na scenie przemawia wiceprezydent Dariusz Gusta

W Nowosolskim Domu Kultury odbyło się wyjątkowe wydarzenie – miejskie zakończenie roku szkolnego, zorganizowane przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Soli. Uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym wiceprezydenta miasta Dariusza Gustę, senatora RP Wadima Tyszkiewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Roguskiego, dyrektorów i nauczycieli. Było to znaczące wydarzenie zarówno dla uczniów, jak i dla ich licznie przybyłych rodziców.

Podczas ceremonii głos zabrał wiceprezydent Dariusz Gusta, który wyraził swoje uznanie dla uczniów oraz nauczycieli za ich ciężką pracę i osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Wiceprezydent podkreślił również znaczenie edukacji w kształtowaniu przyszłości młodego pokolenia i zapewnił o dalszym wsparciu dla nowosolskich szkół.

Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było wyróżnienie najlepszych uczniów z każdej szkoły podstawowej w Nowej Soli. Otrzymali oni nagrody za swoje wyjątkowe osiągnięcia naukowe, sportowe oraz artystyczne. Było to uhonorowanie ich ciężkiej pracy i determinacji, które przyniosły im sukcesy w różnych dziedzinach.

Senator Wadim Tyszkiewicz wyraził swoje gratulacje dla wszystkich wyróżnionych uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli i rodziców za ich wsparcie i poświęcenie.

Cała uroczystość była pełna radości i dumy, a także refleksji nad minionym rokiem szkolnym. Było to także doskonałe podsumowanie osiągnięć oraz motywacja do dalszego rozwoju i pracy w kolejnym roku szkolnym.

Oto lista nagrodzonych uczniów oraz ich osiągnięcia

Szkoła Podstawowa nr 1 imienia Tadeusza Kościuszki
1.Aleksander Siemaszko uczeń klasy 7b. Przewidywana średnia ocen 5,8, laureat programu stypendialnego Lubskie Talenty. Wśród osiągnięć Aleksandra można wymienić 1 miejsce w konkursie Perły Przyrody Odry, III miejsce w drużynowym konkursie Dzieje Nowej Soli oraz udział w etapie rejonowym konkursu przedmiotowego z geografii. Jest członkiem Rady Uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 1. Osiąga sukcesy w tańcu towarzyskim m.in. III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w klasie F w 2024 roku. Aleksander w czasie wolnym nie próżnuje – gra na gitarze i trenuje taniec. W przyszłości chciałby zostać lekarzem onkologiem i odkryć lek na raka.
2.Bartosz Bejko uczeń klasy 6a to sportowiec z krwi i kości a jego największą pasją jest judo. Ma jasny cel – złoto olimpijskie i już teraz wytrwale pracuje na swój sukces. Tylko w tym roku 12 razy stawał na podium. Wśród największych osiągnięć można wymienić złoty medal na Mistrzostwach Polski w Judo w Głogowie, 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Lubuskiego, złoty medal w Bachus Judo Cup w Zielonej Górze, złoty medal na Ogólnopolskim Turnieju w Gorzowie. Bartosz nie zapomina przy tym o nauce. Przewidywana średnia na koniec roku to 5,5. Jest zaangażowany w szkolny wolontariat. W czasie wolnym od nauki i treningów chętnie jeździ na rowerze.
3.Anastasiia Shumeiko to uczennica klasy 7b – przyjacielska, pracowita i zawsze uśmiechnięta. Ma artystyczne zainteresowania, w wolnym czasie lubi rzeźbić i rysować oraz tańczyć. W tym roku zajęła II miejsce w konkursie tańca w kategorii jazz modern w Babimoście oraz II miejsce w konkursie tańca nowoczesnego w Żarach. Anastasiia uczy się bardzo dobrze, próbowała swoich sił w etapach rejonowych konkursów przedmiotowych z biologii, matematyki i języka angielskiego. Przewidywana średnia ocen na koniec roku to 5,4.
