Turystyka

Witajcie w Nowej Soli – mieście na turystycznej fali !

Zapraszamy do naszego Centrum Informacji Turystycznej „Visit Nowa Sól”, które mieści się przy ulicy Korzeniowskiego 2 w przepięknej scenerii portu i rzeki Odry. Opowiemy Ci o naszym mieście, podpowiemy, co warto zobaczyć, gdzie pójść, pojechać – po prostu jak dobrze i miło spędzić u nas czas. Posiadamy także w sprzedaży gadżety miejskie i pamiątki z Nowej Soli.

Zapraszamy serdecznie!

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00 / sobota – niedziela: 10:00 – 16:00

Telefon: (+48) 536 733 193

Email: biuro@visitnowasol.pl

Facebook: www.facebook.pl/visitnowasol

Zapraszamy do Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego w Nowej Soli, w którym – wierzymy w to głęboko –   każdy znajdzie dla siebie miejsce do aktywnego wypoczynku.

Koniecznie musicie odwiedzić Park Krasnala w którym przywita Was Soluś – największy krasnal na świecie, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. To miejsce, które w piękne słoneczne dni odwiedzają setki dzieci spragnionych wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu.


Ale to nie wszystko: tuż przy parku, znajdziecie się w Wodnym Świecie – miejscu odpoczynku i wędkowania oraz aktywnej rekreacji oczywiście nad wodą.


Idąc dalej w głąb parku, odnajdziecie nowo powstały park linowy z kilkoma trasami o różnych poziomach trudności, a także współczesny „trzepak”: czyli street workout park na którym można wykonywać ćwiczenia oparte głównie o masę ciała i obejmujące wszelkiego rodzaju podciągania, przeskoki itp.


Na końcu trasy dla miłośników dwóch kółek czeka prawdziwy rowerowy raj: skate park z jednym z największych w Polsce torów dla BMX, spełniający normy olimpijskie . Tuż przy torze bmx są ścianki wspinaczkowe oraz pumptrack – to jazda na specjalnie przygotowanym torze, idealne połączenie bezpiecznej zabawy na rowerze i wszechstronnego treningu – zarówno dla profesjonalistów, jak i całych rodzin.

A jeśli będzie Wam za mało atrakcji – to tuż za skate parkiem znajduje się WakePark – ekstremalne szaleństwo na wodzie. Wakeboarding staje się w Polsce coraz bardziej popularnym sportem.

Wiosną 2018 roku otworzyliśmy Park Fizyki – największy taki park w regionie! 4-hektarowy Park Fizyki to 46 urządzeń interaktywnych (edukacyjnych), które swym działaniem potwierdzają wybrane prawa oraz zjawiska wraz z indywidualnymi tablicami informacyjnymi. Każdy z nas może przeprowadzić doświadczenia z zakresu mechaniki, akustyki, hydrostatyki, optyki. Wszystkie urządzenia ustawione są w przepięknym parku, będącym częścią Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego w sąsiedztwie Parku Krasnala, Parku Linowego, skate parku, Wodnego Świata. Całość tworzy kompleks blisko 10 hektarów dobrej, bezpiecznej i aktywnej zabawy dla każdego.


Przyjedź do Nowej Soli bo warto i koniecznie sprawdź na  rejsypoodrze.pl, czy tego dnia w porcie znajduje się statek turystyczny Laguna – rejsy po Odrze są niezapomnianym wrażeniem.

Chcesz przyjechać do nas na rowerze, a może dotrzeć statkiem? Świetny pomysł!

Czekamy na Ciebie!

Zapraszamy do odwiedzania profili Facebook’owych:

plakat z logami miasto na fali, konkurs nasz zabytek oraz fundacja most the most

Dla mieszkańca

Urząd Miejski

Edukacja

Kultura

Organizacje pozarządowe

Samorząd

Sport

Turystyka

Sprawy społeczne

Komunikacja

O Nowej Soli

Flaga i Godło Polski z podpisem Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa