8 kwietnia Rada Miejska w Nowej Soli przegłosowała projekt uchwały prezydenta Jacka Milewskiego w której uchwalono pomoc dla wszystkich naszych przedsiębiorców.

Pomoc obejmuje:
 - 100% zwolnienia z podatku od budynków i gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej za miesiąc kwiecień bieżącego roku;
 -  odroczenie terminów płatności podatków od budynków i gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej za miesiące maj i czerwiec do dnia 31 sierpnia bieżącego roku;
 -  odroczenie terminu zapłaty opłaty za wieczyste użytkowanie gruntów do 30 czerwca bieżącego roku;
Musimy dołożyć naszą, miejską cegiełkę do pomocy dla przedsiębiorców. Uchwalając tę uchwałę zrobimy pierwszy krok i będziemy się uważnie przyglądać co się będzie dalej działo w gospodarce. Mam nadzieję, że ta pomoc w jakimś stopniu pozwoli złapać oddech nowosolskim firmom i przyczyni się do utrzymywania miejsc pracy. To taka nasza, nowosolska Solidarność przez duże „S” – uważa  prezydent Milewski.

 
Prosimy o wypełnienie DRUKU i dostarczenie na adres UM: ul. Piłsudkiego 12, 67-100 Nowa Sól (listem). Forularz można także wrzucić do skrzynki podawczej, która ustawiona jest przy wejściu do urzędu od strony ulicy Piłsudskiego.
Zapoznaj się z treścią UCHWAŁY

Zobacz także:

Wspieramy akcję "kupuj lokalnie"

Nowa Sól włącza się do akcji Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego: „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie”, w której zachęca się do nabywania regionalnych produktów wytworzonych przez producentów z województwa lubuskiego.

Więcej…

Nowosolski pakiet wsparcia

8 kwietnia Rada Miejska w Nowej Soli przegłosowała projekt uchwały prezydenta Jacka Milewskiego w której uchwalono pomoc dla wszystkich naszych przedsiębiorców.

Więcej…

Informacje o koronawirusie. Co musisz wiedzieć.

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Seniorze, jeżeli to możliwe, ogranicz przebywanie w miejscach publicznych i poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Więcej…