W niedzielę 1 września startuje wielka rowerowa rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Przyłącz się i kręć dla Nowej Soli!

U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city  w miastach.

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Rywalizacja zostanie przeprowadzona w terminie: 1 – 30 września 2019 roku.

 

 Pobierz aplikację na przykład tak:
Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo ze sklepów - Google Play (Android) oraz Apple Store (iOS) lub z poziomu swojego telefonu

 

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry” - my zachęcamy, abyście Państwo "kręcili dla Nowej Soli"!  Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla naszego miasta będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Wygraj cenne nagrody

Biorąc udział w akcji, można wygrać dwa rowery. Spośród wszystkich uczestników konkursu zostanie wyłonionych dwóch laureatów. Uczestnik z największą sumą przejechanych kilometrów na rzecz miasta Nowa Sól otrzyma rower o wartości 1900 zł (Rower Scott Aspect 950). Dodatkowo w drodze losowania wyłoniony zostanie drugi laureat, który również otrzyma rower o wartości 1900 zł (Rower Scott Aspect 950) – bez względu na sumę przejechanych kilometrów. Regulamin konkursu. (załącznik do konkursu) rowery wglądają TAK

Dla grup, które możńa tworzyć w aplikacji (lub do nich dołącząć) mamy również konkurs. Do udziału w nim, można przystąpić od dnia 01.09.2019 r. do 30.09.2019 r. W rywalizacji liczone są wyłącznie przejazdy rowerowe, bez ograniczenia na rodzaj roweru w terminie od dnia 1 września.2019 r. do 30 września 2019 r. Przystępując do rywalizacji i do udziału w konkursie uczestnik ma obowiązek wybrać miasto Nowa Sól, dla którego zbierane są kilometry w ramach rywalizacji między miastami oraz dołączyć do dowolnie wybranej grupy. regulamin dla grup (załącznik do konkursu)

Liczymy na Ciebie!
 

 

 

 

 

Zobacz także:

Uwaga, zmiana organizacji ruchu

W zwiazku z przebudową dróg, od poniedziałku 17 lutego zostanie wprowadzona na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Kościuszki, Waryńskiego tymczasowa organizacja ruchu:

Więcej…

Terapia dla osób uzależnionych od dopalaczy

Terapia dla osób używających SZKODLIWIE i uzależnionych od substancji psychoaktywnych i NSP (Nowe Substancje Psychoaktywne) czyli tzw. DOPALACZE.

Więcej…

Miejskie placówki wsparcia dziennego

W 2020 roku na terenie miasta Nowa Sól działa 5 placówek wsparcia dziennego (świetlic środowiskowych):

Więcej…