4.Dominika Gettner uczennica klasy 7b przewidywana średnia ocen to 5,7. Dominika to osoba ambitna, i dążąca do celu. W przyszłości chciałby zostać architektem. W tym roku szkolnym wzięła udział w etapach rejonowych konkursów przedmiotowych z biologii i języka polskiego. Jest mistrzem ortografii – zajęła 2 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. Zaangażowana w szkolny wolontariat.
5.Miłosz Trajer uczeń klasy 7a to przyszły prawnik, a być może także poseł na sejm. Jego zainteresowania są mocno sprecyzowane historia i polityka. Już w klasie 7 Miłosz uzyskał tytuł laureata w Przedmiotowym Konkursie z Historii organizowanym przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Po raz trzeci uzyskał tytuł finalisty w konkursie Młody Biblista organizowanym przez diecezję Zielonogórsko – Gorzowską oraz III miejsce w drużynowym konkursie Dzieje Nowej Soli. Jest przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Reprezentował szkołę w X Jubileuszowym Lubuskim Sejmiku Dziecięcym, wchodzi w skład Szkolnego Pocztu Sztandarowego. Wśród osób które podziwia Miłosz wskazuje jak przystało na historyka między innymi Józefa Piłsudskiego oraz Edwarda Rydza – Śmigłego, gdyż jak sam podkreśla łączy ich wytrwałość w dążeniu do celu.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi
1.Sebastian Nowotnik to uczeń klasy 6, przewidywana średnia ocen 5,42. Interesuje go historia i genealogia. Z sukcesami trenuje judo. Wielokrotnie stawał na podium w Pucharze Dolnego Śląska w Judo i w Super Lidze w Judo. W ubiegłym roku zdobył tytuł mistrza województwa lubuskiego Młodzików. Sebastian aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim. Reprezentował szkołę w X Jubileuszowym Lubuskim Sejmiku Dziecięcym. W przyszłości chciałyby zostać lekarzem, który będzie blisko swoich pacjentów. W wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi i próbuje swoich sił w pisaniu książki.
2.Aurelia Andrzejewska jest uczennicą klasy 5. Interesuje się akrobatyką, tańcem współczesnym, malarstwem i jazdą konną. Z tą ostatnią pasją wiąże swoją przyszłość, chciałaby zostać instruktorką jazdy konnej. Aurelia ma swoim koncie wiele sukcesów artystycznych m.in. 1 miejsce w finale wojewódzkim Lubuskiego konkursu plastycznego PRO ARTE, 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym Moja Biblioteka, 1 miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym W sieci. Jest aktywna społecznie, działa w Samorządzie Uczniowskim. Autorytetem są dla Aurelii Rodzice, którzy wspierają w dążeniu do celu.
3.Zofia Wietecka uczennica klasy 6a. Przewidywana średnia 5,41. Zosia to finalistka Rejonowego konkursu wiedzy o działalności Czerwonego Krzyża w Polsce i za granicą, zajęła także 2 miejsce finale wojewódzkim Lubuskiego konkursu plastycznego PRO ARTE. W czasie wolnym jest bardzo aktywna – HIP HOP, pływanie, rolki to jej ulubione zajęcia. W przyszłości chciałaby zostać stomatologiem. Jest konsekwentna i wytrwała.
4.Alicja Fursiewicz jest uczennicą klasy 6a, przewidywana średnia na koniec roku szkolnego to 5,25. Jest sportowcem, który dosłownie biegnie po sukces, ponieważ trenuje biegi na dystansie 300 m w klubie Adam Draczyński Runnig Team Nowa Sól. Brała udział w zawodach na różnych szczeblach: Mistrzostwa Województwa Lubuskiego, Miting o Puchar Burmistrza Sulęcina, Miting Chrobrego i Ottona III w Szprotawie. Oprócz tego Ala pięknie rysuje dzięki czemu zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym o tematyce honorowego krwiodawstwa. Lubi również język niemiecki – brała udział w dyktandzie językowym na Uniwersytecie Zielonogórskim.
