nagrodzona młodzież z dyrekcją szkoły oraz rodzicami

W Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego 2020/2021 z udziałem prezydenta Jacka Milewskiego, wiceprezydent ds społecznych Natalii Walewskiej-Wojciechowskiej oraz naczelnik wydziału oświaty Ireny Sienkiewicz. W spotkaniu wzięła także udział Katarzyna Pernal–Wyderkiewicz Lubuski Wicekurator Oświaty i Sławomira Morawska Starszy Wizytator, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko, a także dyrektorzy nowosolskich szkół podstawowych i miejskich jednostek.
Podczas uroczystości nagrodzono uczniów którzy w tym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mogą pochwalić się różnymi osiągnięciami na przykład z olimpiad lub konkursów. Uroczyste listy gratulacyjne otrzymali również rodzice uczniów. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:
Szkoła Podstawowa nr 1
Adam Nowak, Sergiej Buzhora, Jakub Skotarczak, Kacper Krakowski , Katarzyna Konsewicz
Szkoła Podstawowa nr 2
Katarzyna Szymańska, Amelia Bucholska, Dominik Duda, Weronika Gruchacz, Elwira Andrzejewska,
Szkoła Podstawowa nr 3
Kamila Gryglewicz, Maja Kruk, Tola Wichman, Dawid Kwiatkowski, Jan Gajny
Szkoła Podstawowa nr 5
Radosław Fudalej, Oliwia Hrebeniuk, Franciszek Szymański, Amelia Grządko, Sebastian Dudziak,
Szkoła Podstawowa nr 6
Mateusz Zapał, Rafał Małek , Szymon Augustyniak, Inga Sawicka, Roksana Roszak
Szkoła Podstawowa nr 8
Mirela Debert, Jakub Czapliński, Aleksandra Szmyt, Iga Milewska, Eliza Tądel
Katolicka Szkoła Podstawowa
Amanda Karolina Norkiewicz, Jagoda Wawrzykowska, Nina Klara Pawlak, Kacper Franciszek Petreczko, Magdalena Terech.
Był to rok szkolny podczas którego spędziliśmy najmniej czasu w szkolnych ławkach i najrzadziej widzieliśmy twarze swoich koleżanek i nauczycieli. Był to także rok, w podczas którego wyjątkowo bardziej w edukację zaangażowali się rodzice, którzy musieli niekiedy pogodzić pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Nie zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że był to rok stracony – podkreśliła wiceprezydent Wojciechowska. Bardzo dużo nauczyliśmy się od siebie nawzajem i także o samych sobie. Rodzice mogli odkryć swoje talenty pedagogiczne, a dzieci na pewno – trochę zmuszone – ale nauczyły się większej samodzielności i docenienia tego, co na co dzień wydawało się być zwyczajne: zwykłych relacji międzyludzkich – kontynuowała wiceprezydent, która podziękowała także wszystkim za determinacje oraz pracę w tym roku szkolnym: od rodziców i dzieci, po nauczycieli, dyrektorów i pracowników administracyjnych szkół.
Prezydent Jacek Milewski podziękował nauczycielom i dyrektorom za granie w jednej drużynie, kiedy przyszło się zmagać z okresem pandemii: przygotowaniem szkół, nauczaniem zdalnym i hybrydowym. Dzieciom natomiast prezydent podziękował za wytrwałość i determinację w tym niełatwym dla nich czasie, życząc jednocześnie udanych i bezpiecznych wakacji.
Katarzyna Pernal–Wyderkiewicz Lubuski Wicekurator Oświaty przeczytała list od Lubuskiego Kuratora Oświaty, która podkreśliła, że przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą. Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania – pisała w liście kurator oświaty.