Miejska Biblioteka Publiczna i Film Festiwal Solanin od lat ze sobą współpracują. Stąd co roku w naszej Galerii pod Tekstem odbywają się retrospektywne seanse filmowe.

W tym roku zaplanowano ich w sumie trzy. Pierwsze kwietniowe mamy już za sobą, teraz przed nami dwa następne: 16 maja (czwartek) i 3 czerwca (poniedziałek). Jedno i drugie rozpocznie się o godz. 18.00.

Przy okazji informujemy, że tegoroczny jedenasty festiwal odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Czym jest OFF?

W momencie, gdy widzowie zachwycają się nad kolejnymi superprodukcjami rodem z Hollywood, na drugim biegunie filmowego światka powstaje tzw. kino niezależne, docierające zazwyczaj do wąskiego grona odbiorców. Czym konkretnie jest kinematografia spod znaku OFF? Najprościej tego typu produkcje określić można jako niszowe, niekomercyjne, często niskobudżetowe, będące artystyczną wizytówką młodych reżyserów. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy to filmy kina niezależnego zostają doceniane na najważniejszych festiwalach i trafiają do szeroko rozumianego mainstreamu. Odnoszą one wówczas ogromny sukces i otwierają nieznanym dotąd twórcom furtkę do sławy.

 

Zobacz także:

Wspieramy akcję "kupuj lokalnie"

Nowa Sól włącza się do akcji Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego: „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie”, w której zachęca się do nabywania regionalnych produktów wytworzonych przez producentów z województwa lubuskiego.

Więcej…

Nowosolski pakiet wsparcia

8 kwietnia Rada Miejska w Nowej Soli przegłosowała projekt uchwały prezydenta Jacka Milewskiego w której uchwalono pomoc dla wszystkich naszych przedsiębiorców.

Więcej…

Informacje o koronawirusie. Co musisz wiedzieć.

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Seniorze, jeżeli to możliwe, ogranicz przebywanie w miejscach publicznych i poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Więcej…