Terapia dla osób używających SZKODLIWIE i uzależnionych od substancji psychoaktywnych i NSP (Nowe Substancje Psychoaktywne) czyli tzw. DOPALACZE.

Od lutego do grudnia 2020 roku można rejestrować się w placówce Stowarzyszenie Relacja ul. Kościuszki 24E w Nowej Soli i uzyskać bezpłatnie profesjonalną pomoc terapeutyczną.
Rejestracja pod nr tel. 506-804-548.

Z terapii mogą skorzystać osoby, które:
- używają substancji psychoaktywnych w sposób szkodliwy tzn. młodzi ludzie ze względu na ryzyko poważnych zaburzeń rozwojowych, kobiety w ciąży i matki karmiące piersią z powodu nieodwracalnego uszkodzenia mózgu dziecka, osoby chore, przyjmujące leki i osoby starsze ze względu na pogorszenie stanu zdrowia,
- osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych (leki, narkotyki i tzw. dopalacze),
- osoby nadużywające substancji psychoaktywnych.

Używanie szkodliwe - to taki wzór używania substancji psychoaktywnych, który już powoduje szkody zdrowotne, fizyczne bądź psychiczne, ale również psychologiczne i społeczne - to jeszcze nie uzależnienie.
Uzależnienie od substancji psychoaktywnych jest następstwem długotrwałego szkodliwego używania substancji psychoaktywnych, w którym używanie substancji uzyskuje ZDECYDOWANIE pierwszeństwo przed zachowaniami, które wcześniej były dla osoby używającej substancji ważniejsze.

Terapia została dotowana w zakresie zwiększenia dostępności do leczenia ambulatoryjnego i jest to kolejne zadanie współfinansowane ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2020r.

PLAKAT

 

Zobacz także:

Nowosolski pakiet wsparcia

8 kwietnia Rada Miejska w Nowej Soli przegłosowała projekt uchwały prezydenta Jacka Milewskiego w której uchwalono pomoc dla wszystkich naszych przedsiębiorców.

Więcej…

Informacje o koronawirusie. Co musisz wiedzieć.

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Seniorze, jeżeli to możliwe, ogranicz przebywanie w miejscach publicznych i poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Więcej…

Infolinia dotycząca zagrożenia koronawirusem

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Więcej…