5.Lena Siekierkowska to uczennica klasy 6, przewidywana średnia to 5,83. Lena to wschodząca gwiazda tenisa stołowego, należy do kadry wojewódzkiej. Może pochwalić się wieloma sukcesami w tym: III miejscem w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego, III miejscem w polsko – niemieckiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży czy III miejscem w turnieju drużynowym młodziczek w Belgii. Lena to umysł ścisły lubi matematykę, geografię i język niemiecki, interesuje się astronomią i w przyszłości chciałaby pracować w NASA. Na co dzień inspirują ją ludzie, którzy w każdej sytuacji widzą możliwości a nie ograniczenia.  

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliana Tuwima
1.Natalia Gryglewicz w wolnym czasie gra na fortepianie, ale w przyszłości chciałyby zostać lekarzem. Przewidywana średnia ocen na koniec roku to 5,80. Natalia zdobyła pierwsze miejsce w półfinale Mistrzostw Polski, a następnie Mistrza Polski w finale Wielkiej Ligi Czytelników. Zajęła pierwsze miejsce w etapie szkolnym XXII Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Za niebieskimi drzwiami”. Otrzymała wyróżnienie w konkursie matematycznym „Kangur” oraz wzięła udział w rejonowych konkursach z historii i geografii.
2.Natalia Kołodziejska uczennica klasy 7b. Przewidywana średnia ocen 5,64. Największą pasją Natalii jest taniec, zajęła I miejsce w Gali Tanecznej „Wings of dance”, II miejsce w konkursie „Dance Show” w Babimoście oraz III miejsce w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego. Oprócz tego Natalia interesuje się chemią i historią. Reprezentuje szkołę w poczcie sztandarowym. Jest zaangażowana w wolontariat. Jak sama mówi o sobie – moim wzorem jest Taylor Swift bo pokazuje, że marzenia mogą się spełniać.
3.Natalia Kowalik mimo tego, że jest dopiero w szóstej klasie ma na swoim koncie wiele sukcesów. Zaangażowana w działalność społeczną i artystyczną. W śpiewających sposób wypracowała średnią ocen 5,66 i zdobyła liczne nagrody w konkursach. Między innymi III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym STAR BRIDGE POLAND-CHILE. Wyróżnienie na etapie powiatowym Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych w kategorii Piosenka, Teatr i Recytacja. Osiągnęła finał w konkursie recytatorskim Pro Arte. Natalia w wolnym czasie gra na pianie i ukulele oraz jeździ na łyżworolkach. Jej wsparciem są rodzice, na których zawsze może liczyć.
4.Paulina Rośleń uczennica klasy 7a osiągnęła w tym roku szkolnym średnią ocen 5,79, jak sama przyznaje Autorytetem dla mnie są niej rodzice, pokazują jak dążyć do celu i oraz jak być dobrym człowiekiem poprzez pomoc innym. Paulina jest zaangażowana wolontariat, reprezentuje szkołę w poczcie sztandarowym, brała również udział w licznych konkursach między innymi w Przedmiotowym konkursie z geografii etap rejonowy, Międzyszkolnym konkursie czytelniczym ”Za niebieskimi drzwiami” w którym zajęła 4 miejsce czy Międzyszkolnym konkursie historycznym ”Wrzesień 1939” w którym zajęła 2 miejsce.
5.Zofia Dukowska to uczennica klasy 6b, która swoją przyszłość widzi w NASA. Jej pasją jest muzyka, gra na fortepianie, jest członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej, wraz z którą uzyskała tytuł Mistrzów Polski 2023. Zofia kocha czytać książki uzyskała tytuł II WICEMISTRZA POLSKI W VII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW, ale jest także autorką dwóch książek i obecnie pisze trzecią. Zofia osiągnęła w tym roku szkolnym średnią ocen 5,09 i jest aktywna w Samorządzie uczniowskim oraz szkolnym klubie wolontariatu.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Broniewskiego
1.Agata Balinowska, uczennica klasy 8a, której średnia ocen na koniec roku szkolnego wynosi 5,83. To wyjątkowa uczennica, którą cechuje nie tylko pasja do nauki, ale także zaangażowanie w życie szkolne. W tym roku uczestniczyła w etapie rejonowym Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego i chemii, zajęła II miejsce w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, a także uczestniczyła w biegach oraz zawodach pływackich. Jest członkinią Pocztu Sztandarowego i Szkolnego Koła Wolontariatu. Marzy o studiach medycznych, z zamiarem specjalizacji w psychiatrii lub psychologii. Dodatkowo, chciałaby napisać własną książkę. Poza nauką i aktywnościami społecznymi, Agata znajduje czas na czytanie, muzykę i rękodzieło. Jej inspiracją jest Maria Skłodowska-Curie, ale największym autorytetem i wzorem jest dla niej jej mama, która zawsze wspiera ją w dążeniu do celu.
