Urząd Miejski

Władze miasta

Prezydent Miasta Nowa Sól

Prezydent Miasta Jacek Milewski
kliknij, by pobrać w wysokiej rozdzielczości

Jacek Milewski – urodził się 14 października 1965 roku w Warszawie.

Absolwent nowosolskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, jest magistrem-inżynierem o specjalności budowa dróg i mostów. Po ukończeniu studiów założył działalność prywatną, którą prowadził do 2002 roku. W tym właśnie roku wraz z grupą aktywnych mieszkańców Nowej Soli, między innymi z Wadimem Tyszkiewiczem (późniejszym prezydentem Nowej Soli 2002-2019) współtworzył Nowosolski Sojusz Niezależnych, inicjatywę, która wprowadziła do Rady Miejskiej podczas wyborów w 2002 roku radnych, Wadim Tyszkiewicz został pierwszym prezydentem wybranym w wyborach bezpośrednich, a Jacek Milewski jego zastępcą. Pełnił tę funkcję do 11 października 2019 roku, kiedy to w wyborach parlamentarnych W. Tyszkiewicz został senatorem RP. Od 11 października do wyborów przedterminowych był dyrektorem generalnym UM Nowa Sól.

Jacek Milewski przez 17 lat pracy w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli, koordynował prowadzenie inwestycji budowlanych. Był także współtwórcą i koordynatorem szeregu inicjatyw, między innymi powołania Związku Międzygminnego Eko-Przyszłość (jego uczestnikami jest 13 gmin), Międzygminnej Spółki SubBus (komunikacja miejska 6 gmin powiatu nowosolskiego). Nadzorował wszystkie projekty oraz inwestycje miejskie, między innymi budowę ściany przeciwpowodziowej, budowę statków turystycznych, modernizację ośrodków kultury, remonty szkół.

Prezydent Jacek Milewski jest bezpartyjny. Prywatnie jest zapalonym kibicem siatkówki oraz nowosolskiego MKST Astra Nowa Sól. Sam również uprawia sport – biega. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem jest 10-klimetrowy odcinek Biegu do Pustego Grobu.

Jacek Milewski ma trzy córki.


Wiceprezydent Miasta Nowa Sól

Wiceprezydent Miasta Natalia Walewska - Wojciechowska
kliknij, by pobrać w wysokiej rozdzielczości

Natalia Walewska – Wojciechowska pochodzi z Zielonej Góry, z wykształcenia jest romanistą i politologiem ze specjalizacją „Polityki Publiczne w Unii Europejskiej”, uzyskaną podczas studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Strasbourgu. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jeszcze podczas studiów, pracując w turystyce, następnie była związana z naszym urzędem w latach 2003-2006, obsługując inwestorów w wydziale integracji europejskiej i promocji.  

W latach 2006 – 2009 pracowała jako Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego ds. wdrażania procesu bolońskiego, a następnie związała się „już na stałe” z samorządem.

W latach 2009- 2012 kierowała Wydziałem Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, jednocześnie pełniąc funkcję Pełnomocnika Marszałka ds. Marki.  Przez  kolejne 8 lat była dyrektorem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, które jako największa organizacja pozarządowa w Polsce skupiała wszystkie 82 samorządy gminne z Lubuskiego, reprezentując interesy mieszkańców regionu, uczestnicząc w krajowym procesie legislacyjnym 

Pani Wojciechowska w styczniu 2019 roku została sekretarzem UM Nowa Sól, a od 10. stycznia 2020 r,. objęła funkcję Wiceprezydenta ds. społecznych. 

W całej karierze zawodowej podnosiła swoje kompetencje poprzez liczne szkolenia nt. bieżącej problematyki w samorządzie.

Prywatnie jest zwolenniczką zdrowego stylu życia, biega, interesuje się jogą i medytacją.


Skarbnik Miasta Nowa Sól

Skarbnik Miasta Izabela Piasta
kliknij, by pobrać w wysokiej rozdzielczości

Izabela Piasta posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w administracji samorządowej. Wszystkie dotychczas zajmowane stanowiska były ściśle związane z finansami publicznymi. Przeszła szereg szczebli kariery. W 2006 roku odbyła w nowosolskim Urzędzie Miasta roczny staż w wydziale finansowo-budżetowym. Od 2007 roku była zatrudniona na stanowisku ds. windykacji. Odbyła szkolenia z księgowości podatkowej w gminie. We wrześniu 2016 roku awansowała na stanowisko Naczelnika Wydziału Finansowo-Budżetowego.

Izabela Piasta jest magistrem matematyki, studia te skończyła na Uniwersytecie Wrocławskim w roku 2005. Studia podyplomowe z rachunkowości skończyła w 2008 na Uniwersytecie Ekonomicznym również we Wrocławiu. Odbyła między innymi szkolenia z planowania budżetu, dotyczące należności budżetu gminy, szkolenia z zakresu windykacji i egzekucji zaległości.

Pasją Pani Izabeli jest muzyka – ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Nowej Soli. Związana była z nowosolską Orkiestrą Fermata Band oraz Młodzieżową Orkiestrą Dętą Elektryk.

.


Sekretarz Miasta Nowa Sól

Sekretarz Miasta Alicja Choptowa-Rutkowska
kliknij, by pobrać w wysokiej rozdzielczości

Alicja Choptowa-Rutkowska ukończyła marketing i zarządzanie na zielonogórskiej Politechnice. Jej kariera zawodowa jest ściśle związana z naszym Urzędem – na czwartym roku studiów w celu pozyskania materiałów do napisania pracy magisterskiej zwróciła się o ich udostępnienie do Urzędu Miejskiego Nowa Sól, gdzie zaproponowano jej pracę w Wydziale Rozwoju Miasta na stanowisku referenta. Głównym zadaniem, jakie przed nią postawiono było stworzenie stanowiska ds. promocji. W celu dalszego rozwoju samodzielnie pozyskała środki finansowe z Unii Europejskiej na stworzenie Biura Promocji Miasta, które w późniejszym okresie przekształciło się w Punkt Informacji Miejskiej. Od 2001 roku była pracownikiem wydziału Organizacyjnego i Zamówień Publicznych naszego Urzędu. W 2004 roku awansowała na głównego specjalistę a 2009 roku została zastępcą naczelnika Wydziału Organizacyjnego. W styczniu 2020 roku Alicja Choptowa-Rutkowska została sekretarzem Urzędu Miejskiego.

Pani Alicja uwielbia czytać książki, ale jest, też typem sportowca. Uprawia czynnie: zjazdy narciarskie, jazdę rowerem, pływanie. Jej największą pasją jest taniec towarzyski i tango argentino.

Baner informujący o szczepieniu na COVID-19

Dla mieszkańca

Urząd Miejski

Edukacja

Kultura

Organizacje pozarządowe

Samorząd

Sport

Turystyka

Sprawy społeczne

Komunikacja

O Nowej Soli

Flaga i Godło Polski z podpisem Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa