W sobotę 28 października mieszkańcy Nowej Soli będą mieli okazję do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu poświęconym zdrowiu jamy ustnej i uśmiechom dzieci. „Dzień Uśmiechu z Agentami” to inicjatywa mająca na celu promowanie profilaktyki stomatologicznej oraz edukację w zakresie zdrowia jamy ustnej, a jednocześnie dostarczenie niezapomnianej zabawy dla całych rodzin.

W tym dniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Soli stanie się miejscem spotkania dzieci, rodziców i specjalistów zajmujących się profilaktyką stomatologiczną. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 12:00-18:00 i jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników.

Na uczestników czekają liczne atrakcje, które połączą edukację z rozrywką. Oto kilka z nich:

Bajka i nauka o zdrowych zębach: Dzieci będą miały okazję wziąć udział w interaktywnej bajce, która opowie im o znaczeniu zdrowych zębów.

Tworzenie własnych szczoteczek do zębów: Dzieci będą mogły stworzyć własne, niepowtarzalne szczoteczki do zębów, co zachęci do dbania o higienę jamy ustnej.

Warsztaty zdrowego jedzenia: Uczestnicy dowiedzą się, jakie produkty są korzystne dla zdrowia zębów i jak dbać o swoją dietę.

Fotobudka z zabawnymi rekwizytami stomatologicznymi: Możliwość wykonania zabawnych zdjęć, które przypomną o konieczności uśmiechania się.

Rozwiązywanie zagadek i malowanie kolorowanek: Dla chętnych przygotowano konkursy oraz zabawy, które sprawdzą wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej.

Lepienie z masy solnej: Tworzenie małych dzieł sztuki z masy solnej, co będzie doskonałą okazją do rozwijania kreatywności.

Pokaz budowy i roli zębów: Krótka prezentacja, która przybliży dzieciom, jak działa ich układ stomatologiczny.

Edukacyjne zadania o diecie i zdrowiu jamy ustnej: Zadania i quizy na temat diety i zdrowia jamy ustnej, które pozwolą na zdobycie wiedzy w ciekawy sposób.

Najważniejsze jest to, że uczestnicy wydarzenia będą mogli skonsultować się z doświadczonymi specjalistami stomatologicznymi i uzyskać cenne rady z zakresu higieny jamy ustnej.

Organizatorami „Dnia Uśmiechu z Agentami” są „Agenci Uśmiechu,” którzy działają na rzecz profilaktyki stomatologicznej w małych i dużych miejscowościach w całej Polsce. Ich misją jest promowanie zdrowia jamy ustnej już od najmłodszych lat.

Program „Agenci Uśmiechu” ma na celu:

Zapobieganie powstawaniu próchnicy u młodych pacjentów.
Edukację dzieci i młodzieży w zakresie zdrowia i higieny jamy ustnej.
Wczesne wykrywanie problemów zdrowotnych dzięki regularnym profilaktycznym badaniom stomatologicznym.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców Nowej Soli i okolic do udziału w „Dniu Uśmiechu z Agentami” i razem dbania o zdrowe uśmiechy dzieci. To wyjątkowa okazja do łączenia edukacji z radosną zabawą i wspólnego budowania zdrowych nawyków stomatologicznych. Niech ten dzień stanie się dniem, który zapisze się w pamięci najmłodszych jako czas, kiedy nauczyli się, że dbanie o uśmiech może być przyjemne i fascynujące.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!