2.Wojciech Błauciak wyróżnia się osiągnięciami w matematyce. Zajął I miejsce w Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Matematycznym klas ósmych oraz uczestniczył w etapie rejonowym Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Reprezentował swoją szkołę w powiatowych zawodach piłki nożnej i jest członkiem Szkolnego Pocztu Sztandarowego. Średnia ocen Wojtka na koniec roku to 5,63. Interesuje się piłką nożną i e-sportem. W przyszłości chciałby pracować w biotechnologii i zasłynąć jako naukowiec. Czas wolny spędza grając w piłkę nożną, jeżdżąc rowerem lub grając w gry komputerowe. Jego wzorem do naśladowania jest Cristiano Ronaldo, który mimo wielu przeszkód spełnił swoje marzenie.
3.Milena Czerwińska chodzi do klasy 7a i jest niezwykle aktywną i wszechstronnie uzdolniona osobą. Reprezentowała szkołę w powiatowych zawodach w unihokeju, trenuje kick-boxing i jazdę na motorach crossowych. Jest niezwykle zaangażowana w działalność Samorządu Uczniowskiego. Była inicjatorką wielu szkolnych akcji, takich jak Tydzień Kultury „Kartki dla nauczycieli i klas”, I Turniej Brawl Stars, „Poczta życzliwości”, „Poznajmy się”, „Jesteśmy na piątkę”, „Dzień Kobiet”, „Dzień Chłopaka” oraz „Poczta walentynkowa”. Marzy o studiach medycznych i pracy kardiologa. Po szkole lubi czytać książki i uczyć się, zwłaszcza biologii. Podziwia swojego trenera kick-boxingu za jego osiągnięcia oraz lekarzy za ich ciężką i poświęcającą pracę.
4.Szymon Pietraszek, uczeń klasy 8a, to wyjątkowo zdolny i wszechstronny uczeń z przewidywaną średnią ocen 5,61. Jest stypendystą Programu Stypendialnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Lubuskie Talenty oraz uczestnikiem etapów rejonowych Konkursów Przedmiotowych z biologii i chemii. Reprezentował swoją szkołę w zawodach powiatowych w unihokeju. Szymon interesuje się naukami przyrodniczymi, zwłaszcza biologią i chemią, a także sportem, w tym piłką nożną, siatkówką, koszykówką i kolarstwem. W przyszłości chciałby zostać lekarzem ortopedą. Po szkole lubi spotykać się ze znajomymi, jeździć na rowerze i grać w piłkę. Podziwia Cristiano Ronaldo za jego determinację i sukcesy mimo trudnych warunków.
5.Tymoteusza Serwan, uczęszcza do klasy 8a i jest stypendystą programu „Lubuskie Talenty”. Tymoteusz zdobył III miejsce na szczeblu ogólnopolskim w Konkursie Informatyczno-Matematycznym „Instalogik” oraz I miejsce w Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Matematycznym klas ósmych. Jest także finalistą Konkursu Przedmiotowego z matematyki oraz uczestnikiem etapu rejonowego z języka polskiego. Jego pasją jest fotografia, czego dowodem jest zajęcie II miejsca w Lubuskim Rejonowym Konkursie Fotograficznym PRO ARTE. Tymoteusz reprezentuje swoją szkołę również w zawodach powiatowych w unihokeju oraz piłce nożnej. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze, podróżować, uczyć się języków obcych, grać w koszykówkę, piłkę nożną oraz gry komputerowe. Marzy o ukończeniu studiów medycznych i pomaganiu potrzebującym. Jego rodzice są dla niego wzorem do naśladowania, ponieważ zawsze służą pomocą innym, a przy tym poświęcają dużo czasu rodzinie. Średnia ocen Tymoteusza to 6,0. 

