Na zdjęciu uczniowie szkoły podstawowej nr 5 w Nowej Soli, uczestnicy konkursu Matematyka Bez Granic w otoczeniu prezydenta Jacka Milewskiego, wiceprezydent ds społecznych Natalii Walewskiej-Wojciechowskiej, naczelnik wydziału oświaty Ireny Sienkiewicz i dyrektor szkoły Beaty Miniach

Uczniowie klasy VIB ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowej Soli: Radosław Fudalej, Tatiana Kalinowska, Emila Łukomska oraz ich wychowawczyni Justyna Malak wraz z dyrektor placówki Beatą Miniach, odebrali dziś z rąk prezydenta Jacka Milewskiego gratulacje za zajęcie 3 miejsca w regionie lubusko-zachodniopomorskim w konkursie Matematyka bez granic. Celem konkursu „Mathématiques Sans Frontières” Matematyka Bez Granic) jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami publicznymi i niepublicznymi, matematyką i językami obcymi. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym.
Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Ponadto wyrabia on umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy oraz zachęca do pokonywania barier językowych w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej.
Nowosolscy uczniowie zdobywając trzecie miejsce w regionie jednocześnie uplasowali się na 9 miejscu w kraju! Uczniowie odebrali gratulacje także od wiceprezydent ds społecznych Natalii Walewskiej-Wojciechowskiej oraz naczelnik wydziału oświaty Ireny Sienkiewicz.