs który urząd przeprowadził w grudniu 2018 roku. Natalia Walewska- Wojciechowska pochodzi z Zielonej Góry, przez ostatnie 8 lat była dyrektorem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, a wcześniej pracowała w Urzędzie Marszałkowskim na stanowisku kierownika wydziału Promocji i zespołu ds. marki. Pani Wojciechowska była związana z naszym urzędem w latach 2003-2006, obsługując inwestorów w wydziale integracji europejskiej i promocji. Prywatnie jest zwolenniczką zdrowego stylu życia, biega, interesuje się jogą i medytacją