Szkoła Podstawowa nr 6
1.Marcel Dłużniewski uczeń klasy 7b – przewidywana średnia ocen to 5,9. Marcel to człowiek, który swoim zaangażowaniem i energią zaraża innych. Ambitny, ale przy tym bardzo koleżeński, lubiany i szanowany przez kolegów. W szóstce nie ma ucznia, który nie znałby Marcela. Finalista konkursów wojewódzkich Lubuskiego Kuratora Oświaty z historii i geografii. W tym roku zajął również III miejsce w Matematycznym Konkursie Drużynowym i III miejsce w debacie oxfordzkiej. Swoją przyszłość wiąże ze sportem. Gra w piłkę, biega i pływa. Chętnie startuje w zawodach sportowych. Jest przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego pisanym przez wielkie P. Z ogromny zapałem działa na rzecz społeczności szkolnej, potrafi zmotywować do działania, jest wrażliwy na potrzeby innych. Pełni funkcję flagowego w poczcie flagowym w szkole nr 6. Jego autorytetem jest Lewis Hamilton, ponieważ mimo wielu przeszkód stanął naszczycie F1.
2.Jakub Olszewski uczeń klasy 7b – przewidywana średnia ocen 6,0. Kuba, to uczeń, który wie jak ważne jest połącznie talentu i pracowitości. W tym roku uzyskał tytuł laureata konkursu Lubuskiego kuratora oświaty z matematyki. Zajął również III miejsce w Matematycznym Konkursie Drużynowym i III miejsce w debacie oxfordzkiej. Jeżeli coś dzieje się w szkole nr 6 to możemy być pewni, że jest tam Kuba, zawsze gotowy do pomocy i działania. Czas wolny spędza aktywnie na rowerze lub na basenie, w przyszłości chciałby zająć się programowaniem i w tym kierunku się rozwija. Jak sam podkreśla dużo zawdzięcza swoim rodzicom – mamie, która go motywuje i tacie, który umie znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji.
3.Eryk Bitner uczeń klasy 7a. Przewidywana średnia ocen to 5,69. Eryk to człowiek wielu talentów, wytrwały w dążeniu do celu i wymagający wobec siebie. 4 razy w tygodniu trenuje siatkówkę osiągając na tym polu liczne sukcesy jest członkiem kadry wojewódzkiej. Startuje również w zawodach żeglarskich wraz z załogą zajął I miejsce w Ogólnopolskim Pucharze Sławy a sam jako sternik zwyciężył w regatach klasie omega standard. W tym roku Eryk odnosił także sukcesy w konkursach, między innymi Zajęcie III miejsca w Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Matematycznym w Nowym Miasteczku, czy udział w etapie rejonowym konkursu przedmiotowego z historii. W przyszłości chciałyby zająć się grafiką komputerową i programowaniem. Czas wolny spędza bardzo aktywnie z rodziną żeglując w lecie a w zimie jeżdżąc na nartach.
4.Kateryna Malkova to uczennica klasy 8a. Katia to tegoroczna finalistka konkursu lubuskiego kuratora oświaty z języka angielskiego. Przewidywana średnia to 5,4. Katia uwielbia czytać książki zwłaszcza w języku angielskim. Jest ambitna, przyjacielska a przy tym bardzo skromna. Chodzi własnymi ścieżkami i wie, że przyszłości chciałaby zostać grafikiem. Największym autorytetem Katii jest mama, która jest dla niej wzorem wytrwałości i wewnętrznej siły.
