Urząd Miejski

Władze miasta

Prezydent Miasta Nowa Sól

Prezydent Miasta Jacek Milewski
kliknij, by pobrać w wysokiej rozdzielczości

Jacek Milewski – urodził się 14 października 1965 roku w Warszawie.

Absolwent nowosolskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, jest magistrem-inżynierem o specjalności budowa dróg i mostów. Po ukończeniu studiów założył działalność prywatną, którą prowadził do 2002 roku. W tym właśnie roku wraz z grupą aktywnych mieszkańców Nowej Soli, między innymi z Wadimem Tyszkiewiczem (późniejszym prezydentem Nowej Soli 2002-2019) współtworzył Nowosolski Sojusz Niezależnych, inicjatywę, która wprowadziła do Rady Miejskiej podczas wyborów w 2002 roku radnych, Wadim Tyszkiewicz został pierwszym prezydentem wybranym w wyborach bezpośrednich, a Jacek Milewski jego zastępcą. Pełnił tę funkcję do 11 października 2019 roku, kiedy to w wyborach parlamentarnych W. Tyszkiewicz został senatorem RP. Od 11 października do wyborów przedterminowych był dyrektorem generalnym UM Nowa Sól.

Jacek Milewski przez 17 lat pracy w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli, koordynował prowadzenie inwestycji budowlanych. Był także współtwórcą i koordynatorem szeregu inicjatyw, między innymi powołania Związku Międzygminnego Eko-Przyszłość (jego uczestnikami jest 13 gmin), Międzygminnej Spółki SubBus (komunikacja miejska 6 gmin powiatu nowosolskiego). Nadzorował wszystkie projekty oraz inwestycje miejskie, między innymi budowę ściany przeciwpowodziowej, budowę statków turystycznych, modernizację ośrodków kultury, remonty szkół.

Prezydent Jacek Milewski jest bezpartyjny. Prywatnie jest zapalonym kibicem siatkówki oraz nowosolskiego MKST Astra Nowa Sól. Sam również uprawia sport – biega. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem jest 10-klimetrowy odcinek Biegu do Pustego Grobu.

Jacek Milewski ma trzy córki.


Wiceprezydent Miasta Nowa Sól

Karina Jarosz jest absolwentką Wydziału Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Ukończyła studia podyplomowe z „Zarządzania Funduszami Strukturalnymi Unii Europejskiej z Elementami Prawa Europejskiego” na Uniwersytecie Zielonogórskim, Akademię Dyplomatyczną w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, Samorządową Akademię Finansów z Zarządzania finansami w jednostkach samorządu terytorialnego, oraz Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Od 2003 związana jest z samorządem. W latach 2003 – 2010 pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Departamencie Rozwoju Regionalnego i Planowania Przestrzennego, gdzie również pełniła obowiązki Kierownika Wydziału Współpracy Zagranicznej. Od 2010 do 2019 roku pełniła funkcję Sekretarza Gminy w Urzędzie Miejskim w Szprotawie. W marcu 2020 objęła stanowisko Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych.
W całej karierze zawodowej podnosiła swoje kompetencje poprzez liczne szkolenia nt. bieżącej problematyki w samorządzie.


Skarbnik Miasta Nowa Sól

Arleta Korol – przez 15 lat była skarbnikiem w gminie Bytom Odrzański. Skończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu ze specjalizacją polityka gospodarcza i strategia przedsiębiorstw oraz studia podyplomowe z rachunkowości. Pani skarbnik jest samodzielną księgową z 25-letnim doświadczeniem w JST oraz sektorze prywatnym.

.


Sekretarz Miasta Nowa Sól

Sekretarz Miasta Alicja Choptowa-Rutkowska
kliknij, by pobrać w wysokiej rozdzielczości

Alicja Choptowa-Rutkowska ukończyła marketing i zarządzanie na zielonogórskiej Politechnice. Jej kariera zawodowa jest ściśle związana z naszym Urzędem – na czwartym roku studiów w celu pozyskania materiałów do napisania pracy magisterskiej zwróciła się o ich udostępnienie do Urzędu Miejskiego Nowa Sól, gdzie zaproponowano jej pracę w Wydziale Rozwoju Miasta na stanowisku referenta. Głównym zadaniem, jakie przed nią postawiono było stworzenie stanowiska ds. promocji. W celu dalszego rozwoju samodzielnie pozyskała środki finansowe z Unii Europejskiej na stworzenie Biura Promocji Miasta, które w późniejszym okresie przekształciło się w Punkt Informacji Miejskiej. Od 2001 roku była pracownikiem wydziału Organizacyjnego i Zamówień Publicznych naszego Urzędu. W 2004 roku awansowała na głównego specjalistę a 2009 roku została zastępcą naczelnika Wydziału Organizacyjnego. W styczniu 2020 roku Alicja Choptowa-Rutkowska została sekretarzem Urzędu Miejskiego.

Pani Alicja uwielbia czytać książki, ale jest, też typem sportowca. Uprawia czynnie: zjazdy narciarskie, jazdę rowerem, pływanie. Jej największą pasją jest taniec towarzyski i tango argentino.

plakat z logami miasto na fali, konkurs nasz zabytek oraz fundacja most the most

Dla mieszkańca

Urząd Miejski

Edukacja

Kultura

Organizacje pozarządowe

Samorząd

Sport

Turystyka

Sprawy społeczne

Komunikacja

O Nowej Soli

Flaga i Godło Polski z podpisem Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa