Gabriela Juncewicz oraz wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska w otoczeniu uczniów SP6 i pracownika świetlicy szkoły. Przed osobami prezent zapakowany w papier z logo miasta Nowa Sól oraz wstążkę.

W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy umysł nowosolscy uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Wehikuł czasu, w ramach którego przyznano 19 wyróżnień. W konkursie Tymek i Tola na ekologicznej ścieżce, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 jako jednej z 10 w Polsce, otrzymali oczyszczacz powietrza. Zadaniem uczestników konkursu TYMEK I TOLA na ekologicznej ścieżce było stworzenie zdjęcia lub kolażu zdjęć, na którym uczestnicy konkursu zobrazują w jaki sposób Tymek i Tola – papierowe postaci typu „origami”, dbają o ekologię.
Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień! Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności ucznia był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).
19 uczniów z naszych szkół otrzymało wyróżnienia. Są to:
Damian Nawrot SP nr 8
Oktawian Dworak SP nr 8
Franciszek Augustyniak SP nr 8
Wojciech Baturo SP nr 8
Antonina Szczepanik SP nr 8
Olivier Jasik SP nr 8
Maciej Zieliński SP nr
Karina Urban SP nr 8
Łucja Cichy SP nr 2 z OI
Varvara Trautska SP nr 2 z OI
Jakub Józwa SP nr 2 z OI
Zuzia Mikołajczyk SP nr 2 z OI
Amelia Bucholska SP nr 2 z OI
Michalina Sendłak SP nr 2 z OI
Dobrosława Sietnik SP nr 2 z OI
Kuba Czarnecki SP nr 2 z OI
Oskar Kałwiński SP nr 2 z OI
Szymon Kochański SP nr 2 z OI
Elwira Andrzejewska SP nr 2

We wtorek 23 lutego wiceprezydent ds społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska oraz Gabriela Juncewicz z wydziału spraw społecznych przekazały nagrody na ręce dyrektorów szkół, trafią one oczywiście do uczniów, którym serdecznie gratulujemy pasji, zdolności plastycznych i literackich, a także zaangażowania.