5.Natalia Gurban uczennica klasy 8a. Przewidywana średnia ocen 5,60. Natalia to wyjątkowa uczennica i wspaniała koleżanka. Zawsze zaangażowana w życie szkoły i wolontariat. Nigdy nie odmawia pomocy. Pierwsza w działaniu, zorganizowana i pracowita. Kocha taniec, wraz zespołem Gamix uzyskała awans do finału konkursu Pro Arte oraz zajęła 3 miejsce na ogólnopolskim festiwalu tańca w Sulechowie. Ma niecodzienne zainteresowania w przyszłości chciałby zostać badaczką fauny morskiej, marzą się jej podróże po całym świecie. Reprezentuje szkołę w poczcie sztandarowym traktując to zadanie z wyjątkowym oddaniem.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Janusza Korczaka

1.Rayan Benharzallah to bardzo utalentowany i wszechstronny uczeń. Jego zainteresowania obejmują zarówno muzykę poważną, historię współczesną jak i nauki przyrodnicze. Jest finalistą Przedmiotowego Konkursu z Historii. Wraz z drużyną zajął II w miejsce w tegorocznej edycji konkursu Dzieje Nowej Soli. Również w tym roku zajął II miejsce w powiatowym konkursie Od Powstania styczniowego do Konstytucji marcowej. Zdobył także wyróżnienie w konkursie „Perły przyrody doliny Odry”. Rayan gra na skrzypcach, dzięki czemu wygrywa konkursy muzyczne organizowane przez Szkołę Muzyczną w Zielonej Górze. Jest aktywnym członkiem szkolnego koła PCK. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze, co pozwala mu na oderwanie się od codziennych obowiązków. Przewidywana średnia ocen na koniec roku Rayana – to 5,1.
2.Igor Fedan to tegoroczny podwójny Laureata Przedmiotowych Konkursów – z fizyki oraz z chemii, Mistrz Wielkiej Ligi Czytelników, finalista Matematycznego Kangura, stypendysta Lubuskich Talentów, oraz uczestnikwojewódzkiego etapu Konkursu Recytatorskiego PRO-Arte. Lista osiągnięć Igora jest imponująca, tak jak przewidywana średnia ocen – 6,0. Jest przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego oraz zaangażowanym wolontariuszem. Igor jest również wybitnym sportowcem, odnoszącym sukcesy w judo. W przyszłości marzy, by zostać kardiochirurgiem, łącząc swoje naukowe zainteresowania z chęcią pomagania innym. Igor jest także miłośnikiem muzyki i fanem gry w League of Legends. Jego autorytetem jest Bill Gates, którego podziwia za inteligencję i pracowitość. Igor łączy swoje różnorodne pasje z determinacją i ambicją, dążąc do osiągnięcia wyznaczonych celów.
3.Patrycja Kryczka, uczennica klasy 8b. Jej przewidywana średnia na koniec roku szkolnego – 5,35. Partycja to wyjątkowa uczennica. Aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim i jest członkiem Pocztu Sztandarowego. Pełni rolę Redaktora Naczelnego szkolnej gazetki, gdzie realizuje swoje dziennikarskie pasje. Patrycja interesuje się fotografią i marzy o karierze fotografa. Jej umiejętności zostały nagrodzone I miejscem w Plebiscycie Gazety Lubuskiej – „Pokaż talent” w kategorii Talent fotograficzny. Ponadto, zdobyła I miejsce w konkursie wiedzy o Nowej Soli oraz w konkursie „Troska o środowisko naturalne zadaniem człowieka XXI w.” Poza tym Patrycja gra na skrzypcach w orkiestrze i uwielbia spędzać czas na łonie natury, co często inspiruje jej prace fotograficzne.
4.Kacper Osiadły uczeń klasy 8a. To wszechstronny młodzieniec, który zdobył tytuł laureata Konkursu Przedmiotowego z geografii i finalisty Konkursu Przedmiotowego z fizyki. Jego pasje obejmują nie tylko naukę, ale także sport i rekreację. Kacper jest zapalonym fanem snookera i Formuły 1. Regularnie trenuje grę w snookera, inspirując się Juddem Trumpem, którego sukcesy są dla niego wzorem. Poza tym, Kacper często jeździ na rowerze, co daje mu możliwość aktywnego spędzania czasu i odkrywania nowych miejsc.
