Przedszkolni rowerzyści z Miejskiego Przedszkola Nr 7 z Oddziałami Integracyjnym w Nowej Soli rozpoczynają niezwykły projekt, który przynosi radość, naukę i promuje zdrowy styl życia. Program, na który pozyskali 50 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programu grantowego „Drogowskaz” Fundacji Inter Cars, nosi nazwę: „Przedszkolni rowerzyści przepisy znają i jednośladem do przedszkola bezpiecznie dojeżdżają!”
Głównym celem tego projektu jest edukacja rowerowa najmłodszych wychowanków Przedszkola Nr 7 oraz promocja bezpiecznej jazdy na rowerze. Inicjatywa ta ma także na celu wspieranie turystyki rowerowej, propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Jednak to nie wszystko – projekt pośrednio wpływa także na rodziców przedszkolaków, inspirując ich do wspólnych aktywności na świeżym powietrzu.
W ramach projektu przewidziano wiele ciekawych działań, które na pewno zachwycą przedszkolaków i sprawią, że będą bardziej świadomi zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Już teraz możemy zdradzić, co ich czeka:
Zajęcia edukacyjne: W trakcie tych zajęć zostanie stworzony „Kodeks Przedszkolnego Rowerzysty”, który będzie przypominał dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze.
Wycieczki rowerowe: Maluchy wyruszą na wycieczki rowerowe po lokalnych ścieżkach rowerowych, poznając uroki okolicy i zdobywając niezapomniane wrażenia.
Wernisaż zdjęć: W trakcie projektu dzieci przygotują wernisaż zdjęć ciekawych miejsc Nowej Soli i okolic, do których można dotrzeć na rowerze. To doskonała okazja, aby poznać piękno naszego miasta.
Konkurs na plakat: Przedszkolaki wezmą udział w konkursie na plakat promujący bezpieczną jazdę na jednośladzie. To szansa na wyrażenie swojej kreatywności i przekazanie ważnych przesłań.
Międzynarodowy Dzień Roweru w przedszkolu: W trakcie tego wyjątkowego dnia dzieci będą mogły prezentować swoje umiejętności rowerowe i wspólnie świętować miłość do dwóch kółek.
Rajd rowerowy: Na zakończenie projektu przedszkolaki wyruszą w rajd rowerowy po Nowej Soli śladami Świętego Mikołaja, czyniąc to wydarzenie niezapomnianym.
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zakupione zostaną mobilne miasteczko rowerowe, wiata rowerowa oraz stojaki na rowery, co pozwoli na lepsze przygotowanie przedszkolaków do jazdy na rowerze i zapewni miejsce do przechowywania jednośladów.
W dniu rozpoczęcia projektu przedszkolaków odwiedził prezydentem Nowej Soli Jacek Milewski, wiceprezydent Karina Jarosz, naczelnik Wydziału Oświaty Irena Sienkiewicz oraz Joanna Roszczuk z Wydziału Oświaty. Podczas wizyty dzieci i goście razem uczestniczyli w zabawnych zajęciach, podczas których omówili ważne kwestie związane z ruchem drogowym i podstawowymi zasadami bezpiecznej jazdy na rowerze. To niesamowite doświadczenie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych mieszkańców.
„Przedszkolni rowerzyści przepisy znają i jednośladem do przedszkola bezpiecznie dojeżdżają” to projekt, który łączy naukę z zabawą i inspiruje dzieci do aktywności na świeżym powietrzu. To także doskonały przykład, jak lokalna społeczność i władze mogą współpracować, aby promować zdrowy styl życia i bezpieczne zachowania na drodze. Gratulujemy Miejskiemu Przedszkolu Nr 7 z Oddziałami Integracyjnym, a w szczególności dyrektor Aleksandrze Feler oraz wszystkim nauczycielkom z przedszkola za tę inicjatywę i życzymy wszystkim przedszkolakom wspaniałych przygód na dwóch kółkach!