9  czerwca  w Nowej Soli odbędą się największe w Europie zawody wędkarskie „Złota Rybka". Współorganizatorem zawodów, jest nowosolski Urząd Miasta.

Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 8.00 na Harcerskiej Górce, a ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i pucharów planowane jest między godziną 16.00 a 17.00. Serdecznie zapraszamy!
W zawodach wędkarskich „Złota Rybka” biorą udział zawodnicy, posiadający opłacona składkę członkowską i na ochronę i zagospodarowanie wód na 2019 rok.
Uczestnicy zawodów „Złota Rybka” podzieleni zostaną na 5 grup klasyfikacyjnych:
 I grupa - „Mini Złota Rybka” – dzieci w dwóch grupach wiekowych (do lat 10 i 11 – 14), klasyfikacja indywidualna, czas trwania zawodów 2 godziny. Zgłoszenia telefonicznie bądź mailowo do 31 maja. Dozwolony jest połów uklei.
 II grupa - Juniorzy U-18 (zawodnicy do lat 18). Klasyfikacja indywidualna, czas trwania zawodów 3 godziny. Zgłoszenia telefonicznie bądź mailowo do 31 maja. Dozwolony jest połów uklei.
 III grupa - Kobiety.  Klasyfikacja indywidualna, czas trwania zawodów 3 godziny. Zgłoszenia muszą zostać potwierdzone wpłatą opłaty startowej na konto Okręgu PZW w Zielonej Górze. Dozwolony jest połów uklei.
Zawodnicy z grupy I-III wędkować będą na zbiorniku wodnym Stara Odra w Przyborowie.
 IV grupa - Seniorzy. (Zawody pokazowe). Klasyfikacja indywidualna. Czas trwania zawodów 3 godziny. Połów uklei zabroniony. Terenem zawodów będzie rzeka Odra (ściana). Prawo startu w tej kategorii mają zawodnicy startujący w zawodach z cyklu „Grand Prix” Okręgu + zaproszeni goście. Ilość startujących zawodników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą opłaty startowej na konto Okręgu PZW w Zielonej Górze. Dopuszcza się start kobiet i juniorów z Grand Prix Okręgu.
 V grupa – Drużyny. Rzeka Odra (główki). Po losowaniu nie ma możliwości zmiany główki. Startuje dowolna ilość 3-osobowych drużyn z kół PZW Okręgu Zielona Góra + zaproszone drużyny. Ilość drużyn ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą opłaty startowej na konto Okręgu PZW w Zielonej Górze.

R E G U L A M I N spławikowych zawodów wędkarskich „57 ZŁOTA RYBKA”

Zobacz także:

Wakacje na sportowo

Sprawdź jak w okresie wakacyjnym działają nowosolskie boiska. W Nowej Soli jest 5 boisk przyszkolnych, dwa Orliki oraz 2 boiska wielofunkcyjne MOSiR: przy ulicy Staszica i św. Barbary.

Więcej…

Nowy dowód osobisty od 4 marca

Od 4 marca wszystkie urzędy miasta i gminy będą przyjmować wnioski o wydanie nowego e- dowodu osobistego. Jeśli Twój dowód jest aktualny, nie musisz go wymieniać.

Więcej…

Podziel się jednym procentem

 

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz zachęca wszystkich Nowosolan do przekazania 1% podatku lokalnym organizacjom pozarządowym.

Więcej…