5.Patryk Pilarz to przyszły programista lub informatyk, który już teraz może pochwalić się licznymi osiągnięciami. Na razie uczęszcza do klasy 8a i zdobył tytuł finalisty Konkursu Przedmiotowego z fizyki oraz pierwsze miejsce w konkursie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim – „Programować każdy może”. Ponadto, wygrał międzyszkolny Drużynowy konkurs Matematyczny i uzyskał awans do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów. Patryk aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim, gdzie angażuje się w życie szkoły i organizację różnych wydarzeń. Regularnie trenuje na siłowni, dbając o swoją kondycję fizyczną.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Urszuli Ledóchowskiej

1.Jan Musiejkiewicz uczeń klasy 4 . Średnia ocen 6,0 na koniec roku szkolnego. Janek w przyszłości chciałby zostać lekarzem neurologiem i zgłębiać tajemnice ludzkiego mózgu. Lubi grać w piłkę, pływać, grać na fortepianie i rysować. W czasie wolnym razem z Tatą bierze udział w zawodach żaglówek zdalnie sterowanych, które razem składają. Lubi matematykę, historię i język angielski. W tym roku szkolnym zdobył wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangur, II miejsce w drużynowym konkursie matematycznym oraz I miejsce Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Historycznym. Otrzymał również 1 nagrodę w konkursie Biblioteka miejsce na czasie oraz wyróżnienia: w konkursie plastycznym Nauka to lubię organizowanym przez Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze i wyróżnienie na etapie powiatowym Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii recytacja.
2.Szymon Matysiak uczeń klasy 5. Przewidywana średnia 6,0 Szymon to urodzony historyk, mimo młodego wieku został w tym roku finalistą konkursu Lubuskiego Kuratora Oświaty z historii. W konkursie wiedzy o II Rzeczpospolitej organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące zajął III miejsce, a wraz z drużyną zajął 1 miejsce w konkursie Dzieje Nowej Soli organizowanym przez Muzeum Miejskie i Szkołę Podstawową Nr 2. Jego pasją są również szachy, regularnie bierze udział w zawodach szachowych. W najbliższym czasie chciałby zdobyć III kategorię szachową a przyszłości planuje zostać wykładowcą akademickim. Cechuje go ambicja, ale także wytrwałość w dążeniu do celu.
3.Lucjan Proć uczeń klasy 6 to umysł ścisły. Na jego koncie zapisały się liczne sukcesy matematyczne – tylko w tym roku został finalistą konkursu Lubuskiego Kuratora Oświaty z matematyki, zajął II miejsce w drużynowym konkursie matematycznym, zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur. Dostał się również do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Gigathon. Brał również udział w konkursie informatycznym Bóbr. W przyszłości Lucjan chciałby zostać programistą. Uczy się gry na skrzypcach, bardzo lubi rodzinne wyprawy w góry i zabawy z braćmi.
4.Sandra Wieliczko uczennica klasy 7 to dusza artystyczna. Wraz ze Szkolną Grupą Teatralną „Galimatias” otrzymała wyróżnienie w Lubuskich konfrontacjach Artystycznych oraz tytuł Laureata Lubuskiej Gali Teatralnej Pro Arte 2024. Sandra osiąga wysokie wyniki w nauce – jej średnia ocen 5,25 szczególnie lubi biologię i chemię, jest zaangażowana w życie szkoły i wolontariat. Biega i tańczy jest zawsze aktywna. Jak sama podkreśla podziwia swoich rodziców, za to że wykonują zawody, które przynoszą pożytek innym ludziom, ponieważ tata jest strażakiem a mama żołnierzem. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem stomatologiem.
5.Magdalena Terech uczennica klasy 8. Przewidywana średnia na koniec roku 5,80. Magda w tym roku reprezentowała szkołę w rejonowych konkursach przedmiotowych z języka angielskiego, historii i języka polskiego. Gra w Szkolnej Grupie Teatralnej Galimatias, która otrzymała wyróżnienie w Lubuskich konfrontacjach Artystycznych oraz tytuł Laureata Lubuskiej Gali Teatralnej Pro Arte 2024. Jej marzeniem jest praca, która przyczyniałby się do zwiększenia bezpieczeństwa w kraju – chciałaby zostać kryminologiem albo dziennikarzem śledczym. W wolnym czasie czyta książki związane ze kryminologią i psychologią. Lubi rodzinne wycieczki oraz teatr i sztukę filmową. Magda reprezentuje szkołę poprzez asystę w poczcie sztandarowym szkoły. Podziwia swoich rodziców, którzy są dla niej oparciem i wzorem.