W czwartek 5 października w Centrum Aktywności Społecznej, odbyła się uroczystość, która na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Rozpoczął się nowy rok akademicki w Nowosolskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a wydarzenie to zgromadziło wielu gości oraz, co najważniejsze, aktywnych seniorów.

W wydarzeniu uczestniczył między innymi prezydent Jacek Milewski, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko, sekretarz powiatu Monika Owczarek, naczelnik wydziału oświaty UM Irena Sienkiewicz oraz naczelnik wydziału spraw społecznych Jolanta Kabzińska. Ich obecność była wyrazem wsparcia dla tego niezwykle istotnego miejsca edukacyjnego i społecznego.

Nowosolski Uniwersytet Trzeciego Wieku (NUTW) jest prawdziwym centrum aktywności i rozwoju dla seniorów. To miejsce, w którym wiek nie jest żadną przeszkodą do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym. Dla naszych seniorów, każdy dzień to okazja do nauki i rozwoju osobistego.

Na zajęciach NUTW można spotkać osoby uprawiające jogę, uczące się języka niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego, uczestniczące w pieszych wędrówkach i wielokilometrowych wycieczkach rowerowych, biorące udział w wykładach historycznych, zajęciach pamięciowych i sprawnościowych. To imponująca lista, która pokazuje, że seniorzy w Nowosolskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku czerpią z życia pełnymi garściami.

To także okazja do gratulacji dla odchodzącego zarządu NUTW oraz byłej prezes NUTW, Ludmiły Rudziakowicz, za ich wkład i poświęcenie w służbie społeczności uniwersytetu. Dziękujemy za Waszą pracę i oddanie.

Również witamy nowego prezesa NUTW, Jerzego Knefela z otwartymi ramionami i życzymy mu owocnej i inspirującej kadencji na tym odpowiedzialnym stanowisku.

Dla nas to dowód, że starzenie się nie musi oznaczać spadku aktywności. Seniorzy w Nowosolskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku stanowią inspirację dla nas wszystkich, dowodząc, że wiek to tylko liczba, a prawdziwa młodość serca można zachować przez całe życie.