Prezydent Jacek Milewski wręczył dziś 16 nauczycielkom z miejskich szkół podstawowych i przedszkoli akty nadania stopnia awansu zawodowego. W ubiegłym tygodniu panie zdawały egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Tego rodzaju osiągnięcie ma znaczenie dla jakości edukacji w mieście, potwierdzając kompetencje i zaangażowanie nauczycieli w ich zawodzie.
Nauczycielki reprezentujące różne dziedziny, od edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej po język angielski i matematykę, przeszły przez wymagający proces egzaminacyjny, co świadczy o ich profesjonalizmie i zdolnościach pedagogicznych. Stopień nauczyciela mianowanego to kolejny krok w rozwoju zawodowym, podkreślający ich zdolność do przekazywania wiedzy i wspierania rozwoju uczniów.
Podczas uroczystości, obecne były również wiceprezydent Karina Jarosz, naczelnik wydziału oświaty Irena Sienkiewicz, sekretarz miasta Alicja Choptowa-Rutkowska oraz skarbnik miasta Arleta Korol.
Stopień nauczyciela mianowanego oznacza nie tylko uznanie kompetencji nauczycieli, ale także nakłada na nich większą odpowiedzialność za rozwijanie umiejętności uczniów oraz ich osiągnięcia. To również doskonały bodziec dla innych nauczycieli, aby dążyć do doskonalenia swoich umiejętności zawodowych i osiągnięcia tego samego stopnia.
Jakość edukacji w mieście zdeterminowana jest przede wszystkim jakością pracy nauczycieli, ich chęcią do rozwijania się oraz umiejętnością motywowania uczniów. Wszystkim nauczycielkom gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w zawodzie. Na stopnień nauczyciela mianowanego awansowały:
Natalia Tejman-Macherzyńska
Karolina Mroziuk
Magdalena Agnieszka Rybaniec
Anna Farbaniec
Joanna Maria Leszko
Malwina Martyna Smoter
Elżbieta Turek
Magdalena Elżbieta Paluch
Dominika Anna Wysoczańska
Agnieszka Filipak
Maja Barczak
Paulina Hanaszewska
Monika Adamczyk
Martyna Wiśniewska
Agata Magdalena Haniszewska
Natalia Kucofaj