30 maja o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Antoniego w Nowej Soli odbędzie się koncert Orkiestry kameralnej oraz chóru z Senftenbergu. Orkiestra kameralna oraz chór kameralny są częścią szkoły muzycznej w Senftenbergu, mieście partnerskim Nowej Soli.

Chór i orkiestra spoglądają wstecz na długą historię, istnieją już ponad trzydzieści lat. Często występują wspólnie nie tylko w Niemczech ale również za granicą. Między innymi we Włoszech, w Austrii, w Belgii. W maju 2010-tego roku gościli w Polsce, w Gdańsku w katedrze Świętej Oliwii oraz w Trzebiatowie. Kierownikiem szkoły muzycznej i zespołu (orkiestry i chóru) jest pan Ulrich Stein. W zespole śpiewają, grają uczniowie, nauczyciele szkoły muzycznej oraz mieszkańcy miasta.

Muzyka J. S. Bacha, W. A. Mozarta i innych kompozytorów należą do repertuaru zespołu.

W programie:

Jan Sebastian Bach: „Der lieben Sonne Licht und Pracht“ BWV 446

Tomaso Albinoni: Koncert na 2 oboje i orkiestrę opus 9 Nr. 9 Soliści: Ruben Podstawa, Heike Ellerfeld

Wolfgang Amadeusz Mozart: „Messe C-Dur“ (Trinitatismesse) (1756-1791) chór i orkiestra KV 167

Georg Friedrich Händel: Koncert na organy i orkiestrę op.4 Nr.4 HWV 292

Wykonawca: Chór kameralny i orkiestra kameralna szkoły muzycznej Oberspreewald- Lausitz, Senftenberg pod kierownictwem: Ulrich Stein

Wstęp wolny, zapraszamy!

 

Zobacz także:

Nowa Sól z szansą na Rowerową Stolicę Polski

Nowa Sól z szansą na zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Kręć z nami!

Więcej…

Za parkowanie i bilety autobusowe zapłać komórką

Od poniedziałku 1 lipca 2019 roku w nowosolskiej strefie płatnego parkowania, można zapłacić mobilnie. Wystarczy ściągnąć na swój telefon aplikację moBilet (Google play, App Store, Windows, Black Berry), dokonać krótkiej rejestracji, wybrać  miasto „Nowa Sól”, a następnie właściwą SPP (strefa płatnego parkowania) i dokonać zakupu biletu.

Więcej…

Nowe stawki opłat od 1 lipca 2019

Ze względu na drastyczną zmianę jednostkowych stawek opłat za umieszczenie odpadów na składowisku zgodnie z Rozporządzeniem RADY MINISTRÓW z dnia 22 grudnia 2017 r.w sprawie jednostkowych stawek opłat za korzystanie ze środowiska

Więcej…