30 maja o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Antoniego w Nowej Soli odbędzie się koncert Orkiestry kameralnej oraz chóru z Senftenbergu. Orkiestra kameralna oraz chór kameralny są częścią szkoły muzycznej w Senftenbergu, mieście partnerskim Nowej Soli.

Chór i orkiestra spoglądają wstecz na długą historię, istnieją już ponad trzydzieści lat. Często występują wspólnie nie tylko w Niemczech ale również za granicą. Między innymi we Włoszech, w Austrii, w Belgii. W maju 2010-tego roku gościli w Polsce, w Gdańsku w katedrze Świętej Oliwii oraz w Trzebiatowie. Kierownikiem szkoły muzycznej i zespołu (orkiestry i chóru) jest pan Ulrich Stein. W zespole śpiewają, grają uczniowie, nauczyciele szkoły muzycznej oraz mieszkańcy miasta.

Muzyka J. S. Bacha, W. A. Mozarta i innych kompozytorów należą do repertuaru zespołu.

W programie:

Jan Sebastian Bach: „Der lieben Sonne Licht und Pracht“ BWV 446

Tomaso Albinoni: Koncert na 2 oboje i orkiestrę opus 9 Nr. 9 Soliści: Ruben Podstawa, Heike Ellerfeld

Wolfgang Amadeusz Mozart: „Messe C-Dur“ (Trinitatismesse) (1756-1791) chór i orkiestra KV 167

Georg Friedrich Händel: Koncert na organy i orkiestrę op.4 Nr.4 HWV 292

Wykonawca: Chór kameralny i orkiestra kameralna szkoły muzycznej Oberspreewald- Lausitz, Senftenberg pod kierownictwem: Ulrich Stein

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

Zobacz także:

Wspieramy akcję "kupuj lokalnie"

Nowa Sól włącza się do akcji Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego: „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie”, w której zachęca się do nabywania regionalnych produktów wytworzonych przez producentów z województwa lubuskiego.

Więcej…

Nowosolski pakiet wsparcia

8 kwietnia Rada Miejska w Nowej Soli przegłosowała projekt uchwały prezydenta Jacka Milewskiego w której uchwalono pomoc dla wszystkich naszych przedsiębiorców.

Więcej…

Informacje o koronawirusie. Co musisz wiedzieć.

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Seniorze, jeżeli to możliwe, ogranicz przebywanie w miejscach publicznych i poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Więcej…