Projekty

Projekty

Propozycje

  1. Możesz zaplanować konkurs matematyczny lub specjalne lekcje matematyki, na których pokażesz uczniom ciekawsze oblicze tej nauki. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na jego realizację, skorzystaj z dotacji Fundacji mBanku.

https://www.mbank.pl/mfundacja/dotacje/

  1. Zgłoś się do programów CEO! Jesteśmy największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. Przy naszym wsparciu nauczycielki i nauczyciele wprowadzają do szkoły metody nauczania i tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

https://ceo.org.pl/rekrutacja-wyszukaj?field_przedmiot_tid=139&field_koszt_tid=All

3. Projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów skierowany jest do uczniów szkół publicznych i niepublicznych, ze szczególnym uwzględnieniem szkół niemających jeszcze doświadczenia we współpracy międzynarodowej w programach zarządzanych przez FRSE.

Uczestnikami projektu mogą być uczniowie od VI klasy szkoły podstawowej do momentu zakończenia edukacji szkolnej, chcący zdobyć i pogłębić umiejętności związane z obszarem działań projektowych oraz różnorodnych dziedzin takich jak: praca w międzynarodowej grupie, rozwijanie relacji społecznych, doskonalenie umiejętności z dziedziny technologii informacyjno-komunikacyjnej, planowania oraz realizacji działań projektowych.

Głównym założeniem projektu są zagraniczne wyjazdy grup uczniów wraz z opiekunami do krajów Unii Europejskiej trwające od 7 do 14 dni, dotyczące realizacji dowolnych zagadnień projektowych wpisujących się w podstawę programową.

4. Centrum Edukacji Obywatelskiej oferuje warsztaty dla rady pedagogicznej. Szkolenia pomogą nauczycielom zdobyć wiedzę m.in. na temat oceniania kształtującego oraz umiejętności korzystania z niego podczas edukacji zdalnej, nowych strategii samodzielnego uczenia się uczniów, integracji klasy i szkolnych relacji, tworzenia pełnej informacji zwrotnej do pracy ucznia. Szkolenia są odpowiednie dla nauczycieli i nauczycielek wszystkich przedmiotów.

https://ceo.org.pl/warsztaty

5. Ogólnopolski konkurs Mistrz Ortografii edycja II. Organizatorem konkursu jest serwis edukacyjny Dyktanda.pl, a jego celem jest propagowanie znajomości poprawnej pisowni wyrazów wśród polskiej młodzieży. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie dyktand za pomocą serwisu Dyktanda.pl. a udzielanie prawidłowych odpowiedzi nagradzane będzie punktami. W konkursie przewidziano nagrody które zostaną przyznane nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale również szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie najwięcej punktów. Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14.05.2021 r. i potrwa do 13 czerwca 2021 r. Rozgrywany będzie w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli, a także w specjalnej kategorii Szkoły.

Aby wziąć udział w konkursie Mistrz Ortografii, szkoła musi posiadać aktywny profil w Module dla Szkół na stronie Dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest w pełni bezpłatne.

plakat z logami miasto na fali, konkurs nasz zabytek oraz fundacja most the most

Dla mieszkańca

Urząd Miejski

Edukacja

Kultura

Organizacje pozarządowe

Samorząd

Sport

Turystyka

Sprawy społeczne

Komunikacja

O Nowej Soli

Flaga i Godło Polski z podpisem Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa